Ярослав Ракицький
Клуб – «Шахтар» (Донецьк)
Амплуа – лівий центральний захисник
Вік – 26 років
Статистика за рік – 45 матчів, 3 голи, 3 результативні передачі
Досягнення – учасник 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, віце-чемпіон України, володар Суперкубку України
Якісних флангових оборонців в чемпіонаті України не так вже й багато, чого не скажеш, власне, про оборонців центральної зони. Навіть якщо не брати до уваги легіонерів: тренерський штаб національної збірної України в запасі тримав такого, без сумніву, обдарованого та сучасного центрального захисника як Андрій Пилявський. А все через наявність стопперів Ярослава Ракицького та Євгена Хачеріді. Саме ці двоє, погодьтеся, зараз виглядають найсильнішими на своїй позиції. Та якщо Євген час від часу випадав з основи через проблеми з дисципліною, то Ярослав був незамінним виконавцем як у клубі, так і в збірній.
Це був, без сумніву, один з найсильніших років в кар'єрі Ярослава Ракицького. Пік форми захисника припав на кінцівку літа – початок осені, саме коли «Шахтар» та збірна України проводили свої ключові поєдинки. Як підтвердження: неперевершена гра Ракицького стала однією з головних запорук успіху у визначальній дуелі з віденським «Рапідом» в рамках плей-офф раунду Ліги чемпіонів (пам'ятаємо не тільки гольову передачу Ракицького на Марлоса, а й постійні підключення Ярослава до атак, дальні удари і передачі зі своєї половини поля).
В подібному ключі центральний захисник «Шахтаря» намагався діяти в матчах за збірну України. І якщо в поєдинку проти білорусів добротна гра Ракицького не виділялася на фоні яскравих та злагоджених командних дій, то вже в зустрічі зі словаками індивідуальні дії Ярослава були чи не єдиною світлою плямою на загальному тлі гри збірної України. Ракицький в притаманному для себе стилі організовував атаки українців передачами з власної половини поля, але відсутність диспетчера змушувала Ярмоленка та Коноплянку, які були покликані приймати ті передачі, діяти індивідуально, що до мінімуму зводило шанси на взяття словацьких воріт.
В групі Ліги чемпіонів розчарували, мабуть, усі футболісти «Шахтаря». Але Ярославу Ракицькому особливо болісно згадувати єврокубкову осінь. Вкрай погано оборонець відіграв, зокрема, в домашньому матчі проти «Реала», за що й отримав на горіхи від Мірчі Луческу. Та тоді більше обговорювалася навіть не гра стоппера, а його різке обурення підказкою тренера. Ракицький, не подумавши, що його фіксують телекамери, нецензурно відповів на зауваження Мірчі Луческу.
Ще одна ложка дьогтю – то фінал Кубка України 2014/15. Саме Ярослав міг принести перемогу «Шахтарю» у серії післяматчевих пенальті, але за рахунку 3:3 Ракицький, завдаючи п'ятого удару «Шахтаря», влучив у хрестовину. Далі пішла гра до першого промаху, якого, в підсумку, припустився Олександр Гладкий.
В чемпіонаті України в 2015-му році особливо добре Ракицький провів два матчі проти «Говерли» (гол та дві гольові передачі) та поєдинок проти «Металіста» (гол і результативна передача). Але для захисника показники результативності – то лише додатковий бонус. Головний критерій – надійна гра в обороні. Ракицький протягом 2015-го року мав залізне місце в основі «Шахтаря», змушуючи Кучера, Ордеця та Кривцова на трьох задовольнятися лише одним місцем в стартовій обоймі. А як плоди роботи Ракицького в ролі стовпа оборони «Шахтаря» – 21 матч без пропущених м'ячів.
Дублер: Александр Драговіч («Динамо»). Підписання Александра Драговіча стало великим успіхом киян на трансферному ринку. «Динамо» отримало гравця, види на якого мали деякі статусні клуби Європи. А все тому, що австрієць добре зарекомендував себе в «Базелі», увійшовши до числа найперспективніших захисників Старого світу.
В «Динамо», власне, Драговіч ці перспективи перетворює в реальні дивіденди. Якщо спочатку Александару було важко адаптуватися до нових умов, то під керівництвом Рауля Ріанчо та Сергія Реброва Драговіч зумів розкрити свій талант. Головна чеснота Драговіча – то ідеальна взаємодія з партнерами. Австрієць не є видатним оборонцем з точки зору ведення індивідуальних єдиноборств, зате як ніхто добре вміє підтримувати командний ритм, дотримуватися плану на гру і позбавляти суперника простору. З Драговічем у складі «Динамо» в 2015-му році зазнало лише п'ятьох поразок. По одній від «Генгама» та «Евертона», з якими вдалося поквитатися в матчі-відповіді; двох – від «Шахтаря» і однієї – від «Челсі», коли Драговіч спочатку зрізав м'яча у власні ворота, а потім зрівняв рахунок після розіграшу кутового.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!