Блаттер зізнався, що віддав ЧС-2018 Росії за таємною угодою

Світовий футбол 30 Жовтня, 12:48 2102
Блаттер зізнався, що віддав ЧС-2018 Росії за таємною угодою
Відсторонений від роботи у футбольній сфері глава ФІФА Йозеф Блаттер розповів, що ЧС-2018 був відданий Росії в результаті таємної угоди.

Чемпіонат світу з футболу 2018 року був відданий Росії в результаті таємної угоди, яка була укладена між вищими керівниками ФІФА і передбачала фальсифікацію результатів виборів. Про це відсторонений від роботи у футбольній сфері глава ФІФА Йозеф Блаттер розповів в інтерв'ю The Financial Times, пише РБК.

«Рішення, яке було погоджено, але не в письмовому вигляді, передбачало, що при голосуванні ми підемо у дві наддержави: в Росію і США», - сказав Блаттер.

Росія претендувала і в підсумку отримала право проводити у себе чемпіонат світу з футболу 2018 року, а США хотіли провести у себе мундіаль у 2022 році, але в ході голосування програли право проведення чемпіонату Катару. На питання про те, чи всі члени виконавчого комітету ФІФА приймали рішення про угоду, Блаттер відповів, що це не було рішенням виконкому.

«Це було за лаштунками, не було ніякої наради».

За словами Блаттера, глава УЄФА Мішель Платіні зірвав голосування з вибору господаря чемпіонату світу 2022 року на користь США, віддавши свій голос за Катар, і це викликало невдоволення Америки. Блаттер ще раніше заявляв, що країни, програвши право проводити чемпіонат світу, «включилися в кампанію з розвалу ФІФА».