​Григорій Суркіс: «Динамо» зможе представити свою позицію»

Динамо Київ 15 Грудня, 21:44 1353
​Григорій Суркіс: «Динамо» зможе представити свою позицію»
Почесний президент ФФУ - про клуби-боржники, завдання УПЛ і жеребкування плей-офф єврокубків.

Про жеребкування плей-офф єврокубків для українських клубів

- Смертельний або не смертельний для «Динамо» суперник «Манчестер Сіті», ми можемо міркувати до того моменту, коли почнеться матч. І «Шахтар», і «Динамо» Київ отримали цілком адекватних суперників. Є, безумовно, на початку сезону проблеми у наших команд, які не мають ігрової практики. Це єдина обставина, яка бентежила б мене, якби я давав якісь прогнози. Прогнози - речі ненадійна. «Динамо» і «Шахтар» свого часу проходили і «МанСіті», і «Шальке» відповідно. Думаю, бажання самих команд, тренерів, уболівальників дадуть додаткову мотивацію нашим двом командам, які потрапили у весняну частину єврокубків, - розповів Григорій Суркіс в інтерв’ю «sport.ua».

Про покарання для «Динамо»

- Наскільки я знаю, «Манчестер Сіті» не ставить питання про проведення матчу в Києві з уболівальниками, «Сіті» ставить питання про те, щоб провести перший матч на нейтральному полі. Це є неможливим. УЄФА ніколи не прийме це дискримінуюче український клуб рішення.

З іншого боку «Динамо», визнаючи, що рішення, яке було прийнято КДК УЄФА справедливе, буде просити, щоб другий матч, який повинен був пройти без глядачів, перевести в розряд «умовної дискваліфікації». Я думаю, «Динамо» зможе представити свою позицію, підкріплюючи її документами, пов'язаними з розслідуванням справи. Поліція, прокуратура, СБУ зробили все можливе, щоб розслідувати інцидент, що стався під час матчу «Динамо» з «Челсі». Я думаю, порушники понесуть цілком об'єктивне покарання. А взагалі, це є національною проблемою, яка зараз не дає можливості київському «Динамо», збірній проводити ряд матчів з глядачами. В рамках законодавчих ініціатив, які ми просимо і президента провести через парламент, ми сподіваємося отримати можливість ідентифікувати глядачів, які йдуть на стадіон. Потрібно зробити все, щоб людей, які дискредитують себе такою варварською поведінкою, не допускати на стадіони.

Про загальні збори клубів УПЛ

- Я думаю, що українські клуби в своєму колі розберуться, обговорять питання з відновленням інтересу до національного чемпіонату шляхом зміни формату турніру. Я думаю, вони дадуть пропозиції, а вже Виконком ФФУ прийме найбільш оптимальне рішення, яке підвищить і глядацький інтерес, і інтерес телебачення до турніру. Зараз є можливість комерціалізувати цей проект, і якщо не зробити його на 100% прибутковим, то дати якісь фінансові потоки, які могли б далі рефінансуватися у футбол.

Про покарання для клубів-боржників

- З одного боку, сьогодні не можна забрати у футболістів право на професію, не можна відібрати у гравців надію отримати зароблені довгоочікуваною працею гроші. Потрібно прийняти таке рішення, яке допомогло б клубам зберегти статус-кво у професійному футболі. А вже через якусь кількість місяців при підготовці до нового чемпіонату, ті клуби, які не є еталонними, які підписують меморандум, не маючи можливості утримувати команду, чесно скажуть: «Не можу!». Або «не хочу!» Якщо «не хочу», як у випадку з Курченко, то тоді не обтяжуй себе тим, що для тебе, очевидно, не є головним у житті. Коли він отримав клуб для власного піару, він підтримував його, а потім він просто втік і кинув клуб, який має історію 90 років, має шанувальників далеко за межами Харкова, то це ганьба. А от всі інші повинні вирішити одне головне питання: можу, хочу і буду далі фінансувати клуб. При цьому, якщо меморандум підписаний, але не виконаний у якійсь частині, то повинні бути зрушення з погляду бажання і демонстрації того, що хоча б частково меморандум виконується. А якщо немає ні одного, ні другого, ні третього, то потрібно підняти руки і сказати: «Вибачте, не можу».

Давати чи не давати ще час на вирішення питання, це не моє бажання, це, швидше, здоровий глузд. Ми не можемо за 4 місяці до закінчення чемпіонату фактично втратити 4-5-ти професійних клубів.