Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима

Світовий футбол 22 Грудня, 10:12 998
Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима | 19-27
Українці намагалися гідно закінчити 2015 рік.

Звітного тижня українці за кордоном демонстрували вміння вдало закінчити рік. Декому з них вдалося відзначити кінець року голом чи асистом, дехто так грюкнув дверима, що прищемив собі пальці. А Євген Коноплянка ще матиме змогу відзначитися в поточному році, адже Прімера, намагаючись впоратися до середини травня, не йде на зимову перерву, і вже 30-го грудня його «Севілья» прийматиме «Еспаньол».

Іспанія

В останніх семи Севільських Дербі на «Беніто Вільямарін» господарі стадіону не здобули жодної перемоги, тричі зігравши внічию і чотири рази програвши. В останніх чотирьох дербі в лізі загалом «Бетіс» тричі програв і здобув одну нічию з загальною різницею м«ячів 4-14. Разом з тим, єдина перемога «Севільї» в гостях у сезоні 2015/16 була здобута в матчі Кубку проти команди Третього дивізіону. Тож не дивно, що обидві команди перш за все боялися програти, і тому влаштували бій, що був мало схожий на футбол. 42 фоли, 12 жовтих карток, лише три небезпечних моменти, лише два удари в отвір воріт, жодного голу...

В такій грі на перший план виходять стандартні положення та індивідуальні здібності гравців. В обох компонентах потенційно чи не кращим в складах обох команд слушно вважається Євген Коноплянка. Однак гравець збірної України вже давно потребує відпочинку. Він діє повільніше, обирає неправильні рішення, і його рівень взаємодії з партнерами скотився приблизно на вересневий. У звітному матчі він йшов у дриблінг, коли цього не потребувала ситуація, і пасував на партнера, коли мав можливість просунутися вперед.

Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима - изображение 1

В першому таймі Євген не отримував допомогу від Тремулінаса, тому діяв самотужки і відзначився лише трьома неточними прострілами/навісами в штрафний та двома невдалими спробами індивідуального проходу суперника (з чотирьох в матчі). Хоча вже в доданий час міг відзначитися. Тоді він отримав м'яч під час контратаки у вільній зоні ближче до лівого флангу, увірвався в штрафний, але забарився з ударом і завдав його лише тоді, коли слід було віддати ліворуч Тремулінасу (захисник заблокував). В другому українець та француз вже атакували разом і кілька разів мали перевагу на фланзі, однак атака здебільшого зводилася до банального пасу Євгена та не менш банального навісу Бенуа.

Коноплянка загалом виконав 5 штрафних та кутових з флангу, однак навіси здебільшого були невдалими, лише після одного з них партнер завдав вкрай неточного удару. Лише 29 торкань м'яча та 18 передач протягом 72-ох хвилин на полі.

«Севілья» на восьмому місці, на відстані шести очок від четвертого.

В матчі-відповіді Кубку «нервьоненес» перемогли «Логроньєс» (Коноплянка залишився поза заявкою) на власному стадіоні з рахунком 2-0 і в наступній стадії гратимуть проти... того ж «Бетіса».

«Понферрадіна» примудрилася вилетіти з розіграшу Кубку Короля, поступившись «Ейбару» у матчі-відповіді 1/16 фіналу і таким чином не втримавши перевагу в три м'ячі, здобуту в першому матчі (3-0, 0-4). Дмитро Хомченовський відіграв 66 хвилин. Відіграв він 72 хвилини і в програному «Алавесу» матчі ліги (0-1, перші хвилини в лізі з середини жовтня). Його команда посідає 12-те місце.

Німеччина

Востаннє «Вердер» забивав чотири голи наприкінці листопада 2014-го, в одному з перших матчів Віктора Скрипника на посаді головного тренера команди. А до того - в листопаді 2013-го. В останніх чотирьох матчах бременці не вигравали, забивши лише тричі. Взагалі, для сучасного «Вердера» навіть два голи в матчі - непересічна подія. Тож, з одного боку, очікувати на гольову феєрію від підопічних Скрипника було нереально.

Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима - изображение 2

На іншій шальці терезів було бажання пробитися до останніх стадій Кубку Німеччини, адже це не лише нагадає славне кубкове минуле, але й трохи поліпшить скрутне фінансове становище клубу. А ще - п'ять останніх матчів гладбахців, в яких вони забили 12, але й пропустили аж 15 м'ячів.

Головною проблемою «Боруссії» є гра після втрати м'яча в центральній частині поля, а саме неспроможність зупиняти швидкі атаки суперника. Тому Скрипник сміливо вийшов на матч на «Боруссія Парк» з двома нападниками, і особисті проблеми «Вердера» в центрі поля не були такими відчутними. «Вердер», як завжди, поступився за всіма ТТД, а точність передач бременців складала лише 63%. Разом з тим, попри 0-1 після першого тайму гості виглядали значно краще. А в другому таймі у рівній шаленій грі бременці на чолі з 37-річним Клаудіо Піцарро (гол, асист та участь у ще одному голі) компенсували хиби першого. Слід відзначити флангових захисників та півзахисників команди Скрипника, які просто «розривали» захист гладбахців.

