Олександр Головко: «Поставили завдання по максимуму набрати очки у іграх, які залишились, і потрапити на чемпіонат Європи-2017»

Збірна України 18 Грудня, 20:08 735
Олександр Головко: «Поставили завдання по максимуму набрати очки у іграх, які залишились, і потрапити на чемпіонат Європи-2017»
Головний тренер молодіжної збірної України U-21 Олександр Головко розповів про завдання на майбутнє та нинішній хід справ у своїх підопічних.

— Головне завдання на даний час - щоб усі футболісти, яких ми викличемо, приїхали на збір. Це велика проблема, враховуючи виступ «Динамо» та «Шахтаря» у єврокубках. Вони готуються в лютому, вже є офіційні ігри. Можливо, будуть певні складнощі з нашим офіційним календарем, адже дні ігор молодіжних збірних визначені FIFA.

Календар вже узгоджений на наступний рік, заплановано кілька зборів. Будемо дивитись на весь контингент, який буде у нашому розпорядженні. Також ми собі поставили завдання по максимуму набрати очки у іграх, які залишились, і потрапити на чемпіонат Європи-2017 і вже готувати через ці ігри команду, яка буде боротись за участь на Олімпіаді-2020.

— Будете спостерігати за участю «Динамо» в молодіжній Лізі чемпіонів?

— U-19? Ми постійно тримаємо все у полі зору, це частина нашої роботи. Зараз буде більше відповідальності через велику кількість кандидатів у збірну, усіх треба передивитись. Буде великий штаб, який вже з лютого місяця буде займатись цією справою, їздити по Україні, висловлювати свою думку. А ми в свою чергу, будемо думати, чи викликати того чи іншого футболіста до лав молодіжної команди.

— У вас вже є певні кандидатури у ваш тренерський штаб?

— Звичайно, певні прізвища вже є, але точно сказати не можу. На наступному тижні, після офіційного підписання контракту, коли усі юридичні формальності будуть узгоджені, зможу про це говорити.

— Якого числа це буде?

— Це буде залежати від наших керівників. Є певні юридичні формальності, не від мене залежить, наскільки все швидко зможуть оформити.

— Який у вас рівень знайомства з командою, на даний час?

— Десь 40%. Небагато моїх «вихованців» з U-19. Дуже мало 1996 року народження гравців – Коваленко, Зінченко, Бесєдін, Лучкевич. Хлопці, яких я до цього тренував – це наступний відбір до чемпіонату Європи, через який ми будемо намагатись потрапити на Олімпіаду.

— Як оціните свої шанси на успішне завершення кваліфікації?

— На жаль, не все від нас залежить. Ми можемо набрати приблизно 18 очок, будемо також дивитись за іграми ісландців та французів. До вересня, коли буде гра з «трьохколірними», ми повинні максимальну кількість очок здобути.

— Чи розмовляли ви з Сергієм Ковальцем?

— Поки ні. Думаю, цей діалог відбудеться, звичайно, в телефонному режимі.

— В яких взаємовідносинах ви із ним?

— Нормальні відносини. Не можу сказати, що ми з ним друзі. Кожен займався своєю справою, не бачились кожен день, специфіка роботи. Ми готували футболістів для його збірної, він – для Фоменка. Тому питання з компетенції Сергія Івановича я не обговорюю. Спасибі йому за його роботу. Результат моєї роботи буде також результатом роботи багатьох тренерів, які очолювали молодіжну збірну до мене, починаючи з Колотова. Є результати, будемо намагатись здобути не менше.

— Питання щодо жеребкування для збірної як оціните?

— Не зовсім приємно грати проти німців. Скажу по своєму досвіду виступів з молодіжними командами, що окрім того, що вони діючі чемпіони світу, у них система підготовки, ментальність дуже відрізняються від наших. З іншими суперниками можна грати і виходити з групи.

— Північна Ірландія – «темна конячка» групи?

— Не знаю, здається, ми більш загадкові, ніж команда О’Ніла.

— Щодо «Динамо»?

— Усі хотіли «Вольфсбург». Зараз уже всі згадують, як «Динамо» обігравало «Манчестер Сіті» у 2011 році. Є за рахунок чого їх і зараз обіграти, це не такий страшний суперник, у якого немає слабких точок. «Динамо» з тою грою, яку демонструвало, особливо у виїзній грі проти «Порту», зможе здолати британців. Але якщо вийде на поле на тому рівні загальнокомандної підготовки, яка була у грі проти «драконів».

— З приводу пари «Шахтар» - «Шальке» що можете сказати?

— «Шальке» - команда з гарною швидкістю, яка багато б’є по воротах. У них приблизно 110 ударів за час їх виступів у цій Лізі Європи. Дуже гостроатакуюча команда, яка багато бігає вперед. «Шахтар» може їх на цьому підловити і зіграти у ту гру, в яку він хоче грати.

— Шанси на вихід далі українських клубів як оціните?

— У «Шахтаря» більше шансів, ніж у «Динамо». Не знаю чому. Можливо тому, що суперник киян наразі йде другим у чемпіонаті Англії, футболісти індивідуально сильніші.

Підготував Олександр Ушаков