Вікінги, шалені британці та старі знайомі. Презентація потенційних суперників України

Збірна України 14 Жовтня, 22:03 843
Вікінги, шалені британці та старі знайомі. Презентація потенційних суперників України | 19-27
Збірна України вкотре ускладнила собі завдання потрапляння на великий міжнародний турнір і побореться за путівку у стикових матчах.

Команда Михайла Фоменка продемонструвала непоганий результат у групі. 19 очок (13 без урахування перемоги у матчах з останньою командою), різниця забитих/пропущених - 14:4, що є одним з найкращих показників серед усіх третіх команд у групах кваліфікації. Однак головні матчі проти основних суперників за пряму путівку на Євро-2016 українці традиційно провалили, поступившись іспанцям і жодного разу не здолавши словаків.

Це вже увійшло у звичку, але збірна України змушена буде торувати собі шлях на чемпіонат Європи до Франції через горезвісні плей-оффи. «Синьо-жовті» опинились у числі сіяних збірних із числа третіх команд, і суперниками нашої команди може бути квартет несіяних, який складають Норвегія, Данія, Ірландія та Словенія.

Усі чотири команди також непогано грали у своїх групах. Хіба що за винятком Ірландії, яка лише на три бали випередила Шотландію. Одразу варто зазначити, що усі чотири колективи є грізними суперниками і будуть до останньої секунди битись за свій шанс потрапити на єврофорум.

Детальніше про кожного із потенційних суперників України та про найбільш зручного суперника для «синьо-жовтої» дружини поговоримо далі.

Норвегія

Рейтинг ФІФА (станом на 1 жовтня 2015 року) - 34

Очок у групі - 19 (без урахування перемоги у матчах з останньою командою) (+5, =3, -2)

Різниця забитих/пропущених - 13:10

Найбільша перемога у відборі до Євро-2016 - Мальта - Норвегія - 0:3

Найбільша поразка у відборі до Євро-2016 - Хорватія - Норвегія - 5:1

Найкращий результат у фінальній стадії: груповий етап ЧЄ-1988, Євро-2012

Останній вихід у фінальну стадію: Євро-2012 (груповий етап)

Число виходів у фінальну стадію: 2 (1988, 2012)

Найкращий бомбардир - Александр Тетті (3 м'ячі)

Найкращий асистент - Джошуа Кінг (1 асист)

Головний тренер - Пер-Матіас Хегмо

Скандинавські команди завжди грали, спираючись на свої козирі у фізичній потужності і непоступливості. Однак футбол у Норвегії не стояв на місці і за останній час помітно додав у технічній оснащеності та тактичній гнучкості.

55-річний наставник команди Хегмо зібрав молодих футболістів, які вже мають непоганий досвід виступів у найсильніших європейських лігах і поєднав їх у єдиний боєздатний колектив. Норвежці не ставлять «автобус», а полюбляють грати із м'ячем, а не проти нього. Хоча в обороні норвежці також діють непогано, за винятком провального матчу із хорватами. Середній відсоток володіння м'ячем у євровідборі склав 50%. Норвегія виконала 3998 передач, з них точних 3463, відсоток точності пасів 87%. Головним диспетчером команди є хавбек Стефан Йохансен - 485 точних з 560 передач, відсоток точності 87%.

З усіх можливих суперників України Норвегія найбільше фолила - 133 (18 жовтих карток, 0 вилучень). До речі, Україна фолила ще більше - 143 порушення правил.

Норвежці забили на один гол менше за команду України - 13 м'ячів. Зате за весь відбір завдали стільки ж ударів у ствір воріт, скільки і наша збірна - 44 при загальній кількості 123 (Україна пробивала по воротах 163 рази). Середня кількість ударів за матч у Норвегії - 12,3. Найбільше загрожував воротам суперників Джошуа Кінг - 6 ударів у ствір. Стільки ж, як і Україна, Норвегія влучала у каркас воріт - 4 рази.

Найкращим бомбардиром команди є хавбек Александр Тетті з англійського «Норвіча» (3 голи). Небезпечними у Норвегії є нападник «Борнмута» Джошуа Кінг та Йо-Інге Бергет з «Мальме». Роль плеймейкера відіграє Маркус Хенріксен з голландського АЗ.

