Ліга Парі-Матч. Підсумки 12-го туру

Динамо Київ 8 Грудня, 11:26 565
Ліга Парі-Матч. Підсумки 12-го туру | 19-27
Перенесений з кінця жовтня на початок грудня ігровий день розставив команди по тих позиціях, на яких вони перебуватимуть наступні 3 місяці.

Господарі-гості. Наостанок у році гості виявились занадто сміливими, вигравши у 4-х поєдинках, один звівши внічию та у 2-х поступившись. Загальне становище у даній суперечці з боку господарів виглядає наступним чином: +43 =29 -40.

Великі перемоги. По разу господарі та гості одержували переконливі виграші. На своєму полі «Шахтар» розібрався з «Карпатами» (3:0), а формально на чужому «Динамо» не мало питань проти «Металурга» (6:0). Загалом у першій частині змагань перемог з різницею у 3 або більше м’ячів здобуто 27 (13-14).

Вольові перемоги. А от випадків, коли одна команда спочатку програє, та зрештою отримує 3 залікові пункти, у звітному турі не було. У сезоні ж їх зафіксовано 6.

Голи. З 20-ти влучних ударів 7 прийшлось на частку господарів, ще 13 разів відзначались гості. Загалом у турнірі арбітри вказували на центр після 305-ти атак (151-154). Середня результативність туру – 2,86, загальна – 2,72.

Перший тайм – другий тайм. До екватору зустрічей взяття воріт фіксувались у 7-ми випадках (тричі забивали господарі, 4 рази – гості), після відпочинку – відповідно 13 (4-9). Загальне співвідношення результативності двох таймів поточного сезону набуло наступного вигляду: 124 (58-66) – 181 (93-88).

Автоголи. До офіційних протоколів цього разу не потрапило жодного прізвища гравця, який би забив у ворота партнерів по команді. За 16 зіграних турів подібних прикрих випадків сталось 11.

Дублі та хет-трики. Автором 28-го епізоду, коли гравець двічі відзначається у воротах супротивника, став динамівець Олег Гусєв – він забив «Металургу». Окрім того, у сезоні зафіксовано по одному хет-трику та каре.

Попередження. З 38-ми жовтих карток 16 дісталось гравцям команд-господарок, 22 – візитерам. З додаванням цих даних до попередніх вийшло вже 520 (244-276) «гірчичників» у змаганнях. Середня кількість попереджень у нинішній ігровий день – 5,43, загальна – 4,64.

Вилучення. Червоні картки отримали Артем Путівцев з «Металіста», який грав вдома проти «Чорноморця», а також представник гостей Темур Парцванія («Олімпік»), чия команда сперечалась зі «Сталлю». Всього вилучень у проведеній частині турніру 36 (16-20).

Пенальті. Обидва 11-метрових удари у турі пробивали гості. Олег Гусєв («Динамо») чітко переграв голкіпера «Металурга», а Андрій Запорожан («Олександрія») з першої спроби програв дуель Артурові Рудьку («Говерла»). Кількість пенальті змагань – 40 (22-18), з них досягли мети 33 спроби (18-15). Показник ефективності – 82,5%.

Глядачі. На зустрічах зимового тури були присутні 17 584 найвідданіших шанувальників футболу. Найбільшу аудиторію зібрали у столиці «Металург» та «Динамо» - 4 800. Сумарний показник на трибунах перших 112-ти матчів – 586 061 уболівальник. Середня відвідуваність туру – 2 512, Ліги Парі-Матч – 5 233.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Переможна серія «Шахтаря» зросла до 11-ти зустрічей, причому у 6-ти останніх з них донеччани проводять супротивникам не менше 3-х результативних атак.
− «Динамо» має 5-матчеву виграшну серію, у гостях кияни 4 рази поспіль пройшли без втрат, а не програють на виїзді вже 22 поєдинки, не пропускають від господарів протягом 490-та хвилин.
− «Зоря» 4 тури виграє, у гостях 6 разів поспіль не поступається і не пропускає там 384 хвилини.
− «Дніпро» тричі поспіль не може перемогти і не забиває вже 298 хвилин.
− Безнічийна гостьова серія «Волині» продовжилась до 7-ми ігор.
− «Ворскла» не змогла продовжити 10-матчеву безпрограшну серію проти «Зорі».
− «Олександрія» вперше на рівні Чемпіонатів України досягла 3-матчевої виграшної серії.
− «Карпати» поклали край і не перенесли на наступний рік 4-матчеву безпрограшну та 6-матчеву забивну серії.
− «Сталь» перервала негативну смугу з 6-ти зустрічей без поразок та з пропущеними м’ячами.
− «Олімпік» завершив рік 3-ма поразками.
− «Чорноморець» не привозить з гостей перемоги 22 поїздки до ряду.
– «Металург» продовжив безвиграшну серію до 19-ти матчів, «Металіст» - до 15-ти, «Говерла» - до 9-ти. При цьому ужгородці вдома не перемагають останні 11 поєдинків, запоріжці – 9, а харків’яни – 7.

Ювілеї:
− 700-й гостьовий гол у Чемпіонатах України провело «Динамо». Ним виявилось перше взяття воріт «Металурга», авторство якого належить Андрієві Ярмоленку.
− 800-й пропущений від найсильніших вітчизняних суперників м’яч «Карпат» - перший у зустрічі з «Шахтарем». До історії львівського клубу відтак увійде Едуардо.
− Цей удар «гірника» Едуардо став для нього 30-м у ворота найкращих українських команд.
− Ярослав Ракіцький («Шахтар») у Чемпіонатах України досяг позначки у 150 проведених поєдинків.
− Денис Гармаш («Динамо») зіграв 100 матчів у Прем’єр-лізі.