Спільна відповідальність

Футбол України 23 Грудня, 17:08 528
Спільна відповідальність | 19-27
Ведучий «Профутболу» Ігор Циганик у своєму блозі на MatchDay розповідає про перше засідання робочої групи, яка займається розробкою формату наступного чемпіонату України.

Варто відзначити, що вперше на такі важливі переговори були залучені представники телебачення. Дуже важливо, що клуби дослухаються до телебачення і розуміють: якщо футбол зникне з ТБ, то про розвиток можна навіть не говорити.

Основна теза, яка була висловлена і підтримана: в елітному дивізіоні мають грати клуби, які гарно себе почувають. Інакше бути не може. У нас дуже багато проблем з певними клубами, і ми довго намагались дати їм час. Головний тренер «Говерли» В’ячеслав Грозний відстоював позицію, що нам потрібно мати 16 команд у Прем’єр-лізі. Але особливої підтримки серед інших клубів у нього не було. Федерація теж підтримує ідею елітарності УПЛ. Якщо клуб, котрий навіть має велику історію, не спроможний там брати участь, він має перепочити.

Представник «Карпат» Тарас Гордієнко просив звернути увагу не на формат, а на економічну складову чемпіонату. Позиція телебачення проста — треба робити цікавий і простий формат змагань. Розглядався варіант з 10-ма клубами — потрібно грати 36 турів. Але під такий формат важко знайти час у календарі. Хоча він влаштовував ТБ. Формат з 14-ма командами був би незрозумілим для глядачів. І тому телебачення не гарантувало б показ усіх матчів.

Йшла мова і про 16 команд: класичний варіант у два кола. Але під це потрібно «підіймати» клуби з Першої ліги. Представник ПФЛ сказав, що п’ять клубів Першої ліги готові грати в еліті. Але ми, як телетранслятори, пояснили, що з точки зори глядацького інтересу та рейтингу трансляцій, матчі за участі цих клубів не збиратимуть велику телеаудиторію.

В підсумку було прийнято рішення готувати проект формату з 12-ма командами. Чемпіонат буде проводитись у два кола — це 22 тури. Потім ми матимемо дві шістки: одна боротиметься за високі місця, інша — за виживання. Деталі — чи будемо ділити очки на два після першого етапу, чи вони будуть «згорати» — поки не обговорювали.

Федерацію на цьому засіданні представляв пан Бандурко. Він дуже детально та чітко розповів стан справ з атестацією клубів та виконанням вимог меморандуму. Хто «випаде»? Це мають право говорити лише представники Федерації. Мова про клуби, які не йдуть назустріч та не виконують вимог меморандуму. Хотілося б відзначити, що саме назустріч йдуть «Зоря» та «Карпати». Ще три клуби матимуть серйозні проблеми з ліцензією.

Наразі відпрацьовується варіант, за якого ми матимемо два чемпіонати Прем’єр-ліги з 12-ма командами, а потім їх кількість одразу зросте до 16-ти, щоб не було перехідного етапу з 14-ма клубами.

Якщо підбивати підсумки, то насамперед варто сказати, що сьогодні в офісі Прем’єр-ліги відбувалась конструктивна бесіда. Всі клуби розуміють, чого хочуть і мають спільну мету — зробити чемпіонат цікавим. Мова йде не про особистий інтерес, а про спільну відповідальність, яку несуть усі клуби разом.