У складі команди є юна 16-річна зірка з «Реала» Мартін Едегор. Однак за весь відбір він провів на полі всього 244 хвилини і не відзначався асистами чи голами. Проте футболіст може стати джокером у рукаві Хегмо.

В цілому малюнок гри норвежців схожий на український: швидкі фланги, подачі і простріли. Непогано норвежці грають і на стандартах. Команда фізично сильна, швидка, але із слабкою реалізацією моментів та грішить провалами в обороні.

Орієнтовний склад: Нюланд - Елабделлауі, Ховланд, Форен, Хоглі - Тетті, С. Йохансен, Хенріксен - Шельбред, Содерлунд, Бергет.

Данія

Рейтинг ФІФА (станом на 1 жовтня 2015 року) - 28

Очок у групі - 12 (+3, =3, -2)

Різниця забитих/пропущених - 8:5

Найбільша перемога у відборі до Євро-2016 - Сербія - Данія - 1:3

Найбільша поразка у відборі до Євро-2016 - Данія - Португалія - 0:1

Найкращий результат у фінальній стадії: золото ЧЄ-1992

Останній вихід у фінальну стадію: Євро-2012 (груповий етап)

Число виходів у фінальну стадію: 8 (1964, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2012)

Найкращий бомбардир - Ніклас Беннтнер (2 м'ячі)

Найкращий асистент - Ніклас Беннтнер (3 асисти)

Головний тренер - Мортен Ольсен

Данська команда традиційно вважається міцним середняком європейського футболу, який вміло сушить гру, мало забиваючи і при цьому мало пропускаючи. Данці можуть припіднести несподіванку і вразити своїх суперників, в основному, завдяки нестандартним діям своїх головних лідерів і зірок. Мова про хавбеків «Тоттенхема» Крістіана Еріксена, «Севільї» Йона Крон-Делі та нападника «Вольфсбурга» Нікласа Бендтнера. Загалом у складі данців зібрані непогані гравці, але, за винятком кількох футболістів, вони представляють не найсильніші клуби Європи.

За 8 матчів Данія забила 8 голів і пропустила 5. В середньому данці здійснюють 13,38 ударів по воротах за гру. Вони найбільше серед усіх потенційних суперників України влучали у каркас воріт - 5 разів. Найбільше пробивав по воротах серед данців Ласе Вібе - 6 у ствір.

У відборі данці здійснили 3722 передачі, 3332 були точними. Точність передач склала 90%, що є найвищим показником серед усіх можливих суперників України і вище за показники команди Михайла Фоменка (87%). Водночас Данія в середньому тримає м'яч стільки ж, скільки й Україна - 56% ігрового часу. Найкращими диспетчерами команди у відборі є П'єр-Еміль Хьойберг із «Шальке» (384 точні з 419 пасів - 94% точності), Уільям Квіст з «Копенгагена» (324/307 - 95%).

Данці стараються швидко переходити від оборони в атаку і контролювати м'яч на чужій половині поля, що у них непогано виходить завдяки сплаву досвіду і молодості виконавців у середній лінії. Дуже дисциплінована команда із швидкими атакувальними гравцями.

Орієнтовний склад: Шмейхель - Якобсен, К'яєр, Аггер, Дурмісі - Брейтверт, Васс, Еріксен, Хьойберг, Крон-Делі - Беннтнер.

Ірландія

Рейтинг ФІФА (станом на 1 жовтня 2015 року) - 54

Очок у групі - 18 (+5, =3, -2)

Різниця забитих/пропущених - 19:7

Найбільша перемога у відборі до Євро-2016 - Ірландія - Гібралтар - 7:0

Найбільша поразка у відборі до Євро-2016 - Польща - Ірландія - 2:1

Кращий результат у фінальній стадії: груповий етап ЧЄ-1988, Євро-2012

Останній вихід у фінальну стадію: Євро-2012 (груповий етап)

Число виходів у фінальну стадію: 2 (1988, 2012)

Найкращий бомбардир - Роббі Кін (5 м'ячів)

Найкращий асистент - Роббі Кін (2 асисти)

Головний тренер - Мартін О'Ніл

Збірна Ірландії продовжує грати у свій фірмовий британський футбол. Велика кількість довгих передач та навісів, боротьба на кожному клаптику поля. Однак проблемою залишається індивідуальна майстерність гравців та креативність в атаці. Хоча у команді є такі якісні гравці атаки і середини поля, як Джеймс Макклін, Шейн Лонг, Джеймс Маккарті та ветеран команди Роббі Кін.

