Генеральний директор Прем'єр-ліги - про проблеми чемпіонату України

Футбол України 22 Грудня, 13:41 454
Генеральний директор Прем'єр-ліги - про проблеми чемпіонату України
22 грудня о 12:00 у спортивно-інформаційному центрі «Parimatch.ua» відбувся круглий стіл за участю адміністрації Прем'єр-ліги, титульного спонсора чемпіонату – компанії ТОВ «Парі-Матч» і представників ЗМІ.

У форматі відкритого діалогу на питання журналістів відповів генеральний директор Прем'єр-ліги Петро Іванов.

- Хочу прівітати всіх уболівальників з виходом збірної на Євро. Ми довго до цього йшли. Що стосується чемпіонату, то всі домовленості з ПЛ виконуються в повному обсязі. Хочу сказати спасибі нашим партнерам, у нас до них питань немає, швидше - у них до нас. Гроші, а це близько 7 мільйонів гривень, згідно контракту, перераховані, це відповідає домовленостям.

Про формат чемпіонату:

- На загальних зборах було прийнято рішення про створення робочої групи - представники клубів, УПЛ, ФФУ, каналів трансляторів. 23 грудня о 12:00 в офісі УПЛ буде перше засідання цієї групи. На даному етапі формат обговорювати - невдячна справа. Особисто я хотів би його бачити яскравим, барвистим, несподіваним і цікавим. Думаю, що та робота, яка робилася, ті напрацювання, що є - сподіваюся, до них прислухаються клуби.

Про «Металург» (Запоріжжя):

- Можу сказати, що місяць тому ми отримали протокол зборів клубу про те, що клуб почав процедуру ліквідації. Шанси складно прогнозувати - є певний період до старту весни. Тривають пошуки інвестора, за словами керівників МЗ йдуть переговори з можливими інвесторами; ситуація не проста, ближче до весни буде відомо, чи братиме клуб участь у чемпіонаті. Пацієнт скоріше живий, аніж мертвий.

Головна проблема осені:

- Попри всі існуючі проблеми ми закінчили осінню частину. Найбільш неприємне - статистика відвідуваності. Вболівальників все менше і менше, це - найнегативніше, адже заради них грають у футбол.

Про інші проблемні клуби:

- Вчора відбулося засідання атестації Комітету ФФУ. Головною темою були проблемні клуби. По запевненням клубів ті проблеми, які накопичилися, вони намагаються оптимізувати, закрити їх. Ситуація вирішувана, але не проста.

«Чисті» клуби, без боргів:

- Їх багато, просто ситуація, яка за останні пару років кардинально змінилась, поставила у складне становище не тільки власників, а й уболівальників. Зміна в бюджетах з 12 року по 14 - в 3 рази. Зменшуються доходи, відвідуваність. Є клуби, які вирішують ці домовленності. Основна маса - виплати футболістам.

Бюджет УПЛ:

- Бюджет оптимізуємо щорічно. Зараз внесок - за участь Ю-19, Ю-21, основа - 1 млн гривень. Курс змінюється, бюджет залишається. Ми не прив'язані до нього.

Про гарантійний фонд:

- Я складно уявляю фонд зарплат. На підставі чого, ким буде створюватися. Як ідея, напевно, опрацьовувалася з боку профспілки. Напевно, вони знають шляхи, як це зробити.

Про вибори:

- Вся процедура прописана в статуті - за скільки днів висувається кандидат, програма, інші механізми. Клуби та громадськість будуть поінформовані.

Про трансляцію УПЛ:

- Вона скоротилася. Дані по трансляторам відразу не можу так сказати, але відвідуваність впала в 2 рази. Середня відвідуваність в осені цього року - 5,5 тисяч на стадіоні.

Про підозрілі ставки «Парі-Матч»:

- У нас тільки півроку співпраці. Ще раз хочу позначити, що ТОВ «Парі Матч» не веде букмекерську діяльність. Відповідно, інформацію від букмекерів ми не отримували.

Про проблему вболівальників:

- Вболівальники є вболівальниками певного клубу, тому, швидше за все, саме клуби повинні бити у дзвони. Навіть якщо ми будемо говорити про матч, коли запорізький «Металург» зробив безкоштовний вхід - було 6 тисяч. Ми займаємося більше організацією всього чемпіонату, а не окремого клубу. Є клуби, які не в рідному місті грають. Залучення уболівальників в інших містах не можна порівняти з тим, що було на їхніх рідних стадіонах.