По закінченні матчу тренер переможців відзначав ефективність команди, жагу до перемоги та використання потенціалу. Разом з тим, він помітив втому гравців, зокрема Піцарро. Однак сподівався на емоційний пік, до того ж не мав вибору через надто коротку лаву запасних. Тому на міні-фінал (за власним виразом Скрипника) у Франкфурті вийшов ідентичний склад. «Вердер» почав матч таким же чином, як і закінчував попередній, мав кілька нагод відзначитися і Піцарро відкрив рахунок на 29-ій хвилині класним ударом з повітря з кута штрафного. Проте надалі бременців ніби «вимкнули». «Айнтрахт» створив безліч нагод для взяття воріт Відвальда, реалізував дві і здобув заслужену перемогу. Сил на черговий «камбек» вже не вистачило, і бременці опинилися в зоні вильоту (точніше, перехідних матчів) в найгіршу мить - по закінченні першого кола і перед зимовою перервою.

«Байєр» здобув перемогу в гостях над «Унтерхахінгом» (Регіональліга) в матчі Кубку (3-1) і в чвертьфіналі гратиме саме проти «Вердера». В лізі перемога над «Інгольштадтом» (1-0) вивела леверкузенців на 5 місце. Владлен Юрченко двічі залишився в запасі.

Борис Тащі відзначився першим асистом за головну команду «Штутгарту». В матчі Кубку проти брауншвейгського «Айнтрахту» (Бундесліга 2) він з'явився на полі на 66-ій хвилині, а на 99-ій отримав м'яч на куті штрафного, увірвався до штрафного, прибрав захисника і влучно навісив на лінію воротарського. «Айнтрахт» зрівняв рахунок, але гол екс-гравця «Зорі» Тоні Шуньїча на останній хвилині додаткового часу приніс перемогу. В 1/4 фіналу «Штутгарт» прийматиме дортмундську «Боруссію».

В матчі ліги проти «Вольфсбурга» (3-1) Тащі з'явився на полі на 85-ій хвилині. Завдяки перемозі «Штутгарт» залишив зону вильоту.

Італія

«Ювентус» - «Торіно» 4-0. Кубок

«Торіно» (12) - «Удінезе» 0-1. Ліга

Василь Прийма двічі залишився в запасі.

Нідерланди

Вперше з 20-го вересня Денис Олійник не отримав місце у стартовому складі «Вітессу». Головний тренер команди Петер Бош пояснив таке рішення «втратою гостроти» гравцем. Втім, українець все ж став причетним до історичної події. Саме його гол (5-1, останній) спонукав тренера випустити на поле Мітчелла Ван Бергена, наймолодшого гравця в історії першої команди. На 80-ій хвилині Денис з'явився на полі, а вже за дві хвилини після прострілу з флангу та рикошету м'яч практично влучив йому у голову в чотирьох метрах від лінії воріт. Захисник «Твенте» намагався вибити м'яч, але лише швидше спрямував його у ворота.

Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима - изображение 3

«Вітесс» закінчує 2015-ий рік на п'ятому місці, відстаючи на два очки від «Хераклеса» і на 8-10 - від трьох грандів.

Бельгія

«Леувен» (передостаннє місце) - «Мехелен» 3-1. Ліга

Друга перемога поспіль на власному стадіоні. Олександр Воловик відіграв повний матч та отримав жовту картку. В голі не винен.

Воротар та боковий арбітр (зафіксував офсайд) врятували господарів після програшу двобоїв українцем.

«Локерен» (12 місце) - «Зульте-Варегем» 1-1. Ліга

Сергій Болбат в запасі.

Польща

Результати матчів Екстракласи з участю українців:

«Термаліка Брук-Бет» - «Ягеллонія» 2-0

Володимир Коваль дебютував в стартовому складі в матчі Екстракласи, відігравши 72 хвилини. Номінально діяв на лівому фланзі атаки. Завдав 5 ударів по воротах, з них два - у отвір, один неточний та два заблокованих. Серед них слід відзначити два удари з лінії штрафного - трохи неточний під час контратаки та відбитий воротарем потужний постріл.

Тарас Романчук відіграв повний матч. Програвав боротьбу у центрі поля. Виконав сім фолів, один з них, в штрафному майданчику, призвів до реалізованого господарями пенальті. Перша перемога «Термаліки Брук-Бет» в Екстракласі на власному стадіоні в Нічеці

«Термаліка Брук-Бет» (11 місце) - «Рух» 0-1

Коваль відіграв 26 хвилин. Здебільшого діяв на правому фланзі. Активно увійшов у гру, після двох його пасів партнери виходили на ударні позиції. Завдав неточного удару зльоту після подачі кутового, в іншому епізоді в останню мить забарився з ударом з чудової позиції.

