Футбол України 8 Грудня, 10:15 1745
Альтернативна історія українського футболу. Бронза ЧС і ще 3 випадки «повороту не туди» | 19-27
«Футбол 24» уявив, що могло б статися, якби в певний момент все пішло по-іншому в ряді матчів в історії українського футболу.

Джону Террі 7 грудня виповнилося 35 років. Футболіст він хороший, навіть відмінний. Ось тільки в історії українського футболу зіграв фатальну роль. Якби не його сейв в матчі групового турніру Євро-2012 Україна - Англія (0:1), то, як знати, за яким сценарієм пішла б гра? І подальший шлях збірної України на домашньому чемпіонаті Європи...

Так, ми пам'ятаємо, що м'яч перетнув лінію воріт, і, якщо вже звинувачувати когось, то не Террі, а сліпих угорських суддів Кашшаї і Вада (не забуваємо також, що взагалі-то під час нашої атаки Артем Мілевський був в офсайді і свисток повинен був пролунати набагато раніше, ніж відбувся удар Марко Девіча). Та й нічия нас не влаштовувала, потрібна була лише перемога. Але все одно цікаво: чи не пішла б футбольна історія тоді за зовсім іншим сценарієм? Через таку, здавалося б, дрібницю. Але у футболі дрібниць не буває.

1. Якщо б Педерсен зарахував гол Косовського

«Не всякий судья - Педерсен!» - цей вислів головного тренера збірної України Йожефа Сабо став крилатим.

Прізвище норвезького арбітра Руне Педерсена свого часу стало прозивним. Все через те, що скандинав не зарахував гол півзахисника збірної України Віталія Косовського у ворота хорватів. Рахунок у матчі-відповіді плей-офф кваліфікації на ЧС-98 Україна - Хорватія вже у дебюті поєдинку міг би стати 2:0 на нашу користь (і 2:2 за сумою двох матчів). Забили би тоді підопічні Йожефа Сабо ще разок, і, можливо, у Францію поїхали б саме вони. Але туди поїхали хорвати. І створили сенсацію, зайнявши в ролі дебютантів Кубків світу 3-є місце!

2. Якщо б сам Косовський попав

У півфіналі з «Баварією» Косовський (№9) міг робити «хет-трик»!

У першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів-99 на початку другого тайму Віталій Косовський опинився віч-на-віч з воротарем «Баварії» Олівером Каном. Але запустив м'яч повз з абсолютно забійної позиції - грудка землі завадила. Забив би Косовський - і рахунок став би вже 4:1. Від такого «нокдауну» німці могли б і не відійти. Але Віталій не забив, а матч завершився з рахунком 3:3. У матчі-відповіді «Баварія» перемогла - 1:0 і вийшла у фінал.

... З іншого боку, якби забив тоді Косовський, весь світ не став би свідком найдивовижнішої розв'язки в історії фіналів Ліги чемпіонів: два голи гравців «МЮ» Шерінгема і Сульшера на останніх секундах поєдинку, що перетворили рахунок 0:1 в 2:1 на користь команди Алекса Фергюсона.

3. Якщо б австралійці вистояли

Олег Блохін: «Хлопці, ну, вибачте! Фарт не безмежний».

В українській кампанії-2006 з «фартом» все було в порядку. І по ходу відбірного турніру (»Блохін - фартовий тренер!»), і на самому ЧС-2006. Наші тоді, нагадаємо, дійшли до 1/4 фіналу, де поступилися майбутнім чемпіонам світу, італійцям. Ех, а протрималась би збірна Австралії ще хоч кілька секунд, у чвертьфіналі ми могли зіграти з командою «Кенгуру» (прізвисько австралійської збірної та її футболістів), і замахнутися навіть на півфінал! В 1/8 фіналу австралійці трималися в матчі проти італійців до компенсованого часу, а єдиний м'яч пропустили на 90+5 хвилині після удару Франческо Тотті з 11-метрової позначки. До речі, пенальті був «лівим».

4. Якби «Барселона» дотримувалася «фейр-плей»

Мессі «гірники» не стримали. А, може, це й на краще?

У донецькому «Шахтарі» досі ображаються на «Барселону». Мова про поєдинок групового етапу Ліги чемпіонів в 2008-му у Донецьку. «Шахтар» тоді програв (два м'ячі забив Лео Мессі), але як!.. «Гірники» вели в рахунку до 87-ї хвилини, коли вирішили трохи потягнути час. Євген Селезньов опинився на газоні після зіткнення, серб Ігор Дуляй вибив м'яч за лінію поля для надання допомоги форварду (нічого з ним страшного не сталося, як з'ясувалося пізніше), але «Барса» м'яч не повернула. А, навпаки, провела стрімку атаку, яка завершилася моторошним «ляпом» Андрія П'ятова і голом Мессі у порожні ворота. Шоковані донеччани через 2 хвилини пропустили ще раз і програли - 1:2. Виграв би тоді «Шахтар» - команда Мірчі Луческу, напевно, вийшла б у плей-офф Ліги чемпіонів і... не стала би володарем Кубка УЄФА-2009! Так що ще невідомо, проклинати «гірникам» Мессі, чи дякувати йому?