​Олександр Заваров: «Відсутність на полі Хачеріді негативно впливає на надійність захисних редутів»

Динамо Київ 20 Жовтня, 19:20 843
​Олександр Заваров: «Відсутність на полі Хачеріді негативно впливає на надійність захисних редутів»
Півзахисник «Динамо» (1983-1988) - про очікування від матчу киян проти лондонського «Челсі».
«Нинішня позиція «Челсі» в англійській Прем'єр-лізі в оману вводити не має. Команда переживає тимчасові труднощі, подолавши які, однаково фінішує в чемпіонаті першою-другою. У Лізі чемпіонів після поразки від «Порту» лондонці потребують перемоги вже і зараз, а тому динамівцям буде складно подвійно. Крім того, ударом по самолюбству гравців і тренерів киян стала поразка від «Шахтаря». З одного боку, вона повинна мотивувати, з іншого - забути такі невдачі не так вже й просто.

Складно сказати напевно, що саме стало причиною непереконливої гри «Динамо» проти донеччан. Швидше за все, «гірники» змогли поставити киян у тупикове становище. Команда Луческу виглядала більш зосередженою і свіжою. Складається враження, що донеччани швидше відновили сили після повернення провідних гравців з лав збірних. Це може бути також свідченням того, що медики «Шахтаря» спрацювали якісніше і кваліфікованіше, ніж їхні динамівські колеги. Адже за насиченого ігрового графіка процес швидкого відновлення відіграє надзвичайно важливу, а іноді й вирішальну роль.

І не треба шукати причини невдачі у тому, що із збірних гравці могли повернутися морально спустошеними. Навпаки, мій особистий досвід гравця показує, що матчі за збірну додають додаткових позитивних емоцій незалежно від того, виграв ти матч або програв. Розуміння, що ти граєш за свою країну, додає впевненості у власних силах. Запитайте Безсонова, Блохіна, Дем'яненка, Шевченка, Реброва. Впевнений, їхня відповідь буде такою ж, як і моя.

Як тренер збірної, сподіваюся, що проти «Челсі» за «Динамо» зможе зіграти Рибалка. На позицію Сергія є декілька рівноцінних кандидатур. Але хотілося б, аби грав саме він. Так само, як є надія, що вийде на поле Гусєв. Що стосується Хачеріді, то в тому, що він сильніший за Віду, сумнівів немає ні в кого. Але ми чули коментар Реброва. Існують проблеми нефутбольного характеру. Сподіваюся, Євген прислухається до тренерів і сьогодні ж допоможе команді. Тому що його відсутність на полі негативно впливає на надійність захисних редутів.

Особливо в умовах, коли доведеться протистояти нападаючому рівня Дієго Кости. Персонально тримати іспанця складно, оскільки він переміщається по всьому фронту атаки. Змістившись за ним в глибину поля, стопер ризикує звільнити зону, в яку вбіжить хтось з півзахисників. Скажімо, Вілліан, який проти «Динамо» зіграв чимало матчів і вийде на поле мотивованим по-особливому», - цитує ua-football.com.