Максим ​Фещук: «Я не сумніваюся, що заборговані гроші виплатять. У Казахстані не так, як в Україні»

Футбол України 8 Грудня, 12:29 491
Максим ​Фещук: «Я не сумніваюся, що заборговані гроші виплатять. У Казахстані не так, як в Україні»
29-річний український нападник Максим Фещук - про закінчення контракту з «Шахтарем» (Караганда) та хід справ з боргами у казахстанському клубі та українській«Говерлі».

— Читав, що у вас закінчується контракт з «Шахтарем». Це правда?

— Він вже закінчився, в принципі, - цитує Фещука 1football.info.

— Не плануєте продовжувати?

— Все залежить від пропозиції. Поки невідомо, що і як буде у клубі: хто буде працювати і на яких умовах.

— Можна детальніше?

— У Казахстані спочатку треба в деяких командах мати уявлення, хто головний тренер, хто генеральний директор. Коли визначаються ці посади, починають запрошувати футболістів. В «Шахтарі» Караганда на сьогоднішній день немає ясності, хто буде займати ці посади.

На даний момент я вільний агент і розглядаю будь-які пропозиції. І так само чекаю новин з Караганди.

— Ви б віддали перевагу все-таки залишитися або змінити клуб?

— Дивлячись з ким працювати. Якщо залишаться той же генеральний директор, тренер, з якими мені було комфортно, ми можемо і далі співпрацювати. Але треба вирішити ряд інших питань: фінансових і не тільки. Якщо домовимося – без проблем.

— Тобто «Шахтар» щось ще має?

— Частину виплатили, частину повинні.

— За який термін?

— Скажімо так: при від'їзді нам дали гарантію, що до 10 лютого вся заборгованість буде погашена. Ми всі підписали, погодилися і ні у кого претензій не було.

— А якщо до 10 лютого не повернуть?

— Я не сумніваюся, що ці гроші виплатять. У Казахстані не так, як в Україні – якщо команда не виконає ці умови, то їм просто не дозволять брати участь у наступному чемпіонаті. Це тільки в Україні за 2 роки повинні, але команди все одно проходять атестацію, підписують якісь меморандуми, а потім незрозуміло, що ці меморандуми дають.

— Позов на «Говерлу» ви подали?

— Звичайно. Що я буду чекати? Чесно кажучи, мало в це все вірю. Ініціативи зі сторони «Говерли», звичайно ж, немає. Не чую, щоб вона збиралася з кимось розраховуватися. В першу чергу звинувачую нашу федерацію, бо це вона допускає, що команди не платять.

Закрити команди і все. Я розумію, що пацани не отримають гроші, але що робити? Це життя. Якщо не хочуть платити, як їх змусити?

Один варіант, коли грошей немає, але у власника «Говерли» пристойна кількість грошей, і він платить тільки тоді, коли йому хочеться і коли притиснуть. Якщо на нього немає управи, навіщо йому платити гроші?