Помилка чи моральне падіння? Суддівський ляп в матчі «Говерла» – «Олександрія»

Футбол України 5 Грудня, 23:16 1700
Помилка чи моральне падіння? Суддівський ляп в матчі «Говерла» – «Олександрія»
Віталій Романов вигадав пенальті в ворота «Говерли».

Володимир Шаран на післяматчевій прес-конференції поєдинку «Говерла» – «Олександрія» зауважив, що пенальті у ворота ужгородців арбітр призначив справедливо. В'ячеслав Грозний, в свою чергу, говорив про «вбивство» ужгородської команди. А один з журналістів, ставлячи Грозному запитання, назвав слова Шарана про пенальті «явною брехнею». Знайти правду спробував UA-Футбол, звернувшись за допомогою до людини з незалежною і компетентною думкою. Оцінку суддівству Віталія Романова дав екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Дмитро Леонов пробив з радіусу штрафного майданчика, В'ячеслав Лухтанов, який знаходився у штрафному майданчику, пішов під удар, розвернувся боком до м'яча і м'яч потрапив йому в руку. Руку, яка була в природному положенні і була притиснутою до тулубу, - сказав Мирослав Ступар.

М'яч потрапив у руку Лухтанову, а не Лухтанов зіграв рукою, - продовжив експерт. – Арбітр повинен керуватися критеріями визначення гри рукою: навмисні чи не навмисні дії, рух руки в напрямку м'яча, відстань між суперниками. Відстань була незначною, приблизно три метри. Руху руки в напрямку м'яча не було. Лухтанов розвернувся і тримав праву руку притиснутою до корпусу. Якби шкіряний влучив у ліву руку, тоді б говорили інакше, оскільки ліва рука була виставленою вбік. Тобто, підстав для одинадцятиметрового удару не було.

Експерти розбирали в студії момент, - продовжує Мирослав Ступар. – Брали до уваги нюанс, що м'яч летів в площину воріт. Але це не має значення. Якщо є гра рукою у штрафному майданчику, - то вона фіксується незалежно від напрямку польоту м'яча. Якщо ж, навпаки, її немає, то порушення не фіксується, знову ж таки, незалежно від напрямку польоту м'яча.

Ми пам'ятаємо момент з матчу «Чорноморець» – «Ворскла», коли в подібному епізоді Арановський не призначив пенальті. Тоді ми, - згадує експерт, - хвалили арбітра. Зараз же Романов знехтував критеріями визначення порушення правил і призначив «лівий» одинадцятиметровий удар. Ризикну сказати, що Романов пішов проти свого сумління, прикриваючись тією безкарністю, яку зародив в суддівському корпусі Колліна.

Життя покаже, що буде далі. Буде весняна частина і ми побачимо, чи Романов якось відповість за це рішення, чи й далі спокійно судитиме. Але природа цієї помилки в безкарності, арбітри не несуть відповідальності. В мене це рішення викликає чимало сумнівів щодо моральної чистоти Віталія Романова, - відзначив екс-арбітр.

Мирослав Ступар також звернув увагу на момент в матчі «Дніпро»- «Волинь:

- При нічийному рахунку на 73-й хвилині Матеус отримав класну передачу з глибини поля, але асистент Анатолія Абдули Віталій Сухін зупинив прохід бразильця. Асистент вчинив по-одеському: «я на всякий випадок». Сухін дав відмашку про офсайд, а графіка показала, що на 80 сантиметрів захисник «Волині» був ближчим до воріт, аніж Матеус. А це був явний гольовий момент при рахунку 0:0. Ось таким видався футбольний день, - резюмував Мирослав Ступар.

Про всі резонансні рішення арбітрів в матчах 12-го туру Ліги Парі-Матч читайте в «Свистку по-українськи».