Екс-динамівець Маріс Верпаковскіс завершив ігрову кар'єру

Динамо Київ 9 Листопада, 09:57 1235
Екс-динамівець Маріс Верпаковскіс завершив ігрову кар'єру | 19-27
Колишній форвард київського «Динамо» та кращий у новітній історії збірної Латвії бомбардир Маріс Верпаковскіс в суботу, 7 листопада, офіційно завершив кар'єру гравця.

Символічно, що цього ж дня клуб «Лієпая», президентом якого є Верпаковскіс, завершив сезон-2015 в ранзі чемпіона країни.

Верпаковскіс почав кар'єру в рідній Лієпаї під керівництвом свого батька Ілмара - відомого в минулому футболіста клубу «Звейнієкс». Так Маріс спершу дійшов до головної команди міста - «Лієпаяс Металургс», потім був перехід в ризький «Сконто» - флагман латвійського футболу на той момент. Ну а пік кар'єри футболіста припав на 2003-2004 рр. Тоді Верпаковскіс блищав у складі збірної Латвії, якій вперше у своїй історії вдалося пробитися на фінальний турнір чемпіонату Європи в Португалії, а незабаром послідував і перехід в київське «Динамо», яке наводило шереху в Лізі чемпіонів.

Останній матч за збірну нападник провів минулого року в рамках Кубка Балтії. Це був 104-й матч Маріса в рядах національної команди, в лавах якої він набив 29 м'ячів - кращий результат в історії збірної. Тепер настала черга остаточно повісити бутси на цвях, і це трапилося вчора, коли «Лієпая» в останньому турі чемпіонату країни приймала «Даугавпілс».

36-річний Верпаковскіс вийшов на заміну на 52-й хвилині. Символічно, що вже за кілька хвилин його команда зуміла забити єдиний м'яч у цій грі та одержати підсумкову перемогу - 1:0.

Маріс і сам міг відзначитися на 57-й хвилині, але йому це не дозволив зробити воротар двінчан Владислав Куракін.

Після гри президент «Лієпаї», який завершив кар'єру гравця, з іронією зазначив: «Якщо не забив - значить, прийшов час йти. Все ж ясно: момент був, тож логічно - пора закінчувати. А насправді все класно вийшло: починав в Лієпаї і закінчив в Лієпаї», - цитує Верпаковскіса DELFI.LV.

За свою кар'єру Маріс Верпаковскіс встиг пограти в клубах Латвії («Балтика», «Металург», «Сконто», «Лієпая»), України («Динамо» Київ), Іспанії («Хетафе», «Сельта»), Хорватії («Хайдук»), Греції («Ерготеліс») і Азербайджану («Баку»).