Сергій Литовченко: «Моя мрія - вивести «Арсенал-Київ» у Прем'єр-лігу»

Футбол України 23 Грудня, 17:48 878
Сергій Литовченко: «Моя мрія - вивести «Арсенал-Київ» у Прем'єр-лігу»
Головний тренер київських «канонірів» розповів MatchDay про своє призначення, перші кроки на новій посаді, завдання команди і свою мрію.

- Сергію Вікторовичу, «Арсенал» завжди славився своїм хорошим колективом. Ви як тренер будете намагатися підтримувати ці традиції?

- Так, звичайно. Ми братимемо це за основу. Коли ми запрошуємо гравців у команду, дивимося не тільки на їх футбольну майстерність, але завжди враховуємо і їх людські якості. В ідеалі, звичайно, хотілося б створити команду-сім'ю. Щоб всі дружили, як це було тоді, коли я ще грав в «Арсеналі». Тому, будемо робити свою сім'ю. Обов'язково будемо влаштовувати колективні обіди, пікніки. (Посміхається.) У моєму розумінні сім'я у футболіста повинна бути на першому місці. Тому будемо всі разом зустрічатися сім'ями, адже сім'я - це тил. Якщо вдома все буде добре, то і на роботі, відповідно, теж.

- В «Арсеналі» ви працювали під керівництвом Олександра Заварова. Чим вам запам'яталися і цей фахівець, і період, проведений в київському клубі?

- Я завжди дуже тепло згадую Олександра Анатолійовича. Він сам був насамперед дуже хорошим футболістом, і в «Арсеналі» створив дуже здоровий мікроклімат у команді. У нас теж тоді був сплав молодості та досвіду. Тому повторюся, спогади про Олександра Анатолійовича і про сам період в «Арсеналі», коли я грав чотири роки у Заварова, у мене найтепліші.

- У «Волині» ви грали у Кварцяного. Щось почерпнули для себе у цього тренера в професійному відношенні?

- Так, зараз вже проаналізувавши всіх тренерів, з якими я працював, у тому числі й Олександра Анатолійовича Заварова, і Михайла Івановича Фоменка, і Віталія Володимировича Кварцяного, постараюся почерпнути у кожного з них щось для себе потрібне. І Кварцяний, звичайно, не виняток.

- Які у вас враження від роботи асистентом у Ангела Червенкова?

- Скажімо так, було цікаво. Багато було у нас розбіжностей, але в основному він досить цікавий фахівець зі своїм баченням футболу. Нічого поганого про нього сказати не можу. Були певні моменти, коли я як людина, яка переживає за «Арсенал», висловлював свою думку про склад команди, і ми з ним дискутували. Але на особистості ніколи не переходили, це були звичайні робочі моменти.

- На прес-конференції ви сказали, що Червенков привніс в клуб європейський підхід. Що розумієте під цим?

- Європейський підхід в першу чергу в дисципліні і ставленні до справи. Ви ж знаєте, що чим нижче ліга, тим менш відповідально футболісти підходять безпосередньо до тренувального процесу. У Червенкова все було розписано по хвилинах, щось своє він в команду привніс, і я вважаю, що у нього є що почерпнути. Дисципліна має на увазі європейський підхід. Але у нас, на жаль, не у всіх командах є ця дисципліна.

- Чи давав Червенков вам якісь настанови перед тим, як покинути команду?

- На жаль, все сталося дуже швидко. Він полетів, якщо не помиляюся, 7 листопада, і ми навіть особливо з ним не попрощалися. Так що досі не знаю, чи в курсі він, що я став його наступником. Але думаю, що він здогадується. (Посміхається.)

- Скоба залишається в команді?

- Так, у Ігоря контракт до літа. Людина довела, що він професіонал з великої літери. Ми розраховуємо на нього в майбутньому.

- Яка у вас футбольна мрія вже в якості тренера?

- Вивести «Арсенал-Київ» у Прем'єр-лігу. Думаю, що це можливо. Що стосується фінансових ресурсів, то я вважаю, що наш президент так гаряче любить футбол, що він знайде інвесторів або компаньйонів, і всі разом спільно ми зможемо вирішити цю задачу.