Україна перемагає на Іграх Ветеранів

Збірна України 17 Жовтня, 23:23 1157
Україна перемагає на Іграх Ветеранів
Українська національна збірна ветеранів футболу завоювала золоті медалі найкращих в Європі.

Футбольний турнір, який відбувся в Ніцці, у Франції, носив статус відкритого, отже, участь у компетиції взяли команди різних континентів. До змагання допускали національні збірні ветеранів, а також клуби, котрі виграли національні першості у вікових категоріях 35-40 та 40+. Загальне число команд склало 16, їх розбили на 4 відбірні підгрупи. Україну представили три колективи: національна збірна, ФК Пирятин (35-40) і команда Харківська (40+).

Стадіон Альфреда Мерелі став головною ареною футбольного змагання чоловічих команд (окремо провели чемпіонат серед жінок, на який українські представниці не зареєструвалися).

Національна збірна ветеранів потрапила до групи А разом з командами Франція-Південь (клубна команда), Швейцарія та Бразилія. У складі українців був один гравець, котрий досі виступає на найвищому рівні — це Владислав Гельзин — футболіст і одночасно президент донецького Олімпіка. На воротях стояв Ігор Шуховцев, у полі грали відомі Валентин Полтавець, Ігор Костюк, Едуард Цихместрук, Олег Саленко, Вячеслав Хлус. Проте найбільшою зіркою для глядачів і суперників виявився Василь Рац. У складі Бразилії були четверо гравців, що брали участь у чемпіонаті світу 1986 року, вони пригадували гол Раца французам, у воротах котрих стояв знаменитий Жоель Батс.

Збірна України з блиском пройшла групову стадію. Ось результати:

Україна — Франція-Південь 5:0 (Гельзин-2, Собуцький, Цихместрук, Мочуляк)

Україна — Швайцарія 4:0 (Полтавець-2, Рац, Кериджан)

Україна — Бразилія 7:0 (Полтавесь-2, Костюк-2, Собуцький, Гельзин-2)

У чвертьфіналі збірна України зустрілася з національною збірною ветеранів Франції. 6:1 — рахунок на нашу користь, голи записані на Полтавця-2, Пархоменка, Гельзина-2, Костюка.

В 1/2 збірній України протистояла знову команда Франція-Південь, і знову - крупна перемога 5:1 (Опря, Костюк, Цихместрук, Гельзин-2) Франції. Перемога 6:1, голи: Полтавець-2. Пархоменко. Гельзин-2, Костюк.

А фінал турніру пройшов за участі двох українських команд. Збірна України проти ФК Пирятин, котрим керує всім відомий Іван Шарій. Гол Владислава Гельзина і мінімальна пермога 1:0 принесла золоті медалі вперше в історії національній збірній ветеранів.

Найкращим бомбардиром чемпіонату з 9 голами став Владислав Гельзин.