Валерій Яремченко: «Шахтар» розслабила перемога над «Динамо»

Динамо Київ 22 Жовтня, 15:58 717
Валерій Яремченко: «Шахтар» розслабила перемога над «Динамо»
Екс-наставник донецького «Шахтаря» поділився думками про матчі «Динамо» та «Шахтаря» в Лізі чемпіонів, а також заявив, що поєдинок «ПСЖ» - «Реал» був договірним.

- Валерію Івановичу, після яскравої перемоги над «Динамо» всі чекали від «Шахтаря» впевненої перемоги над «Мальме». Як гадаєте, чому так вийшло, що поступилися?

- Мені здалося, що деякі футболісти не до кінця налаштувалися. А в тому, що «Шахтар» потрапить хоча б у Лігу Європи, я не сумніваюся. «Мальме» слабкіше, ніж «Динамо». Так що цю поразку можна пояснити збігом обставин.

- Такий невиразний результат у Лізі чемпіонів є відгомоном відходу Дугласа Кости і Луїса Адріано, які визначали гру «Шахтаря» в цьому турнірі у минулому році?

- Не тільки в цьому причина. Не вистачає необхідної концентрації. А без неї неможливо виграти ні у «Мальме», ні у «Макіївки», ні у «Горлівки». Так, відхід Кости та Адріано відбився на грі. Зараз все залежить безпосередньо від Тейшейри. Крім того, «Шахтарю» важко всі ігри грати на виїзді. Це особливо відчутно в кубкових турнірах. А іншого виходу у них немає.

- Що скажете про реальні перспективи «Шахтаря» в цьому розіграші Ліги чемпіонів?

- Вийти з групи вже буде важко, а в Лігу Європи вони потраплять, це завдання цілком здійсненне. Вдома «Шахтар» обіграє шведів 2-0. Мене більше ось що цікавить: як УЄФА розцінює те, що «Реал» з ПСЖ зіграли договірну гру? Усі вболівальники, які бачили цю гру, погодяться зі мною. Можна було ставити 10 мільйонів на нічийний результат. Явно було видно, що обидві команди не напружуються, бережуть сили для чемпіонату. І таким чином, вони практично забезпечили собі вихід з групи.

- Напевно, крім «Шахтаря», ви теж спостерігали за грою «Динамо» - «Челсі». Якщо відкинути результат, гра якого з українських клубів Вам сподобалася більше?

- Природно, я підтримував обидві українські команди. А на результати цих матчів прямо вплинув результат матчу між «Динамо» і «Шахтарем». Це легко читається. Дисципліна і організація більше сподобалася у киян. Після поразки в «класико» було видно, що кожен гравець жадає добитися результату. «Шахтар» же ця перемога, навпаки, розслабила.

- Після третьої поразки в Лізі чемпіонів поспіль на «Шахтар» обрушиться багато критики. Це допоможе їм, або ж навпаки, буде тільки заважати «гірникам» у процесі підготовки до наступних ігор?

- Я б не став критикувати їх. «Шахтар» опинився в складному становищі, їх зараз потрібно підтримати! Завдання виходу в Лігу Європі вони цілком в силах вирішити, і вони її вирішать. Донеччани реально сильніші за «Мальме», це видно. Правильний настрій і концентрація в матчі-відповіді у Львові дозволять їм зайняти третє місце в групі, - заявив Яремченко в інтерв'ю Sport.ua.