Олег Федорчук: «В матчі проти «Челсі» «Динамо» розгубилося»

Динамо Київ 24 Жовтня, 15:55 719
Олег Федорчук: «В матчі проти «Челсі» «Динамо» розгубилося» | 19-27
Футбольний експерт проаналізував результати команди Реброва в Лізі чемпіонів

— План «Челсі» на поєдинок був зрозумілий. Команда Моуріньйо одразу затиснула суперника. За 9 хвилин мали чотири гольові моменти. Якби забили — відійшли б назад і далі діяли на контратаках, — пояснює Федорчук. — Лондонці з перших хвилин грали проти «Динамо», як «Шахтар» минулого тижня. Намагалися одразу «накривати» футболістів суперника. Це вдавалося ще й через складну гру «Динамо».

Що ви маєте на увазі?

— У «Динамо» працюють іспанські тренери: у молодіжних командах; головному тренеру Реброву також допомагає фахівець із цієї країни (Рауль Ріанчо. — «ГПУ»). Вони ставлять футбол через короткий і середній пас. Навіть з оборони так намагаються виходити. Раніше Шовковський просто вибив би м'яча, та й усе. А зараз — ні. Моуріньйо вивчив суперника й дав відповідні вказівки. Максимально щільна гра, пресинг. «Динамо» розгубилося. На мою думку, треба було діяти раціональніше. Якщо у складі є швидкий форвард Кравець, то треба перебивати м'яч через півзахист суперника йому на хід. Цього не було.

Порівняно з матчем проти «Шахтаря», Ребров зробив п'ять змін у складі. Вони себе виправдали?

— Хачеріді та Буяльський — однозначно. Перший нейтралізував Дієго Косту. Другий багато рухався, добре діяв позиційно, підтримуючи атаку. Бив по воротах, заробляв штрафні.

Віда вийшов на лівий фланг оборони. Як захисник — він переконливіший за Антунеша. Але якщо граєш по-іспанськи, то оборонець має підтримувати атаки. Як Альба чи Карвахаль. А як правоногому Віді бути ефективному на лівому фланзі атаки?

Чому «Челсі» тиснув тільки 30 хвилин?

— Сили закінчилися. Сильно «здав» Фабреґас. Особливо в другому таймі. Тому його й замінили. Вілліан під кінець матчу теж ледь пересував ноги. «Динамо» цим не скористалося. Вкотре посередньо проти сильного клубу показав себе Ярмоленко. Не посилив гру Гармаш.

«Динамо» провело половину матчів у груповому турнірі. Які перспективи киян?

— До старту турніру на вихід із групи давав 15–20 відсот­ків. Тепер — 30. Бо «Челсі» грає не так сильно, як очікувалося. Буде завантажений у чемпіонаті Англії. Тому шанси є. Але два з трьох поєдинків «Динамо» проведе на виїзді, ще й проти основних конкурентів — «Челсі» й «Порту». Там треба буде грати на контратаках. Колись вони були серйозним аргументом «Динамо». Нині його немає.