Володимир Безсонов: «З оптимізмом дивлюсь на турнірні перспективи «Динамо»»

Динамо Київ 25 Жовтня, 09:26 617
Володимир Безсонов: «З оптимізмом дивлюсь на турнірні перспективи «Динамо»»
Відомий український футболіст і тренер ділиться враженням від того, як відіграли значну частину Ліги Парі-Матч її учасники.

– Володимире Васильовичу, нині у турнірній таблиці двовладдя, яке встановилось після перемоги «Шахтаря» над «Динамо». Наскільки справедливо, що лідери мають порівну очок?

– Маємо те, що маємо. Очки, втрачені «Шахтарем» на початку турніру, він надолужив в останніх турах. Ніхто й не говорив, що донеччани не готові битися за перше місце. А особиста зустріч показала, хто саме на сьогодні сильніший. І я бачу, що дана інтрига у боротьбі за перше місце зберігатиметься до останнього у суперечці саме цих двох команд. «Дніпру» не вистачає стабільності. Іноді він може на гора видати блискучу гру, а потім з відверто менш сильним супротивником втратити очки. Звичайно, слідкую за цим колективом, особливо за тими виконавцями, які грали ще за мого перебування там – Євген Селезньов, Руслан Ротань… Поважаю їх і як футболістів, і як людей.

– «Зоря» практично не відстає від дніпропетровців і не так далеко від першого місця…
– Луганці своє право перебувати у четвірці заробили ще раніше, довго йдучи до такого положення речей – вигадувати тут нічого не потрібно. Це не феномен, а правильний спортивний підхід: всерйоз налаштовуватись на кожну гру і щоразу битись за перемогу. Тому їм варто побажати лише успіхів, які можуть прийти разом із здобуттям більшого досвіду молодими гравцями. Певний брак техніки або майстерності «Зорі» доволі невимушено вдається компенсувати швидкістю та бажанням. Якщо такий самий підхід футболісти команди збережуть до останніх турів, то претендуватимуть на 3-є місце.

– Розпочали непогано «Карпати» та «Волинь», однак поступово починають втрачати позиції…
– Виходячи з рівня футболістів, і місця, і тенденції до зниження продиктовані логікою. Вважаю, що вони і так показують максимум від власних можливостей.

– «Ворскла», з одного боку, програла лише «Динамо», проте очки їй даються вкрай важко…
– І тут також я вбачаю закономірність. Склад полтавської команди доволі стабільний, проте він не підсилюється. Отже, і розраховувати на прогрес практично неможливо. Футбол «Ворскли» незмінний, впасти результати просто так не можуть, хоча до гри суперники звикають. Але й посилюватись грі немає звідки. Звідси й недобір очок.

– Серед еліти сезону 2015/16 двоє новачків. Вони знаходяться далеко від останнього місця, а ближче до середини рейтингу…
– Все природньо. Футболісти, коли переходять на новий рівень, вони дуже мотивовані показувати і гру, і результат. Зараз новачки віддають ще більше сил, ніж тоді, коли вони здобували у Першій лізі найвищі місця. Не кожному гравцеві щастить пограти у Прем’єр-лізі. Згадайте кілька цікавих матчів «Сталі» з якісним футболом, серед яких особливо запам’ятався перший – проти «Динамо». Потім, звичайно, настав спад. Те ж саме можна говорити про «Олександрію». Так, з лідерами їм непросто, а іншим учасникам змагань вони практично нічим не поступаються.

– Ще два учасники уникають статусу аутсайдерів, однак обрали різний шлях становлення. Йдеться про «Олімпік» та «Говерлу»…
– Більшу цікавість для мене становить ужгородський клуб, де молоді динамівці отримали нагоди проявити, зарекомендувати себе для подальшої участі у лізі найсильніших. Не все у них виходить, не всього вистачає. Без досвіду іноді навіть дві гри поспіль важко виглядати на високому рівні. Що стосується «Олімпіка», то нічого нового у нього у порівнянні з попереднім сезоном я не бачу. Коли донеччани проявляють свої найкращі якості, вони виграють. Однак, як можна помітити, трапляється це не так і часто.

– Окремо варто сказати про «Металіст»…
– Немає про що говорити, коли керівництво відсутнє. А футболісти – платять їм чи ні – мають виходити на поле, доводити свій професіоналізм, битись за результат. Тоді вони опиняться на правильному шляху, який виведе до світлого майбутнього. Якщо ж тільки бідкатись, то краще було й не розпочинати цей етап кар’єри. Що очікує харків’ян у майбутньому, я не берусь прогнозувати. Адже для цього не потрібно бути футбольним експертом – тут потрібно розібратись з президентом та фінансами. Будемо вболівати та сподіватись на краще. В історії кожної команди трапляються періоди, які потрібно просто пережити.

– Визначились і аутсайдери – «Чорноморець» та «Металург»…
– Та тут додати до відомої всім інформації мені немає чого. Якщо на найвищий вітчизняний рівень прийшли хлопці, які вчора, умовно кажучи, грали на першість міста… А у Запоріжжі на додачу до цього ще й фінансування припинилось, і футболістів не годують.

– І кілька слів про єврокубки…
– З оптимізмом дивлюсь на турнірні перспективи «Динамо». Нічого неймовірного від них не вимагається. Потрібно просто їхати у гості до «Челсі» і грати. Всі в рівних умовах. А прогнози часто не збуваються. Тому побажаю киянам упоратись із завданням виходу до наступного раунд ЛЧ, а «Шахтарю» вибороти третє місце у дуже складній групі і продовжити виступи на міжнародній арені. Про нестабільність «Дніпра» я вже говорив – у чому причина таких перепадів, не мені судити. Не я сьогодні треную дніпропетровців.