Платіні не допущений до виборів? «Качка» від російських ЗМІ

Світовий футбол 12 Листопада, 14:51 727
Платіні не допущений до виборів? «Качка» від російських ЗМІ
Російське видання «Спорт-Экспресс» повідомило, що Мішель Платіні не допущений до виборів президента ФІФА. Але ця інформація - звичайна «качка» і свідчення непрофесіоналізму (або навмисної провокації?) московської газети.

Посилаючись на свіжий прес-реліз ФІФА, «Спорт-Экспресс» дає новину з заголовком «Платіні не допущений до виборів глави ФІФА», в якій серед іншого пише наступне: «ФІФА оприлюднила список з п'яти кандидатів на пост глави ФІФА. У ньому немає нинішнього президента УЄФА Мішеля Платіні. Нагадаємо, що француз вважався головним претендентом на перемогу. На початку жовтня він був усунений від діяльності на 90 днів за підозрою в незаконному отриманні двох мільйонів швейцарських франків від нинішнього президента ФІФА Зеппа Блаттера за роботу у федерації, пророблену в період з 1999 по 2002 рік. Аналогічне покарання було винесене й Блаттеру, який керував ФІФА з 1998 року. Також за рішенням виборчої комісії до виборів не був допущений глава Футбольної асоціації Ліберії Муса Хассан Біліті. Рішення можуть бути оскаржені в Спортивному арбітражному суді в Лозанні.

Список кандидатів виглядає наступним чином:

- Принц Алі бін Аль-Хусейн;

- Шейх Салман бін Ібрахім Аль-Халіфа;

- Жером Шампань;

- Джанні Інфантіно;

- Токіо Сексвале».

Дійсно, сьогодні спеціальний виборчий комітет ФІФА, який займається перевіркою кандидатур на відповідність вимогам до претендентів на пост президента, виступив із заявою про допуск п'яти перерахованих вище функціонерів до виборів, а також про недопуск Муси Біліті (причини такого рішення не коментуються). Проте в даному прес-релізі ні слова про Мішеля Платіні!

Справа в тому, що в попередньому прес-релізі комітету вже була роз'яснена ситуація з президентом УЄФА. «Враховуючи той факт, що Мішель Платіні в даний момент тимчасово відсторонений від футболу, його кандидатура не буде розглядатися спеціальним виборчим комітетом ФІФА, поки діє дана заборона. Якщо до дати виборів президента ФІФА заборона на футбольну діяльність буде знята або її термін закінчиться, виборчий комітет ФІФА у відповідний момент ухвалить рішення про те, як вчинити з даною кандидатурою», - сказано в документі.

Таким чином, сьогоднішня заява ФІФА жодним чином не говорить про те, що Мішель Платіні не допущений до виборів президента ФІФА, оскільки його кандидатура буде розглянута виборчим комітетом після його повернення до футбольної діяльності.