Артем Франков: «Зізнаюся - зараз я словенофоб»

Збірна України 18 Жовтня, 16:46 1623
Артем Франков: «Зізнаюся - зараз я словенофоб»
Головний редактор журналу «Футбол» - про результати жеребкування плей-офф відбору на Євро-2016.

«Де граємо домашній матч? Я, як член виконкому ФФУ, буду голосувати за Львів. Словенці нас, напевно, на «Людські врт» затягнуть.

Прямо скажемо, дуже рівні пари - без найменшого пієтету перед сіянцями і, головне, без найменшого шапкозакидування. В принципі, за такої кількості команд у фінальній частині Євро склад плей-офф і повинен був виявитися набагато «лівіше» і рівніше, ніж у попередніх відборах. Можете порівняти.

Дуже не подобається мені наш нинішній настрій - ось вже помстимося словенцям! Класика: «А якщо вони нас? - А нас за що?!» Палати бажанням помсти - це добре і правильно (Міхал Ванич, проте, шанс і справді історичний!), але в першу чергу слід розуміти, наскільки провально ми граємо на цій стадії (п'ять з п'яти, о Боже!) і наскільки серйозний суперник нам протистоїть. Не хочу сказати, що найгірший із чотирьох можливих, але піди визнач там найзручнішого...

Що таке нинішня Словенія? Зрозуміло, ще представимо подібне. А тут - коротенько. У поточному відборі Словенія посіла третє місце в групі, поступившись Англії та Швейцарії. Швейцарців обіграли вдома, зате в гостях примудрилися програти естонцям і не виграти у Литви - це, звичайно, дещо вселяє, але на ділі мало що значить. Далі - склад.

Воротарі: Ханданович («Інтер»), Облак («Атлетіко»);

Захисники: Боштян Цесар («Кьєво»), Анджелковіч («Палермо»), Милец («Стандард»), Марох («Кельн»), Йокіч («Вільярреал» - гаразд, не з основи);

Півзахисники (тут з багатьма якась умовність, вони і в нападі бігають): Куртич («Аталанта»), Бірса («К'єво»), Ілічіч («Фіорентина»), Кампль («Байєр»), Крхін («Гранада»);

Форварди: Матавж («Аугсбург»), Беріч («Сент-Етьєн»)

Це, звичайно, не варіант у порівнянні з могутніми представниками чемпіонату України, правда?! А вже чемпіонат Японії ми, звичайно, просто в одному місці бачили, а на іншому вертіли - з усіма цими Печніками, Новаковічами, Люб'янковічами... Хіба ж це футбол у порівнянні з нашим-то?!

Коротше - видихаємо і заспокоюємося. Зізнаюся - зараз я словенофоб. У тому сенсі, що я їх просто боюся (а не в тому, який нині прийнято засовувати в подібні терміни) і категорично вимагаю найбільш серйозного підходу від наших футболістів. У тому числі - з урахуванням історичного досвіду.

До речі, єдиний виліт словенців в плей-офф (а вони проходили його три рази з чотирьох!) - Хорватія на Євро-2004. Ми теж від «картатих» пікірували, це нас ріднить...» - написав Артем Франков у своїй конференції на MatchDay.