«Динамо» - «Маккабі»: експертна думка

Динамо Київ 9 Грудня, 11:37 1046
«Динамо» - «Маккабі»: експертна думка
Колишній гравець київського «Динамо» та тель-авівського «Маккабі» Віктор Мороз поділився своєю думкою про матч шостого туру групового раунду Ліги чемпіонів, який стане останнім для «Динамо» у цьому році.

- Вікторе Васильовичу, зважаючи на те, що «Маккабі» за п’ять турів не набрало жодного очка і має жахливу різницю м’ячів, можна робити висновок, що ця команда виявилася не готовою до рівня Ліги чемпіонів?

- Я би сказав трохи інакше. Напевно, вони просто потрапили до сильної групи, у якій опинилися одразу три команди, які достойні виходу до стадії плей-офф Ліги чемпіонів. На мою думку «Маккабі» – доволі хороша команда, адже вона вже не перший раз за останні роки потрапляє до основної сітки цього турніру.

- У середині 90-х ви виступали за «Маккабі». Як змінився ізраїльський футбол за ці 20 років? Чи спостерігається певний прогрес, наближення до найсильніших футбольних країн?

- Звісно, змінився і загальній рівень футболу в Ізраїлі, і у «Маккабі» багато що змінилося. Наскільки мені відомо, останні три-чотири сезони тель-авівський клуб почав ставити перед собою досить амбіційні цілі, зокрема не просто потрапити до основного раунду Ліги чемпіонів, як це було раніше, але і спробувати пройти якомога далі по турнірній дистанції.

- Чим вирізняється стиль гри нинішнього «Маккабі»? Які сильні та слабкі сторони у грі команди ви би виокремили, враховуючи її перший матч проти «Динамо», а також протистояння із «Челсі» та «Порту»?

- Визначення сильних та слабких аспектів у грі команди давайте залишимо тренерам. Запевняю вас, що перед останнім туром жодних секретів у грі суперників для команд вже немає, всі ми знаємо, наскільки ретельно нинішній тренерський штаб готується до кожного наступного суперника, тож із цим проблем виникнути не повинно.

Характеризуючи гру команди у цілому, скажу від себе, що «Маккабі» надає перевагу технічному футболу. Команда любить «повозитися» з м’ячем, приділяє увагу контролю м’яча у середині поля. Є непогані моменти й у грі в пресингу. Команда намагається грати у сучасний футбол, який прищеплюють їй іноземні спеціалісти, які працюють у тренерському штабі «Маккабі».

- Те, що гравці «Динамо» виходитимуть на поле сповненими бажанням нарешті пробитися до плей-офф, не викликає сумнівів. А з якою мотивацією гратиме на порожньому стадіоні «Маккабі», адже клуб давно попрощався зі своїми надіями на єврокубкову весну?

- Я на сто відсотків упевнений, що мотивація у ізраїльтян буде. Сама по собі перемога у матчі Ліги чемпіонів є для них дуже престижною. При цьому для них важливо навіть зіграти внічию, взяти одне очко. Тож на мою думку, команда за жодних обставин не опустить руки і намагатиметься дати «Динамо» хороший бій.

- Чи можете підвести певний підсумок виступів «Динамо» у першій половині сезону?

- Сподіваюся, що матч проти «Маккабі» стане для «Динамо» логічним завершенням цього успішного календарного року. А вихід до плей-офф Ліги чемпіонів буде заслуженим підсумком важкої праці і прогресу команди впродовж цього періоду.