Проблема №1. Провали воротарів збірної України в плей-офф Євро і ЧС

Збірна України 10 Листопада, 10:17 2335
Проблема №1. Провали воротарів збірної України в плей-офф Євро і ЧС | 19-27
«Футбол 24» згадує попередні п'ять плей-офф збірної України і нагадує, що майже всі з них воротарі «синьо-жовтих» провели небезгрішно. То хто ж повинен захищати ворота збірної України в плей-офф Євро-2016 зі Словенією?

Ми уважно переглянули відео всіх попередніх спроб збірної України пробитися на ЧС або Євро і помітили дуже нехорошу закономірність: практично у всіх дуелях (виняток - матчі плей-офф відбору до ЧС-2010 проти Греції) наші голкіпери зіграли не блискуче. Причому шкала оцінок відрізняється від «не виручив» до «повний провал». А тепер - про кожен випадок окремо.

Відбір ЧС-1998. Олександр Шовковський проти Хорватії: штанга - ворог воротаря

У двох матчах проти Хорватії в плей-офф відбору на ЧС-98 22-річний Шовковський, на перший погляд, помилок не припускався. Хоча партнери по обороні і пред'являли йому претензії у випадках з двома пропущеними м'ячами. Першого разу він не стрибнув за м'ячем, коли Славен Біліч головою пробив по воротах. Здалося, що міг, але подумав, що м'яч летить мимо. А той від стійки відскочив у сітку.

Хорватія - Україна - 2:0. Перший гол у наші ворота - (0.44)

Другий гол Влаовіча був неперевершений: м'яч влетів у сітку впритул зі штангою - 2:0.

У матчі-відповіді СаШо безглуздо впав після дальнього удару Бокшіча, а м'яч повільно прокотився повз нього - 1:1. Але - що поробиш - рикошет! Тут воротар безсилий.

Відбір Євро-2000. Страшний сон СаШо - Ачімовіч

Не обійшлося без рикошету і в плей-офф відбору до Євро-2000. Але це було вже у матчі-відповіді (1:1) у Києві. А в Любляні стався один із найдраматичніших епізодів в історії нашої збірної - гол Міленко Ачімовіча (рахунок став 1:2) після неймовірної помилки Олександра Шовковського, який багато в чому визначив результат всієї дуелі.

Словенія - Україна - 2:1. Гол імені Шовковського і Ачімовіча:

Відбір ЧС-2002. Левицький: «кіно» і німці

Воротар французького «Сент-Етьєна» і московського «Спартака» (якраз у той період) провів у збірній України менше двох років, зігравши в проміжку 2000-2002 рр. 8 матчів за національну команду. Всього два з них - повністю. На наше горе, саме ці два матчі і припали на плей-офф відбору до ЧС-2002 проти збірної Німеччини (1:1 і 1:4). На той момент Шовковський лікувався після важкої травми, а його дублер Віталій Рева не вражав наставника збірної Валерія Лобановського. Вирішено було залучити Левицького, якого, до слова, дуже хотіли заграти і росіяни, але Україна випередила конкурентів. На своє горе... Левицький у Дортмунді у матчі-відповіді діяв дуже нервово. У двох випадках не виручив, а третій гол у матчі - повністю на його совісті.

Німеччина - Україна - 4:1. Третій гол у ворота Левицького (2.12):

Відбір ЧС-2010 і ЧС-2014. П’ятов - проти греків і французів

Нинішній основний голкіпер збірної України має на своєму рахунку 4 матчі плей-офф. У двох поєдинках з греками (відбір на ЧС-2010) він пропустив лише раз після виходу Салпінгідіса один на один, що нашій команді не допомогло: 0:0 в Афінах і 0:1 в Донецьку - прощавай ПАР!

У першій грі проти французів (плей-офф відбору на ЧС-2014) теж відстояв «насухо» - 2:0. І в другому поєдинку не раз виручав збірну України. Але вже всі забули, що перший м'яч у ворота нашої команди Мамаду Сахо забив після явної помилки Андрія, поклавши початок майбутньому розгрому з рахунком 3:0.

Франція - Україна - 3:0. Помилка П'ятова і перший м'яч Сахо (на перших секундах ролика):

Отже, в наявності маємо проблему чи то з психологічною стійкістю наших голкіперів у вирішальних матчах, чи то з недостатньою підготовкою, чи то з фізичною формою - всі матчі відбувалися ж в кінці року. І її, цю проблему, треба вирішувати. Як? Сподіваємося, Михайло Іванович Фоменко знає.