Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули

Футбол України 4 Грудня, 10:02 1011
Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули
Анатолій Абдула після провального минулого сезону знову демонструє впевненість.

Авторитет здобувається роками, а втрачається за одну мить. Анатолій Абдула в поті чола працював над своїм статусом. Врешті, харків'янин дослужився до визнання одного з кращих і топових арбітрів чемпіонату України. Йому довіряли найскладніші матчі, його клали в приклад невпевненим колегам… а потім називали одним з найбільших розчарувань суддівського цеху. Абдула вкрай невдало провів минулий сезон. Дев'ять результативних помилок за футбольний рік – це показник, який характеризується словом «провал». Навіть Сергій Скрипак, якого в підсумку відсторонили від роботи в Прем'єр – лізі, припустився меншої кількості помилок.

Всі похибки Анатолія стосувалися призначення / не призначення одинадцятиметрових ударів. Вісім разів харків'янин проігнорував порушення правил у штрафному майданчику, і одного разу вигадав одинадцятиметровий удар. Експерти хором дивувалися такому суддівству від колись одного з кращих арбітрів України. Не могла людина, яка раніше працювала впевнено, вмить розучитися правильно трактувати результати боротьби. В підсумку, спеціалісти зійшлися на думці, що проблеми Анатолія Абдули таїлися виключно в психологічній площині.

Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули - изображение 1

«Зниження потенціалу Анатолія Абдули мені не зрозуміле, - розповідав UA-Футбол один з експерт суддівства, колишній арбітр ФІФА. - Це один з тих арбітрів, хто вже досить давно працює на високому рівні. При цьому, Абдулі немає ще навіть сорока років, тому в нього ще багато чого попереду. В минулих сезонах Анатолій був стабільним арбітром, але останній сезон став для нього провальним. Чому? Пояснити це б зміг хіба що сам Абдула. Я особисто думаю, що причина криється в психології, оскільки зі всіма іншими даними у Анатолія нібито все гаразд. Прийняття рішень щодо одинадцятиметрових ударів є ахіллесовою п’ятою цього арбітра».

Наразі ж, коли за спиною майже половина сезону 2015/16, можна висловлювати не припущення, а говорити з упевненістю: Абдула дійсно переживав психологічні проблеми і банально потрапив до ями, через що рівень його суддівства різко знизився. Про це можна стверджувати тепер, коли у Анатолія за спиною шість якісних поєдинків нового чемпіонату. Адже не могла людина розучитися, а потім вмить знову навчитися судити добре.

Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули - изображение 2

Взявши себе в руки і переборовши проблеми, Анатолій не просто повернувся на свій колишній рівень, а зробив, здавалося б, неможливе: за підсумками першої частини чемпіонату України 2015/16 за рівнем суддівства обійшов навіть безальтернативно найкращого українського суддю останніх років Юрія Можаровського. Львів'янин відрізок сезону, який добігає до кінця, провів не надто впевнено: груба помилка в матчі «Сталь» – «Ворскла» і кілька невірних рішень в поєдинку «Дніпро» – «Ворскла».

У Абдули, на щастя для нього, таких проблем не було. Всі свої поєдинки харків'янин відсудив рівно і, що найголовніше, з впевненістю. Вже після перших трьох поєдинків Анатолія Абдули стало зрозуміло – харків'янин переживає ренесанс. Особливо добре вдався арбітрові матч шостого туру «Дніпро» – «Карпати». Після того Анатолій впевнено відсудив матч «Волинь» – «Динамо», остаточно повернувши собі довіру керівників. Як наслідок, саме Анатолій отримав призначення на грандіозний як для нинішніх умов матч чемпіонату України «Динамо» – «Шахтар».

Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули - изображение 3

Перед Класичним дербі склалася доволі цікава ситуація. Юрій Можаровський, який в останні роки був єдиним, кого можна було без докорів сумління призначати на такі зустрічі, отримав травму. Анатолій Жабченко тільки-но повернувся з закордонного відрядження, Юрій Вакс працював на попередньому матчі «Динамо». Відтак, Анатолій був єдиним претендентом на почесну місію. Рішення довірити Класичне дербі Абдулі, очевидно, Колліною та його командою прийнялося не спонтанно і не в останній момент. На харків'янина розраховували заздалегідь.

А він і не підвів. Анатолій добре відсудив матч, після чого на належному рівні провів зустріч «Волинь» – «Ворскла». Всі сумніви відпали: Абдула повернувся на свій колишній рівень.

Особливо добре помітний ренесанс Анатолія на фоні Євгена Арановського. Киянин вважався топовим арбітром, а потім, як і Абдула, різко здав свої позиції і змусив говорити про себе як про розчарування суддівського корпусу. Але якщо Анатолій зумів взяти себе в руки, то Євген Арановський продовжує припускатися болісних для власної репутації помилок.

Любіть українське. Ренесанс Анатолія Абдули - изображение 4

Анатолієві Абдулі в першій частині чемпіонату України 2015/16 доведеться відпрацювати ще на одному поєдинку. 5-го грудня харків'янин проведе один з центральних матчів туру «Дніпро» – «Волинь». Навіть помилки в цій зустрічі не зіпсують загального враження від роботи Абдули в першій частині сезону. Втім, наразі є більше підстав прогнозувати успішну роботу Анатолія на цьому матчі. Якщо харків'янин дійсно впорається з завданням, тоді реально претендуватиме на роль найкращого українського судді першої частини сезону 2015/16.

Український футбол варто любити за ренесанс Анатолія Абдули.