​Михайло Фоменко: «Треба запитати у «Шахтаря», чому у нього така думка про Зінченка»

Футбол України 15 Жовтня, 19:59 1853
​Михайло Фоменко: «Треба запитати у «Шахтаря», чому у нього така думка про Зінченка»
Наставник збірної України прокоментував звинувачення донецького «Шахтаря» в тому, що тренерський штаб національної команди зробив заміну в матчі зі збірною Іспанії свідомо, на прохання одного з клубів, який попросив випустити на поле півзахисника «Уфи» Олександра Зінченка.

— Михайле Івановичу, вже стало відомо, що збірна України під час жеребкування матчів плей-офф буде сіяною і «синьо-жовтим» можуть випасти Норвегія, Данія, Ірландія та Словенія. Яку з цих збірних, на ваш погляд, можна виділити?

— Зараз гадати на кавовій гущі не будемо. Про те, яка з цих збірних може мати перевагу перед іншою, дізнаємося після жеребкування, коли більш детально будемо вивчати цього суперника. Поки можу лише сказати, що кожна з цих команд гідна уваги, і, якщо вона вийшла в раунд плей-офф, вже автоматично не може бути слабкою. Зараз ми можемо назвати фаворитом одну команду, потім будуть вважати іншу. Так що почекаємо жеребкування і будемо готуватися і вивчати суперника, - цитує Фоменка matchday.ua

— Українці в плей-офф колись вже грали зі збірною Словенії і не змогли подолати бар'єр в особі цієї збірної. У разі виходу на словенців, чи може у нашої команди виникнути психологічний комплекс боязні знову поступитися?

— Так, був в історії такий досвід, але це було вже давно і не варто так на цьому загострювати увагу. З іншого боку, можливо, якщо нам випаде Словенія, навпаки, посилиться відчуття реваншу, мотивація буде на високому рівні. Втім, хто б нам не дістався, матчі будуть складні, і до будь-якого суперника ми поставимося з усією серйозністю.

— Через кілька днів, коли охололи емоції, ви вже отримали аналіз зіграного матчу з Іспанією? Чого не вистачило для перемоги?

— Ми вже все знаємо, але вголос про це говорити не будемо. Розберемо всі помилки всередині свого колективу.

— Що б ви відповіли генеральному директору «Шахтаря» Сергію Палкіну, який звинуватив тренерський штаб збірної України в тому, що він на прохання одного клубу спеціально заграв в національній команді легіонера «Уфи» Олександра Зінченка?

— Це треба запитати у цього клубу, чому вони так вважають. Мене змусили? Так, змусила ситуація. Чому я не повинен був заграти в національній збірній футболіста, на якого претендували інші національні команди? Я що, повинен закрити дорогу в збірну перспективним нашим футболістам? Не бачу в цьому нічого такого. Якщо вони талановиті, нехай грають за збірну України. Якщо у когось є думка, що такі футболісти повинні грати за інші збірні, то це їхня точка зору.

— Ви запросите Зінченка на матчі збірної України у плей-офф чемпіонату Європи?

— Подивимося. Не будемо забувати, що є ще молодіжна збірна України, інші перспективні футболісти. Двері в збірну ні для кого не зачинені.