Ірландці найменше з усіх команд, які можуть випасти Україні, володіли м'ячем - у середньому 49%. Хоча британці і полюбляють грати довгими пасами, не затримуючи м'яч у середині поля, відсоток точних передач лише на одиницю менше, ніж в України і складає 86%. Гравці збірної Ірландії отримали найбільше жовтих карток серед квартету несіяних - 24. Хоча збірна України нахапалась ще більше - 28.

Ірландці забили найбільше з чотирьох несіяних - 19 голів. Однак варто пам'ятати, що британці більшість голів забили Гібралтару.

Найбільш націленим на ворота є Ейден Макгіді - 9 ударів у ствір. Найкращим диспетчером команди є хавбек Глен Уілан - 280 точних з 301 передачі - 93% точності.

Українцям завжди важко грати з британськими командами, однак «синьо-жовті» нерідко виходили переможцями із протистоянь з командами із Туманного Альбіону. Для української збірної Ірландія - найзручніший суперник. Звісно, якщо підійти до матчу з усією відповідальністю і використати свою перевагу в індивідуальній майстерності і креативності на повну.

Орієнтовний склад: Рендолф - Коулмен, О'Ші, Кіог, Бреді - Макклін, Маккарті, Уілан, Хендрік - Уолтерс, Лонг.

Словенія

Рейтинг ФІФА (станом на 1 жовтня 2015 року) - 46

Очок у групі - 16 (+5, =1, -4)

Різниця забитих/пропущених - 18:11

Найбільша перемога у відборі до Євро-2016 - Словенія - Сан-Маріно - 6:0

Найбільша поразка у відборі до Євро-2016 - Словенія - Англія - 3:2

Кращий результат у фінальній стадії: груповий етап 2000

Останній вихід у фінальну стадію: ЄВРО-2000

Число виходів у фінальну стадію: 1 (2000)

Найкращий бомбардир - Мілівоє Новаковіч (6 м'ячів)

Найкращий асистент - Вальтер Бірса (4 асисти)

Головний тренер - Сречко Катанєц

Спогади про вирішальний двобій України зі Словенією залишились далеко не з приємних. У 1999 році на стадії плей-офф українці зустрілись зі словенцями і поступились через безглузду помилку Олександра Шовковського і голу з центру поля від Ачімовіча та від Заховіча.

Словенці схожі за манерою гри на словаків, з якими у нас не склалося у нинішній єврокампанії. Дуже чіпка, рухлива команда, яка любить атакувати. Захист - найбільш вразлива ланка словенців, однак командні дії в обороні в цілому на високому рівні.

Словенці забили 18 голів, 11 пропустили. Команда Катанєца завдає в середньому 13,3 удари по воротах за матч. У ході відбору менше ударів завдала за Україну, але за кількістю пострілів у ствір переважають колектив Михайла Фоменка - 49 проти 44.

Словенці більше за всіх у квартеті несіяних володіли м'ячем - 4061 передача, з яких 3571 - точна; відсоток влучності - 88. Відсоток середнього володіння м'ячем - 54, що на 2% менше за показник України. Словенці заробили на собі найбільше фолів серед усіх потенційних суперників України - 130.

Лідерами команди є Мілівоє Новаковіч, який виступає у чемпіонаті Японії, Вальтер Бірса з «К'єво», Йосіп Ілічіч з «Фіорентини» та голкіпер Самір Хандановіч з «Інтера».

Найкращим страйкером команди є Новаковіч з 10 ударами у ствір, а найкращим диспетчером Ясмін Куртіч (445 точних пасів з 486 - 92% точності).

Один з найбільш незручних суперників для українців. Словенці вміють засушити гру і зіграти на контратаці. Хоча Словенія може переграти українців, якщо візьметься грати «першим номером».

Марк Копич, Футбол 24