ФК «Динамо» Київ: расизму немає місця ані у футболі, ані де-небудь ще!

Динамо Київ 12 Листопада, 11:39 1649
ФК «Динамо» Київ: расизму немає місця ані у футболі, ані де-небудь ще! | 19-27
Йдучи в ногу з благими побажаннями вищого європейського футбольного органу, футбольний клуб київського «Динамо» регулярно проводить акції під гаслом «Разом проти расизму».

Згідно з принципами та рекомендаціями УЄФА по боротьбі з расизмом та дискримінацією, а також недопущенню цього ганебного явища на стадіонах, київські динамівці виходять на поле своєї домашньої арени НСК «Олімпійський» у спеціально виготовлених для цього футболках, тримаючи за руку дітей різних національностей.


Із гаслом проти расизму «Динамо» буде грати до кінця 2015 року.



У футболках із текстом англійською мовою «NO TO RACISM» – у двох заключних матчах групового турніру Ліги чемпіонів (на виїзді проти «Порту» та вдома з «Маккабі»).



На іграх чемпіонату та Кубка України – з українським варіантом «Разом проти расизму».

Протягом матчів нашої команди на рекламних панелях розміщуються слогани NO TO RAСISM.



На веб-порталі ФК «Динамо» Київ та на офіційних клубних сторінках у соціальних мережах Facebook, Twitter, Google+, каналі в YouTube регулярно проводиться інформування вболівальників про неприпустимість будь-яких форм расизму, а саме щодо національності, віросповідання або кольору шкіри.



Африканські зірки київського «Динамо» відзначають, що під час їхнього перебування в нашому клубі не було помічено стосовно до них жодних проявів расової дискримінації.



Нігерієць Лакі Ідахор із задоволенням згадує роки, які він присвятив футболу в нашій країні:

«Я дійсно прожив в Україні достатньо тривалий час та встигнув полюбити цю країну. Якби я не почувався добре у вашій країні, навряд чи залишився би тут настільки надовго».

Гвінеєць Ісмаель Бангура у свою чергу зазначив:

«Мені сподобалися люди в Україні, в Києві у мене жодних проблем не виникало».

На думку конголезця Дьємерсі Мбокані, Київ – гарне місто, він адаптувався у ньому дуже швидко:

«Україна – як Африка, в тому сенсі, що місцеві люди більш доброзичливі, ніж здаються збоку. В чемпіонаті було багато чорношкірих гравців, і в мене ніколи не було проблем на цьому підґрунті. Фізично в Україні грати виявилося складніше, ніж у Бельгії, але зате в Києві я жив, як цар!»


Болівійський півзахисник Дієго Суарес, який виступає зараз за другу динамівську команду, висловив таку думку:

«До явища расизму загалом ставлюся дуже негативно. Мені тим паче дивно спостерігати за подіями, враховуючи, що я сам за сім із половиною років в Україні ніколи не поставав перед цією проблемою ані в клубі «Динамо», ані в повсякденному житті. Я чув про інцидент, який стався на трибунах під час матчу Ліги чемпіонів «Динамо» - «Челсі». Вважаю, це чисте непорозуміння. Напевно, це поодинокий випадок, який не має відношення до прояву расизму».


Зовсім нещодавно в динамівському манежі на заміській навчально-тренувальній базі фанати київського «Динамо» та збірна студентів київських вузів із африканських країн провели дружню зустріч. Грали два тайми по 30 хвилин. Цікава гра, посмішки, колективне фото на пам'ять – все це прояви доброзичливості, взаємної поваги та щирої динамівської гостинності.




Жодних поправок на національність, віросповідання або колір шкіри, найголовніше – до нестями любити футбол та бажання стати найкращим у своїй справі. Такі вимоги в ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського, в якій зараз займаються три афроукраїнці.

Будь-який шанувальник нашого клубу, незалежно від його національності, віросповідання та кольору шкіри, дорогий нам однаково!

Так само ми ставимося й до вболівальників команд-суперників.

Любов до футболу нас усіх об'єднала. Так давайте отримувати від нього лише позитивні емоції, залишивши поза межами футбольного дійства весь негатив та людиноненависницькі прояви.


Неважливо, вболіваєте ви за київське «Динамо» на стадіоні чи вдома, приєднуйтеся до боротьби проти будь-яких проявів дискримінації.

Ми хочемо викорінити расизм та ксенофобію з футболу. Наші рішучість та амбіції такі, щоб надалі не було жодних, навіть поодиноких, випадків прояву расизму.

Об'єднаємося та покажемо, що дискримінації немає місця у грі, яку ми всі так любимо!