Чотири голи в одному матчі, які вдалося забити Кріштіану Роналду в грі 6-го туру Ліги чемпіонів «Реал» - «Мальме» (8:0), результат видатний, але не рекордний. Роналду став 11-м гравцем за всю історію турніру, кому підкорилося це досягнення.
Марко Ван Бастен («Мілан»)
1992. Група. «Мілан» – «Гетеборг» – 4:0.
Перший «покер» Ліги чемпіонів трапився у першому ж сезоні після «ребрендингу» головного єврокубка. Для тих малорезультативних часів досягнення Ван Бастена було приголомшливим. І в підсумку принесло йому «Золотий м'яч» - третій у його кар'єрі.
Сімоне Індзагі («Лаціо»)
2000. 2-й груповий етап. «Лаціо» – «Олімпік» (Марсель) – 5:1.
Набагато більш забивний Філіппо Індзагі 4 м'ячі у Лізі чемпіонів не забивав ні за «Мілан», ні за «Юве». А ось його рідному брату Сімоне Індзагі такий трюк вдався.
Дадо Пршо («Монако»)
2003. Група. «Монако» – «Депортіво» – 8:3.
Успіх хорвата був би неможливий без його вірного соратника. У парі з Пршо в атаці за монегасків тоді виступав достатньо віковий, але досвідчений іспанець Фернандо Морьєнтес.
Рууд ван Ністелрой («Манчестер Юнайтед»)
2004. Група. «Манчестер Юнайтед» – «Спарта» – 4:1.
Голландський легіонер «МЮ» став героєм матчу, наодинці обігравши гостей з чеської Праги на «Олд Траффорд».
Андрій Шевченко («Мілан»)
2005. Група. «Фенербахче» – «Мілан» – 0:4.
Досягнення Шеви в Стамбулі допомогло йому виграти титул найкращого снайпера Ліги чемпіонів-2005/2006. 9 м'ячів забив українець у тому сезоні, але його «Мілан» був зупинений майбутнім переможцем - «Барселоною» - у півфіналі турніру.
Голи Андрія Шевченка на стадіоні «Шукрю Сарачоглу» - на відео:
Ліонель Мессі («Барселона»)
2010. 1/4 фіналу. «Барселона» – «Арсенал» – 4:1.
Чотири роки потому долю Шевченка повторив і Лео Мессі. Він теж став кращим снайпером турніру (8 м'ячів), але його «Барса» зупинилася у півфіналі.
Бафетімбі Гоміс («Ліон»)
2011. Група. «Динамо» (Загреб) – «Ліон» – 1:7.
Одним зі співавторів досягнення француза став добре нам знайомий захисник київського «Динамо» Домагой Віда. Ох, і напомилявся він тоді! Інший київський динамівець, колишній, Єрко Леко від ганьби самоусунувся, отримавши червону картку вже 28-й хвилині матчу, за рахунку 0:0.
Матч, до слова, був дуже дивним... «Ліону» був потрібен якраз такий рахунок, а хорвати не сильно-то й пручалися. Втім, не спійманий - не злодій.
Роберт Лєвандовскі («Борусія» Дортмунд)
2013. 1/2 фіналу. «Борусія» — «Реал» — 4:1.
«Покер» у півфіналі - спробуйте, повторіть!
На такому рівні «покер» не вдавався більше нікому! Поляка в той вечір було не втримати. Ось тільки, за вже сформованою традицією, титул його команді виграти не вдалося - програли у фіналі «Баварії».
Златан Ібрагімовіч (ПСЖ)
2013. Група. «Андерлехт» — ПСЖ — 0:5.
Коли Златан в ударі, зупинити його майже нереально. Донецький «Шахтар» не дасть збрехати.
Всі пента-трики Ліги чемпіонів
Ліонель Мессі («Барселона»)
2012. 1/8 фіналу. «Барселона» – «Байєр» – 7:1.
Єдиний в списку супербомбардирів, кому «покер» вдався двічі - Лео Мессі. Причому, вдруге йому вдався пента-трик, коли Лео 5 разів посилав м'яч у сітку воріт леверкузенського «Байєра».
Луїс Адріано («Шахтар»)
2014. Груповий турнір. БАТЕ – «Шахтар» — 0:7.
І все ж представник чемпіонату України крутіший! Форвард «Шахтаря» Луїс Адріано забив у білоруському Борисові також п'ять м'ячів, але записав на свій рахунок найшвидший покер в історії Ліги чемпіонів - за 17 хвилин.
Руслан Меженський, «Футбол 24»
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!