Олег Саленко: «Найкращими в Україні є Ярмоленко, Ротань та Хачеріді»

Динамо Київ 23 Грудня, 23:25 752
Олег Саленко: «Найкращими в Україні є Ярмоленко, Ротань та Хачеріді»
Найкращий бомбардир чемпіонату світу 1994 року назвав власну версію топ-трійки українських футболістів та наставників.

- Олеже, назвіть власну топ-трійку футболістів українського чемпіонату?

- Андрій Ярмоленко на першому місці, на другому – Руслан Ротань, який дуже великий об’єм роботи виконує у «Дніпрі», є незамінним гравцем середньої ланки. А ось кого поставити на третє місце, так відразу і не скажу. Хотілося би когось із нападників, але яскравих форвардів не згадаю… Непогано грає Євген Селезньов, але він не стабільний. Думаю, на третє місце у моєму рейтингу заслуговує Євген Хачеріді, він хоч і не фантастичний футбол показував, але свою роботу виконував достатньо кваліфіковано.

- Хачеріді хороший гравець, але дуже емоційний…

- Це точно, його емоції не раз підводили команду. Останнім часом Хачеріді став спокійнішим. Взагалі, захисник він дуже хороший. Успіхи «Динамо» в Лізі чемпіонів не в останню чергу пов’язані із надійною грою в захисті Хачеріді. По матчах в чемпіонаті України оцінювати гравця важко, оскільки у нас дуже багато прохідних ігор.

- У нас завжди було багато прохідних ігор.

- Зараз таких особливо багато. Чимало клубів не думають про результати, лише про те, як би вийти на поле. Зараз справді ведуть боротьбу тільки три команди.

- Маєте на увазі «Динамо», «Шахтар» та «Зорю»?

- (Сміється). Ну третьою силою в чемпіонаті я вважаю все-таки «Дніпро». «Зоря» справді зараз на третьому місці в турнірній таблиці, непогано тримається. Юрій Вернидуб зумів поставити хорошу гру. Але по підбору виконавців у «Дніпра» кращі справи. Якщо уточнити, то в українському чемпіонаті борються за результат чотири клуби.

- Чому у вашому рейтингу кращих футболістів чемпіонату не має легіонерів?

- З-поміж легіонерів на похвалу заслуговує Тейшейра із «Шахтаря». Але я його не включив до топ-трійки через бажання виділити своїх, українців. Їх потрібно розкручувати. Взагалі, у футболі буває так, що насправді сильні та корисні гравці обділені увагою преси, уболівальників. Той же Ротань, він дуже великий об’єм роботи виконує, і пас може віддати, і у відборі зіграти. Попри високу кваліфікацію, Руслан не на виду.

- Якщо говорити не лише про наш чемпіонат, а загалом про українських футболістів, Євген Коноплянка на якому місці був би у вашому рейтингу?

- Важко сказати, йому бракує наразі стабільності. Щоби стати справді лідером «Севільї», потрібно показувати стабільність. А Конопянці цього явно бракує.

- Чого ще бракує Коноплянці?

- Ще бракує впевненості у власних силах. Він вийшов на новий рівень і ще не зовсім адаптувався. А найголовніше – це стабільність.

- Тепер питання по тренерах. Назвіть трійку найкращих українських наставників 2015 року?

- На першому місці Сергій Ребров, який врешті вивів «Динамо» у плей-офф Ліги чемпіонів. Потім Юрій Вернидуб, який зліпив команду у «Зорі». І на третьому місці Мирон Маркевич.

- Мирон Маркевич потрапив до вашого рейтингу попри провальні результати «Дніпра» в осінній частині сезону?

- Останнім часом, справді, «Дніпро» розчаровував. Але фінал Ліги Європи – це досягнення українського футболу, та й ми ж говоримо про увесь рік, а не останні результати.

- Чого очікуєте від «Дніпра» у 2016-му?

- Надто часто у них усе змінюється. То усе добре, то уже знову проблеми. Все буде залежати від того, як «Дніпро» проведе трансферну кампанію, а зараз щось прогнозувати – справа невдячна.

Олег Петренко