Аналіз матчу «Динамо» - «Маккабі»

Динамо Київ 10 Грудня, 07:51 1857
Аналіз матчу «Динамо» - «Маккабі» | 19-27
Ліга чемпіонів. 6-й тур. Група G. «Динамо» - «Маккабі» 1:0. Аналіз зустрічі.

Роман Сиволап

Динамівці вперше в двадцять першому столітті пробилися до плей-офф найпрестижнішого клубного турніру планети. Сергій Ребров виявився першим тренером, якому вдалося таке досягнення після втрати Валерія Лобановського.

Багато хто очікував побачити на екранах телевізорів гольову феєрію, але вирішальний матч з «Маккабі» виявився не таким вже й легким.

Стартові склади. До останнього матчу першої частини сезону кияни підійшли з порожнім лазаретом. Ця частина була дуже напружена для більшості гравців: матчі Ліги чемпіонів, збірних, чемпіонату. Але в грудні жоден гравець не був травмований, практично всі футболісти знаходилися в гарних фізичних кондиціях. У цьому величезна заслуга тренерського штабу, медичної служби клубу. Скромний іспанський фахівець Рауль Ріанчо, який у себе на батьківщині далі тренера з фізичної підготовки не котувався, змінив всю систему підготовки «Динамо». Головний тренер киян Сергій Ребров своїм успіхам у великій мірі завдячує саме Раулю. Головний, мабуть, успіх Реброва в тому, що він повірив у ідеї іспанського фаната футболу та зумів створити творчу атмосферу в тренерському штабі. Людям, які ненавидять успіх інших, не варто починати радіти та видумувати твердження, що Ребров не самостійна фігура. В умінні знаходити вірні ідеї та сміливості втілювати їх у життя проявляється талант менеджера. Від загальних роздумів повернемося безпосередньо до подій матчу.

Стартовий склад «Динамо» передбачити було не важко. Центральні півзахисники Сергій Сидорчук та Денис Гармаш виглядають значно краще за своїх конкурентів за місце в складі. Жуніор Мораєс є для Реброва основним форвардом для Ліги чемпіонів. Віторіно Антунеш, можливо, і не ідеальний лівий захисник, але в теперішніх кондиціях виглядає краще за Макаренка та Віду.


Головний тренер Славіша Йоканович вніс зміни в традиційний склад «Маккабі» для нейтралізації сильних сторін суперника. На лівому фланзі було створено зв'язку Бен-Аруш, Рікан, Міха для протидії тандему Ярмоленко - Даніло Сілва. В центрі поля з'явився нігерієць Ігієбор, який повинен був прикрити тили в той час, як Рікан та Міха «воювали» з Ярмоленком.


Тактичні схеми. Сергій Ребров сміливо висунув на кілька кроків вперед чи найважливішу свою футбольну фігуру - Сергія Рибалку. Враховуючи відсутність креативних гравців у середній лінії суперника, цілком логічний крок.

Усереднені позиції гравців


Йоканович переніс акцент гри своєї команди на лівій фланг. Бен-Аруш та Рікан повинні були протидіяти Ярмоленку та Сілві, а Міха мав впіймати правого захисника киян на його схильності до атаки.

Напрямок атак команд


План Йокановича був хитрим, але він не приніс значних дивідендів. Тим більше, на 15 - 16-й хвилинах відбулися події, які вплинули на подальшій хід матчу.

Травма Андрія Ярмоленка. Авраам Рікан проявив таке бажання нейтралізувати зірку «Динамо», що вже на 15-й хвилині Ярмоленко не міг через травму продовжити зустріч.

Гол Дениса Гармаша. Але доля покарала підступного Рікана. Після подачі Сергія Рибалки Денис Гармаш увігнав м'яч у ворота суперника.

Обережність від «Динамо». Повівши в рахунку та втративши лідера атак, динамівці не стали форсувати подій у матчі. Вони вирішили без ризику чекати на помилку суперника. Ізраїльські футболісти в свою чергу також не бажали ризикувати.

Через це за 75 хвилин матчу, що залишилися, телеглядачі не побачили яскравого атакуючого футболу. Можливо, когось це засмутило, але особисто для мене результат, який дозволив пробитися киянам до плей-офф Ліги чемпіонів вперше за 17 років, є більш важливим.

Всю гру динамівці вдало пресингували суперників, але ізраїльтяни грали занадто обережно, задовольнившись мінімальною поразкою від сильного суперника.

Кращий гравець матчу - Сергій Рибалка. Переведення опорного півзахисника «Динамо» на кілька кроків вперед дозволило Рибалці засяяти в усій красі. Сергій став кращим за кількістю ударів по воротах - 5 ударів, відборів - 3, передач під удар партнеру - 3, другим гравцем матчу за кількістю вдалих обводок - 3.


Четвертий матч на нуль від Олександра Шовковського. Сорокарічний легендарний воротар «Динамо» вчетверте завершив матч цьогорічної Ліги чемпіонів без пропущених м'ячів. Величезна заслуга в цьому захисту команди, але дії наддосвідченого воротаря не можливо не відзначити. СаШо пройшов важкий шлях через великі перемоги та прикрі поразки. За 17 років, що відділяють виходи в плей-офф Ліги чемпіонів київського клубу, суттєво змінився світ. Змінився і сам Шовковський. Залишилися незмінними лише максималізм та відданість команді Олександра.

Висновок. Сергій Ребров продовжує видавати максимальні результати з «Динамо». Вихід в плей-офф Ліги чемпіонів у часи, коли футболом правлять величезні кошти, видатне досягнення. Розмірковування на тему потенціалу команди та можливості продовження дивувати футбольний світ є темою для окремої розповіді. Зараз можна розслабитися та насолодитися тим, що «Динамо» потрапило в компанію таких команд.