Іван Петряк: «Подобається гра Азара та Неймара»

Збірна України 11 Листопада, 15:39 1089
Іван Петряк: «Подобається гра Азара та Неймара»
Новачок збірної України розповів про перші дні в команді та розмову з Фоменком.

- Від кого дізналися про виклик до збірної?

- Перед тренуванням в «Зорі» про це повідомив головний тренер Юрій Вернидуб. Тоді ж мене вся команда і привітала.

- Не очікували такого?

- Якщо чесно, я про це взагалі не думав. Просто працював, тренувався... Звичайно, дуже приємно, що на мене звернули увагу.

- З Фоменком вже говорили тет-а-тет?

- Так, в перший же день. Він у мене багато чого запитував: і про побут, і про «Зорю», і взагалі моїм життям цікавився. У нас вийшла людська, чоловіча розмова.

- Як прийняли в команді?

- Відмінно. Вже познайомився ближче з хлопцями, з якими раніше особливо не перетинався. Але на спілкування поки що було часу мало. В основному поки мене підтримують партнери по «Зорі».

- Доки не розігрували як новачка?

- Ні. Але я не проти цього, сам люблю хороші жарти.

- На що йде вільний час у збірній?

- Тут є чим зайнятися. Якщо немає тренування, є тренажерний зал і відновлювальні процедури. Так що нудьгувати не доводиться.

- «Зоря» потроху стає базовим клубом збірної...

- Приємно, що ми своєю грою і результатами доводимо, що не дарма йдемо на четвертому місці і що це відзначають у збірній. Значить, ми все робимо правильно і тому потрібно продовжувати в тому ж дусі. Ми вже адаптувалися до того, що домашні матчі проводимо в Запоріжжі. Звичайно, там у нас не так багато вболівальників, як було в Луганську, але, все одно, своя підтримка на трибунах є.

- Що знаєте про Словенію?

- З тренерським штабом поки ще не розбирали суперника. Знаю, що там багато хороших футболістів, які грають в топ-чемпіонатах Європи. Команда досить рівна, але я б виділив Ілічіча та Кампля.Та й воротарі у словенців сильні. Але хто б нам не попався, настрій в будь-якому випадку був би позамежним. Занадто високі ставки на це протистояння, всі хочуть потрапити на Євро.

- Невдачі в плей-офф не згадували?

- Ні, намагаємося не забивати цим голову. Але впевнений, що всі хочуть зламати цю неприємну традицію.

- Хто з футболістів, які грають на вашій позиції, вам більше подобається?

- Мабуть, Азар і Неймар. Зараз є багато сильних гравців. А ось про зірок минулого я мало можу сказати. У той час я так пильно за футболом не стежив, а щоб судити, треба повністю переглядати матчі. Хоча ось огляди матчів зі Словенією в 1999 році я дивився.

- А гру Михайла Фоменка?

- Чесно - ні. Стільки часу пройшло, але, напевно, в архівах записи мали зберегтися.

- Можете порівняти Фоменка та Вернидуба?

- З Михайлом Івановичем я тільки познайомився, але можу сказати, що обидва тренери дуже амбітні, - розповів Іван в інтерв'ю «Вестям».