Олег Саленко: «Потрібно карати хуліганів, а не закривати трибуни для всіх глядачів»

Динамо Київ 25 Жовтня, 13:07 522
Олег Саленко: «Потрібно карати хуліганів, а не закривати трибуни для всіх глядачів»
Екс-нападник «Динамо», якому сьогодні виповнюється 46 років, порівняв збірні України та Росії, а також прокоментував расистський скандал на матчі киян із «Челсі».

- Ви встигли пограти і в збірній Росії, і в збірній України. Якщо порівняти дві ці команди в їх нинішньому стані, хто буде сильніший?

- Складно сказати. Це різні команди з різним підбором гравців. У обох збірних можна виділити три-чотири хороших гравці. Коноплянка пішов у «Севілью», і думаю, що це плюс для збірної України. Нехай спробує себе там. Але Росія вийшла на Євро, а в України зараз буде проблема - попереду стикові матчі зі словенцями.

- Чи бачите ви в російському або українському футболі нападника, якого ви могли б назвати своїм наступником?

- Зараз таких немає. У Росії раніше провідним форвардом був Кержаков, але він грає в іншому стилі. Зараз є Дзюба, але це і його стосується. Таких форвардів, яких я міг би порівняти з собою, які грають в моєму стилі, зараз я не бачу. Але я думаю, що з часом в Росії будуть з'являтися класні нападаючі.

- Ви в своїх старих інтерв'ю називали себе радянською людиною і не поділяєте для себе Україну і Росію як різні народи. Після всього, що сталося, чи не змінився ваш світогляд?

- Не хочу зараз влазити в політику. Але я виріс в країні, де Росія і Україна були разом, і люди жили разом, нормально спілкувалися між собою. І ми вважали себе одним цілим. Я виріс у цій країні, тому так і вважаю.

- Як ветерана київського «Динамо» не можу вас не запитати про недавній расистський скандал на матчі з «Челсі», який загрожує клубу серйозними санкціями.

- Це нікуди не годиться, звичайно. Такі скандали не йдуть на користь футболу. Зараз ось «Дніпро» в Лізі Європи грає домашні матчі без глядачів. Ультрас повинні розуміти, що їм потрібно вболівати за команду, підтримувати її, а не влаштовувати скандали, які йдуть на шкоду клубу. Грати без глядачів для футболістів дуже неприємно.

- Чи потрібно карати «Динамо»? І якщо так, то як?

- Можливо, буде таке ж покарання, як у «Дніпра». Чи обмежаться попередженням на перший раз. В Англії теж були такі проблеми раніше, там зараз стоять камери на стадіонах, і тих, хто порушує порядок, можна вирахувати. Потім їм просто забороняють вхід на стадіон. Англія за п'ять років зуміла перемогти ці явища. Зараз на їх стадіонах приємно перебувати, там всі ведуть себе нормально.

- Значить, потрібно карати не клуб, а цих конкретних хуліганів?

- В ідеалі, так. Не давати їм відвідувати стадіони, щоб інші не страждали від їхніх дій, а не закривати повністю трибуни для всіх глядачів, - цитує Саленка «Советский Спорт».