Андрій Пилявський:«Полтавчани йдуть у п’ятірці, а серед таких суперників зручних чекати не доводиться»

Футбол України 4 Грудня, 19:12 583
Андрій Пилявський:«Полтавчани йдуть у п’ятірці, а серед таких суперників зручних чекати не доводиться»
Захисник «Зорі» Андрій Пилявський відповів на запитання прес-служби ПЛ напередодні завершального матчу року у Полтаві проти «Ворскли».

– Андрію, за підсумками минулого туру «Зоря» вийшла на 3-є місце. Чи є це приводом для привітань?

– Звичайно, така поточна позиція – це успіх для команди. Але підводити підсумки ще рано. По-перше, нас очікує зараз дуже складний матч з «Ворсклою». А далі весняна частина змагань, де все і вирішуватиметься. Тому зараз рано говорити будь про що.

– Справа у тому, що саме в останніх 2-х турах «Зоря» здобула перемоги, але надто непросто вони дались. Чи може бути поясненням цьому втома після непростого футбольного року?
– Та кожен поєдинок непростий. Взяти хоча б виїзд до «Металіста». Так, проблеми у харків’ян загальновідомі. Однак за прізвищами це сильна команда. Але ми зуміли додати ближче до завершення поєдинку і вирвати перемогу. Так само довелось шукати внутрішній потенціал і зі «Сталлю», якій програли перший тайм. Втім, останнє слово було за нами. Щодо нашої форми, то не можна виключати, що у когось її пік вже минув, хтось втомився більше за інших. Але наприкінці року така ситуація цілком зрозуміла, і не лише для нашої команди. Тому потрібно зібрати всі сили на «Ворсклу», а потім відпустка, збори… Навесні все вже має бути інакше.

– Наступне питання саме про «Ворсклу». Які враження вона справляє?
– Полтавчани також проводили різні ігри. Але зустріч з «Дніпром» на сьогодні є показовою: дисципліна в усіх ланках, велике бажання, і кожен футболіст чітко виконує свою функцію. Тобто команда не залежить від одного виконавця, і якогось яскравого лідера я назвати не можу.

– Чи турбує той факт, що кілька років всі спроби «Зорі» виграти у «Ворскли» є безуспішними?
– Ні, розмов на цю тему не було. Просто кожен з нас розуміє, з ким належить суперничати, і ставиться до підготовки дуже ретельно. Достатньо того, що полтавчани йдуть у п’ятірці, а серед таких суперників зручних чекати не доводиться.

– Чи можна заглядати у майбутнє: чи збережеться «Зоря» у нинішньому вигляді після зими і чи, відповідно, зможе продовжити радувати своїм прогресом?
– Мабуть, ще також рано про це говорити. Все йде, так як йде. Якщо все буде складатись добре, це лише буде плюсом. Колектив зібрався хороший, він вже довів свою спроможність вирішувати турнірні завдання. Тому всі сподіваються саме на продовження співпраці.

– Досить нетипова ситуація, коли футболіст проявляє себе за кордоном, а потім вирішує повернутись в Україну. Як так сталось?
– Чесно кажучи, надто далеко плани не будував, не прораховував загальний рівень Чемпіонату України, падатиме він чи зростатиме. На певному етапі довелось приймати рішення, і воно було саме таким.

– А сумніви існували, що вдасться тут стати основним гравцем? Думав про можливий виклик до лав збірної?
– Спочатку ставив перед собою завдання грати та показувати усім власні можливості. Планувати так конкретно було неможливо. Радий, що все так вийшло.

– Участь у збірній Україні додає статусу?
– З одного боку, не мені вирішувати, кого слід викликати до головної команди країни. З іншого, звичайно, приємно, що на тебе звертають увагу, заради цього працюємо, а подібні виклики у подальшому дають ширші можливості.

– Як гадаєш, чи достатньо у нас центральних захисників високого класу з українським громадянством?
– Не мені судити про це. Безперечно, вибирати тренерам національної команди є з кого.

– Повертаючись до гри з «Ворсклою»… Погодні умови можуть не дозволити показати притаманний футбол. Це турбує?
– Гадаю, незалежно від погоди, боротьби на полі буде дуже багато. Маємо бути готові до будь-чого, але розуміємо, що суперник налаштовується на те саме. Хто краще зуміє себе проявити, побачимо.

– Чи є у «Зорі» якісь проблеми зі складом?
– Так, і Слава Чечер, і я, і Артур Загорулько, і Ігор Чайковський знаходимося під питанням, адже існують певні ушкодження. Звичайно, це ще не остаточно, що всі з перелічених не зіграють. Але я вважаю, що є у «Зорі» футболісти, які гідно зможуть замінити вакантні позиції.