Передматчева прес-конференція Сергія Реброва

Динамо Київ 8 Грудня, 18:57 4353
Передматчева прес-конференція Сергія Реброва
Головний тренер київського «Динамо» провів прес-конференцію напередодні вирішального матчу 6-го туру Ліги чемпіонів із тель-авівським «Маккабі».

- Завтра «Маккабі» на трибунах будуть підтримувати 100 вболівальників. Наскільки це справедливо з точки зору фейр-плей, враховуючи, що матч має пройти без глядачів?

- Я пам’ятаю матч з «Актобе» на «Олімпійському», коли вболівальники цієї команди теж були присутні на стадіоні та підтримували суперника. Вважаю це ненормальним, але те, скільки наших представників та представників суперника має бути на стадіоні, вирішує УЄФА. Що я можу з цим зробити? Мені краще думати про інше, ніж про вболівальників суперника.

- Історія київського «Динамо» знає немало прикладів, коли матч із аутсайдерами проходив нервово, а результат вирішувався на останніх хвилинах. Що найважливіше у настрої гравців на такі поєдинки?

- Я не вважаю, що «Маккабі» - аутсайдер. Команда, яка пройшла «Базель», не може бути завідомо аутсайдером. «Маккабі» створювало достатньо моментів у матчах із «Порту», «Челсі» та з нами, але десь їм не щастило, десь не дотерпіли. Проте це добротна, збалансована команда. Як зараз Андрій Ярмоленко казав, багато хто вважає, що ми маємо спокійно проходити цю команду. Але я вважаю, що гравці заслужили похвали своєю грою. Але цю похвалу потрібно виправдовувати на полі та не думати про те, що про нас кажуть. Потрібно бути командою, як це й було у минулих іграх, з першої хвилини мати терпіння і не бігти всією командою забивати, а грати також і в обороні. Звісно, складно грати без вболівальників, але я впевнений, що гравці витерплять цей матч.

- Вам не здається дивним, що ваша команда завтра грає на фоні реклами російського «Газпрома»?

- Вирішувати це – не моя справа. Як людина, я дуже негативно ставлюся до окупації Росією території України.

- Ви часто згадуєте сезон, коли київське «Динамо» за вашої участі дійшло до півфіналу у сезоні 1998/99?

- Якщо чесно, згадую про це лише тоді, коли журналісти нагадують. Звісно, це були великі часи для «Динамо» та всіх вболівальників. Усі чекають, коли ми повернемося хоча б на ці рубежі. Зараз на це є реальні шанси, якими, я сподіваюся, ми скористаємося. Але повторюся, що «Маккабі» – гарна команда, яку не потрібно вважати явними аутсайдерами. Впевнений, що у нинішнього «Динамо» є майбутнє, та сподіваюся, що ми це доведемо.

- Наскільки нинішня гра «Динамо» відповідає тій, яку Ви бачите в ідеалі?

- Ідеальною командою можна вважати, наприклад, «Реал», але подивіться, що відбувається з мадридцями в чемпіонаті. Створити ідеальну команду – непросто. Напевно, ідеальна команда – це коли всі гравці виходять на поле як єдине ціле. Я бачу, що в останніх матчах це так. На відміну від минулих років, тепер у будь-якому матчі ніхто не думає, що він тільки атакує або обороняється. Мені це дійсно важливо бачити. Для того, щоб чогось досягти, на полі необхідно бути командою, відпрацьовувати разом як в обороні, так і в атаці.

- Який розвиток подій у завтрашньому матчі Вам дуже не хотілося б бачити? Чого ви боїтеся?

- Я нічого не боюся. Тільки хвилююся за хлопців, щоб вони не вважали себе фаворитами, які з перших хвилин побіжать перегравати «Маккабі». Звісно, це потрібно зробити, але робити поступово, не поспішаючи. На полі може статися все, що завгодно. Сподіваюся, що кожен із наших футболістів готовий до будь-якого розвитку подій. Але ми граємо вдома та маємо демонструвати футбол, який є властивим київському «Динамо».

- Чи не хотілося б Вам очолити збірну України?

- Думаю, що у збірній працює кваліфікований фахівець, який виконав своє завадання, тому він гідний працювати у національній команді. Я про таке ніколи не думав, тільки привітав Михайла Івановича та усіх хлопців із дуже важливою перемогою.

- А якби була пропозиція суміщати посади?

- Я ще молодий для цього.