Юрист: «У справі «Динамо», теоретично, можна говорити про закриття стадіону або гостьового сектора»

Динамо Київ 24 Жовтня, 13:30 1788
Юрист: «У справі «Динамо», теоретично, можна говорити про закриття стадіону або гостьового сектора»
Спортивний юрист Валерій Федорєєв - про расистський скандал на НСК «Олімпійський».

- Обов'язком приймаючої сторони є забезпечення безпеки на трибунах. Для того, щоб УЄФА зміг накласти санкції на клуб, повинні бути доведені, по-перше, сам факт інциденту і, по-друге, те, що саме «Динамо» належать вболівальники, що допустили расистські витівки. Покарання може послідувати досить жорстке, аж до зняття команди з турніру. Але я не думаю, що дійде до такого, якщо були побиті тільки один-два вболівальники.

Теоретично можна говорити про закриття стадіону або гостьового сектора, якщо наступний матч кияни проведуть на виїзді. При цьому у мене немає сумнівів, що українській команді доведеться заплатити який-небудь штраф.

- Фанати заперечують, що бійка була викликана расовою неприязню. Якщо буде доведено, що це так, покарання клубу пом'якшиться?

- Так, справу можна перекваліфікувати. У такому випадку це буде «незабезпечення безпеки на трибунах», яке в порівнянні з расизмом вважається менш жорстким правопорушенням. Але дуже важко буде довести таку точку зору, якщо потерпілими виявилися тільки темношкірі глядачі, - пише Gazeta.ru