Артем Франков: «Шість гравців з «Шахтаря» та «Динамо» можуть бути натуралізованими»

Збірна України 26 Листопада, 18:48 4057
Артем Франков: «Шість гравців з «Шахтаря» та «Динамо» можуть бути натуралізованими»  | 19-27
Член виконкому ФФУ Артем Франков пояснив, чому натуралізація Нойштедтера для збірної Росії більш доцільна, ніж для збірної України, а також про гравців «Динамо» і «Шахтаря», котрі можуть бути натуралізованими та заграними за українську збірну.
«Розмови з цього приводу велися, коли збірною керував Олег Блохін, а його помічник Андрій Баль спілкувався з Нойштедтером. Якби було обопільне прагнення, ми б знайшли спільну мову. Також можу припустити, що все вперлося в паспорт — Роман не хотів міняти німецький документ на український. В даний момент я не чув про рухи по залученню Нойштедтера в збірну України».

«Згадайте ситуацію, коли Росії потрібно було вигравати всі матчі відбіркового циклу, — продовжив Франков. — Тоді достатнім виявилося поміняти тренера, і Слуцький з ходу видав результат. Звичайно, без везіння не обійшлося. Але в будь-якому випадку людина прийшла і оживила збірну. Я думаю, будь-який нормальний вболівальник в той момент готовий був бачити кого завгодно в російській команді, тільки щоб напряму вийти на Євро. Мені здається, в Росії зараз дуже серйозний кадровий дефіцит на футболістів. До Євро збірна буде намагатися виправити ситуацію. Роман — хороший футболіст, він, що називається, в самому соку. Звичайно, він не зірка першої величини, але протягом багатьох років грає в основному складі клубу Бундесліги, і це підтверджує його високий клас. Кому завадив класний опорний півзахисник?! Але поки, наскільки я знаю, офіційного підтвердження його запрошення в збірну Росії не було. Важливо й те, що Росії натуралізувати гравця набагато простіше — у вас дозволено мати кілька паспортів. В Україні цього дозволу немає і діяти нам набагато складніше. Не кожен готовий відмовитися від свого громадянства на користь України навіть заради можливості виступити на чемпіонаті Європи. Також людині потрібно довести зв'язок з країною, за яку він збирається грати. Футболіст повинен або сам народитися на території цієї країни, або один з його біологічних батьків, бабуся чи дідусь. Також якщо він 5 років безперервно жив на території цієї країни, то футболіст може претендувати на натуралізацію. Роман Нойштедтер народився в Радянському Союзі, тому з «очевидним зв'язком» у нього проблем не виникне. Плюс російська мова у нього в порядку. В даному випадку натуралізація — це чиста формальність.

«За нашу країну успішно грали і грають натуралізовані гравці. Наприклад, бразилець Едмар. Він багато років провів в Україні, оженився на українці — зовсім наша людина. Чи сербський нападаючий Марко Девіч, який успішно грає за «Рубін». Ми впевнені: натуралізація не заважає розвитку футболу. Я за розумну натуралізацію. Вважаю, можна залучити в збірну ще кілька іноземців з чемпіонату України. Хто саме це буде — питання передчасне. Але можу назвати шість бразильських футболістів, які зараз викликають інтерес. З «Шахтаря» це Алекс Тейшейра, Марсіо Асеведо, Тайсон і Марлос. З київського «Динамо» - Даніло да Сілва і Жуніор Мораєс. Троє з них ще недостатньо довго живуть в Україні і поки що не можуть бути натуралізованими, - цитує Франкова izvestia.ru.