«Останнім багаттям догорає епоха»: 12 фактів про Блаттера і його діяльність в ФІФА

Світовий футбол 23 Грудня, 14:24 552
«Останнім багаттям догорає епоха»: 12 фактів про Блаттера і його діяльність в ФІФА
Три українських ордена, 40 років роботи у Міжнародній федерації футболу, рекордні доходи і два мільйони франків для Платіні. Після заяви скандального екс-президента ФІФА про припинення роботи у футболі MatchDay знайшов 12 цікавих фактів в біографії «швейцарського махінатора».

1 президентом ФІФА в історії організації, відстороненим від футболу через корупційної діяльності, став Йозеф Блаттер.

2 мільйони швейцарських франків були переведені Блаттером президентові УЄФА Мішелю Платіні в 2011-му році. Виразне обгрунтування такого солідного поповнення банківського рахунку французького чиновника не зміг надати жоден з фігурантів скандалу.

2,5 мільйона євро і ще приблизно така ж сума у вигляді бонусів - саме стільки, за неофіційною інформацією становила щорічне «платня» Блаттера у ФІФА.

3 українських ордена, які швейцарцю «вручали» три українські президенти, є в колекції Блаттера. У 2001-му році Блаттера орденом «За заслуги» 1 ступеня нагородив Леонід Кучма. У 2006-му орден «Ярослава Мудрого» 3 ступеня Блатерру дав Віктор Ющенко. У 2013-му орден «Ярослава Мудрого» 2 ступеня швейцарцю «виписав» Віктор Янукович.

3 рази Блаттер був офіційно одружений. У екс-президента ФІФА є дочка від першого шлюбу. Цікаво, коли Блаттер вирішив одружитися втретє, вибравши собі в супутниці Граціелу Бьянку, яка була молодша за нього на 29 років, щоб шлюб отримав благословення, президент ФІФА навіть звертався до Папи Івана Павла II за спеціальним дозволом, оскільки був двічі розлучений. Благословення Блаттер не отримав.

4 мільярди доларів склав дохід ФІФА на останньому чемпіонаті світу, що відбувся в 2014-му році в Бразилії. З цієї суми 1,7 мільярда склала плата за телевізійні права, 1,4 мільярда - спонсорські платежі, інша частина - маркетингова діяльність ФІФА. Для порівняння, за чемпіонат світу 1998-го року Міжнародна Федерація футболу заробила 365 мільйонів доларів.

5 разів, починаючи з 1998-го року, Блаттер обирався президентом ФІФА.

7 членів Виконкому ФІФА з 23-х, що приймали рішення віддати чемпіонати світу з футболу Росії (2018) і Катару (2022), на даний момент зберігають свої посади в одному з головних органів управління Міжнародної федерації футболу.

17 років у загальній складності Блаттер керував ФІФА.

35 мільйонів євро отримала збірна Німеччини, як переможець останнього чемпіонату світу, що відбувся в 2014-му році в Бразилії.

40 років у цілому пропрацював Блатерр у ФІФА.

79 років було Блатерру на момент усунення з посади президента ФІФА.