Прес-конференція Михайла Фоменка

Збірна України 9 Листопада, 17:45 2301
Прес-конференція Михайла Фоменка
Головний тренер збірної України у ході прес-конференції на базі київського «Динамо» у Конча-Заспі розповів про підготовку національної команди до першого матчу плей-офф відбору на Євро-2016 зі Словенією та кадрову ситуацію в команді.

- Михайле Івановичу, яка ситуація зі здоров’ям Руслана Ротаня та Андрія Пятова?

- Вони тільки під’їхали до лікарів, коли ми відправлялися на прес-конференцію. Ще буде співбесіда з тренерським штабом. Інформацію щодо їх стану будемо мати пізніше. Звісно, приємного у цій ситуації мало.

- Така ж ситуація з Артемом Федецьким?

- Так.

- Перший матч із Словенією через дискваліфікацію пропустить Олександр Кучер. Чи не бентежить вас психологічний стан Євгена Хачеріді?

- Правильніше було б задати це питання гравцям. Усі хлопці розуміють важливість цієї зустрічі. Не думаю, що вони дозволять, щоб емоції зруйнували гру. Думаю, що все буде в цьому плані нормально.

- Однією з причин поразки від Франції у минулому плей-офф ви називали недостатню кількість гравців. Чи задоволені ви зараз глибиною складу?

- Про це можна буде сказати, лише коли матчі плей-офф завершаться. Ви поставили правильне питання, тому що матчі з французами були зовсім нещодавно. Досвід є, хлопці мають ним скористатися.

- Ви вважаєте, що Девіч не може допомогти збірній на даному етапі?

- Без коментарів.

- Ви будете розраховувати на досвід футболістів, які вже грали у плей-офф?

- Досвід є досвід. У будь-кого з футболістів, які викликані до збірної, є величезне бажання. Але чи зможуть вони реалізувати свої можливості, буде відомо лише після зіграних матчів. Ми намагаємося за короткий час отримати якомога більше інформації про хлопців у тренувальному процесі та в особистих бесідах. Тренерський штаб приходить до єдиної думки, а іноді ми звертаємося й до хлопців. Просимо футболістів написати, кого вони хочуть бачити у стартовому складі. Зараз ми лише хочемо, щоб кадрові втрати команди не збільшилися.

- Чи будуть у вас побажання до футболістів, щоб вони читали менше преси?

- Коли ми спілкуємося з хлопцями, то намагаємося прийти до спільного знаменника. У журналістів є своя робота, у нас – своя. Ми отримуємо від ЗМІ й корисну інформацію, але в основному збираємо її самостійно, для цього у нас є наукова бригада.

- Чи не буде збірна емоційно закриватися, менше говорити зі ЗМІ?

- Хлопці дійсно можуть закриватися, менше витрачати емоцій. Маю прохання до ваших колег, щоб вони не нагнітали обстановку. Це не потрібно робити, бо всі прекрасно розуміють, що нас очікують вирішальні ігри. Усі футболісти знаходяться в такому віці, що можуть вже самостійно приймати правильні рішення.

- Чи встиг приїхати Коноплянка?

- Ми вже казали раніше, що він ще не купив особистий літак, тому йому доводиться добиратися з пересадками.

- Як вам теперішня форма Євгена, який вчора зробив дві гольові передачі у матчі з «Реалом»?

- Коноплянка знаходиться у розквіті сил. Вчора ми говорили з хлопцями, що якщо хтось із них зупиниться у розвитку, то буде лише знижувати свій потенціал. Це стосується і Жені. Він потрапив до хорошого клубу та хорошого чемпіонату. Тепер він грає трохи на іншій позиції, ніж звик. Потроху Коноплянка виходить на рівень, який відповідає грі «Севільї».

- Яка специфіка матчів плей-офф, що в них виходить на перший план?

- Потрібно реалізувати свої можливості та не дозволити це зробити супернику.

- Чи є у вас на прикметі хтось, кого можна довикликати до збірної?

- Ми завжди викликаємо футболістів із запасом. На цей збір викликали 26 футболістів. Якщо раптом це знадобиться, то у нас є запасні варіанти.