Олег Печерний: «Головна відповідальність за все, що відбувається в українському футболі, лежить на Павелку. Чому федерація мовчить і не діє?»

Футбол України 22 Грудня, 14:52 638
Олег Печерний: «Головна відповідальність за все, що відбувається в українському футболі, лежить на Павелку. Чому федерація мовчить і не діє?»
Глава Фонду соціального захисту футболістів і тренерів Олег Печерний дав свою оцінку роботі Федерації футболу України за минулий рік.
«Такого бардака, як зараз, в нашому футболі ще не було. Добре, що вирішили переобрати президента Прем'єр-ліги. Я два рази зустрічався з генеральним директором УПЛ Петром Івановим. Пропонував шляхи вирішення питань, на що постійно чув відповідь: «Це вирішує Рада Ліги!» Яка Рада, і де вона, я так і не зрозумів.

Головний висновок: Прем'єр-ліга - це гальмо всього українського футболу. Мало того що вона підписала спонсорський договір тільки з «Парі-Матч» - компанією, яка фактично нелегально працює на українському ринку, так ще й не змогла прозоро поділити отримані гроші. Це просто нонсенс! Мати шикарний офіс в центрі Києва і нічого не робити. Де таке бачено? Потрібно вибрати незалежного президента і розвивати український футбол. Чи є у мене така кандидатура? У нашому футболі є достойні люди: першими на думку спадають Равіль Сафіуллін чи той же Сергій Мохник. Це грамотні, гідні люди і, повірте мені, список можна продовжувати. Перспектива - створити таку лігу, як в Англії, Іспанії, Франції.

Неправильна думка, що федерація футболу не може впливати на роботу УПЛ. Згідно з документами всім українським футболом керує федерація. Але ми не бачимо роботи пана Павелка. Я читав інтерв'ю Григорія Суркіса, який заявив, що Павелко дав клубам можливість самим вирішувати питання. Цього не може бути! Приміром, в 2004 році сам Суркіс вирішував подібні питання. А нинішній президент федерації - як хлопець з глянцевого журналу: гарно живе, але не вирішує глобальних питань. Навіть, здавалося б, просте питання стало проблемою: підписувати чи не підписувати контракт з Фоменком. Це треба було зробити до матчів плей-офф, продовживши угоду до закінчення чемпіонату Європи. А не «мурижити» Фоменка до останнього дня. Вони мучили тренера. А людина зробила велику справу для українського футболу.

Ми дійшли до нижньої точки, фактично це крах українського футболу. Операцію з порятунку повинен очолювати президент федерації футболу. Коли «Металіст» збирався бойкотувати гру, я знав про це за кілька днів. І хотів проінформувати про це пана Павелка. Але він просто не відповідав на мої дзвінки. Я п'ять разів набрав його. Він постійно ховається. Громадськість бачила його тільки тоді, коли Аваков кидав стакан в Саакашвілі. Нехай зараз виступить і скаже, що треба робити. На двох стільцях - глави Бюджетного комітету та Федерації футболу України - всидіти непросто. Це два великих царства, де вирішуються великі і важливі для України питання. Перекладати відповідальність на Генінсона і Бандурка не варто. Як і перекидати її на Суркіса.

Так, прийнятий закон про корупцію в спорті - хороший крок. Але його розвитком займаються журналісти, а не Павелко. Мені дзвонив переляканий президент футбольного клубу «Миколаїв»: він вкладає гроші, а отримує штрафи. Він не розуміє, звідки ці штрафи і куди вони йдуть. Самі клуби проводять внутрішні розслідування. А що робить Комітет етики та чесної гри? Досі ніхто не може зрозуміти.

Нехай федерація відзвітує, куди йдуть гроші від УЄФА. Виділіть частину коштів на порятунок запорізького «Металурга». Нонсенс: клуб рятує не федерація, а київське «Динамо». Чому не можна в такій ситуації допомогти запорізькому клубу? Є обласна федерація, яка складається у виконкомі ФФУ. Але президент федерації футболу країни не виступає з цього приводу, тільки їздить на красиві події, як, наприклад, жеребкування чемпіонату Європи в Парижі.

Чому виконком проводили в закритому режимі? Фоменко зробив велику роботу. А його місяць «трусило», і ніхто не знав, що буде далі: Шевченко, не Шевченко. А вийшло так, начебто тренеру зробили послугу.
Бардак влаштували навіть з продажем квитків. Люди перекривали вулицю, яка веде до «Арени Львів». За все несе відповідальність Павелко. А його не видно і не чутно. Виступають Суркіс або Палкін, але не Павелко.
Ще одна болюча тема - меморандум. Його підписував Генінсон, і з кого тепер по меморандуму запитати? До речі, на посаду виконавчого директора федерації прийшов нікому невідомий чоловік. Хто він, звідки? Чому ніхто про нього нічого не знає?

Головна відповідальність за все, що відбувається в українському футболі, лежить на Павелку. Він повинен розуміти, що український футбол - це не факультатив, а серйозна робота. «Динамо» отримало серйозні санкції - киянам забороняють грати з «Ман Сіті» при глядачах. Чому федерація мовчить і не діє? Чому цю справу під особистий контроль не бере глава ФФУ?

Таке враження, що у нас дві невидимки в українському футболі: але один красивий, і ми бачимо його на тусовках і яскравих подіях, а з приводу другого варто подавати в розшук. Може, з Даниловим щось трапилося?
Цей меморандум підписували при нинішньому президентові федерації. Він же сказав, що якщо команда не виконує його умови, то її виключають з чемпіонату. Зараз він має виступити і сказати, що робити далі. Досить ховатися за інших. Я думаю, що всі зрозуміли: меморандум - це фількіна грамота.

Головний плюс федерації за цей рік - це закон про корупцію у футболі. Але під нього потрібно створювати спеціальний відділ, який контролює роботу закону спільно з правоохоронними органами. Вихід на Євро - це досягнення не федерації, а гравців і тренерського штабу. А те, що пережив Фоменко, над яким знущалися, тренер такого точно не заслуговував», - резюмував Олег Печерний в інтерв'ю MatchDay.