Комітет арбітрів ФФУ вчора дуже «хвацько» відреагував на інформацію про Олександра Олександровича Шоста, який, незважаючи на участь в сепаратистському шабаші, продовжує працювати на матчах під егідою ФФУ. На офіційному сайті Комітету з'явилася замітка, в якій констатацію факту чомусь назвали «звинуваченнями», а також відповідальність переклали з хворої голови на здорову на плечі Комітету етики та чесної гри ФФУ.
З реакцією, як бачимо, в чиновників з Комітету арбітрів проблем немає. На відміну від вміння аналізувати та визнавати помилки. На один з трьох центральних поєдинків заключного в календарному році дванадцятого туру Ліги Парі-Матч Комітет призначив відверто провального арбітра. Мова про матч «Ворскла» – «Зоря» та суддю Євгена Арановського.
Саме Євген обслуговував останню на даний момент зустріч між принциповими суперниками. В 26-му турі Прем'єр-ліги України 2014/15 «Зоря» та «Ворскла» розігрували між собою четверту сходинку турнірної таблиці. Так, ніяких турнірних дивідендів вища сходинка переможцю не обіцяла (то був останній тур першості, а в Лізі Європи володарі четвертої і п'ятої сходинок чемпіонату України стартували з однакових позицій), але важливості матчу для обох суперників цей факт не відміняв. По суті, то було зіткнення двох осередків самобутності та амбітності.
А в підсумку вийшло так, що після матчу говорили не про футбол, а про провальне суддівство. Арановський та його помічники наламали стільки дров, що результат того поєдинку навряд чи можна вважати реальним відображенням сил суперників. Спочатку Арановський та компанія зарахували гол Пилипа Будківського з явного положення «поза грою». А потім, в другому таймі, арбітр Будківського вилучив з поля, показавши Пилипу другу жовту карточку за конфлікт з Турсуновим. Друге попередження форварду «Зорі», як зазначав наш експерт Мирослав Ступар, справедливе, але перед тим Арановський прийняв кілька вкрай не послідовних рішень, які й спровокували напругу в матчі. Зокрема, пропустив фол Даллку проти Караваєва, коли Арменд ліктем зачепив голову опонента. За аналогічне ж порушення правил з боку Будківського на Даллку Пилип отримав перше своє попередження в матчі.
А апогеєм суддівської невпевненості стала 78-а хвилина, коли Шиндера Віталій Вернидуб у власному штрафному майданчику банально вдарив по ногах, а Арановський замість призначення пенальті показав Антону другу в поєдинку жовту карточку (за симуляцію).
То був не єдиний провальний для Арановського матч. Євген дуже блідо провів весь сезон, ставши розчаруванням в очах суддівських експертів. Втім, цього чомусь не помітили «клуби Прем'єр – ліги і вболівальники», які шляхом голосування Арановського назвали найкращим арбітром чемпіонату України 2014/15. Євген перед дебютним для себе матчем в новому сезоні («Дніпро» – «Чорноморець») забрав почесну нагороду і… продовжив партачити.
В другому турі замість призначення пенальті за фол Хочолави проти Калініча показав нападнику «Дніпра» жовту карточку за симуляцію, а потім вигадав штрафний удар, з якого «дніпряни» забили гол. В п'ятому турі Арановський знову «переплутав» порушення з симуляцією і усно попередив Кулача за те, що в нього врізався Богдан Шуст. В дев'ятому турі показав пряму червону карточку Бартуловічу за фол, який зазвичай арбітри, як пояснив Мирослав Ступар, карають жовтою карточкою (в верховій боротьбі з Гадрані зачепив опонента ліктем). В десятому турі проігнорував фол Петряка проти Насонова і не призначив пенальті в ворота «Зорі». Нарешті, в п'ятнадцятому турі на останніх хвилинах призначив пенальті у ворота «Карпат» за фол, який відбувся за межами штрафного майданчика.
Виходить, що з шести поєдинків поточного розіграшу чемпіонату України Євген Арановський чисто відсудив тільки один – між «Металістом» та «Шахтарем» (в якому боротьби то зовсім не було).
Краще б в Комітеті арбітрів займалися не виправданнями і «відбілюванням» сепаратистського посіпаки, а елементарним аналізом, який би убезпечив від призначення арбітра-невдахи на один з топових поєдинків в боротьбі за зону Ліги Європи.
Ігор Семйон
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!