«Ягеллонія» (8) - «Краковія» 2-2

Романчук - повний матч. Діяв значно впевненіше та спокійніше у відборі, хоча й пасивно в атаці. Пасом на власній половині поля почав швидку атаку, що призвела до голу.

«Краковія» - «Корона» 2-2

Сергій Пилипчук відіграв 21 хвилину.

«Корона» (12) - «Легія» 1-3

Пилипчук знову з'явився на полі на 69-ій хвилині. Завдав неточного удару після подачі кутового.

«Заглємбе» - «Гурнік» 2-4

Олександр Шевелюхін відіграв повний матч і забив свій другий гол в сезоні (останній в матчі), після розіграшу кутового надіславши м'яч низом з центру штрафного повз воротаря. З іншого боку, програв двобій на другому поверсі за межами штрафного, що призвело до продовження атаки і голу з центру штрафного. Також програв ще один такий двобій в штрафному, тоді воротар врятував «Гурнік». А в доданий час першого тайму тримав Збожена, але в останню мить залишив його, і той забив гол, отримавши м'яч за кілька секунд.

Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима - изображение 4

Хорватія

«Істра» - «Хайдук» 0-2. Ліга

«Хайдук» йде на зимову перерву на третьому місці з шестиочковим відставанням від лідера. Максим Білий пропустив звітний матч через травму зв'язок коліна і, вірогідно, пропустить й перші зимові тренувальні збори. Артем Радченко теж травмувався і не потрапив до заявки.

Ізраїль

Дві поразки з рахунком 0-1 - від «Бней-Єгуди» та «Бейтару» - залишили нетанійський «Маккабі» поза Кубком Тото (чвертьфінал) та на останньому місці в лізі з п'ятиочковим відставанням від найближчого конкурента. В першому з матчів пас врозріз між Андрієм Міщенком та його партнером в центрі захисту призвів до легкої «втечі» суперника сам на сам та голу. А ось третя команда ліги крім голу (Міщенко тримав іншого гравця) не мала практично жодної нагоди відзначитися.

Головною проблемою нетанійців є атака. Чимало шансів відзначитися в обох матчах, але жодного голу і лише сім забитих в 15-ти турах ліги.

Греція

«Панегіалос» - «Платаніас» 1-0. Кубок.

Попри поразку від одного з аутсайдерів Другого дивізіону, «Платаніас» посів друге місце в групі (схема розіграшу Кубку Греції схожа на лігочемпіонську) і вийшов до 1/8 фіналу, де гратиме проти «Атромітоса». Євген Селін відіграв повний матч. В голі не винен.

«ПАОК» - «Платаніас» 1-0. Ліга

Селін (повний матч) відіграв надійно, в епізоді з призначенням результативного пенальті тримав іншого гравця. «ПАОК» мав лічені нагоди забити, лише в одному з епізодів Євген був легко пройдений опонентом в центрі штрафного, тоді удар в останню мить заблокував партнер. «Платаніас» закінчує 2015-ий рік поділяючи 8-11 місця в таблиці.

Азербайджан

«Зіре» - «Габала» 1-0

«Карабах» - «Габала» 1-1

Якщо в першому з матчів підопічні Романа Григорчука виглядали менш небезпечними та організованими за суперника, тож результат слід визнати закономірним, то в другому - втратили два очки. Відкривши рахунок вже на початку матчу, «Габала» впевнено захищалася, небезпечно атакувала, а в другому таймі Олексій Гай заробив пенальті. Проте Додо пробив погано, а подальший штурм господарів призвів до голу на 79-ій хвилині.

Олексій Антонов в першому з матчів відзначився двома небезпечними ударами з-за меж штрафного (трохи неточним та прямим штрафним під поперечину) та неточним ударом головою з центру штрафного. А ось в другому - лише ударом в аут з меж штрафного. Азербайджанські ЗМІ повідомляють, що він взимку залишить команду разом із ще десятьма гравцями, замість яких Григорчук планує залучити гравців УПЛ. Тренер же подовжив угоду з клубом до літа 2017-го року.

Наші за кордоном. Вміння грюкнути дверима - изображение 5

Віталій Вернидуб та Дмитро Безотосний двічі не потрапили до заявки. Лише одна перемога в останніх десяти матчах ліги призвела до того, що «Габала» йде на зимову перерву лише четвертою, відстаючи від «Карабаху» на 9 очок.

Результати інших матчів чемпіонату:

«Реван» - «Інтер» 0-2

Костянтин Махновський відіграв повний матч за господарів, Юрій Фоменко - за гостей. Нападник отримав жовту картку за завдання ушкодження воротареві. Обидва голи були забиті з кутових.

«Сумгайит» - «Реван» 3-3

Команда Махновського (жовта картка) на передостанньому місці. В двох перших голах воротар не винен, а ось вже в доданий час невдало вибив м'яча після подачі кутового, і суперники заштовхали його у ворота.

«Інтер» (2 місце) - «Хазар-Лянкяран» 2-0