Дешам: Україна - не формальність!

Динамо Київ 5 Листопада, 18:23 986
Дешам: Україна - не формальність!
Капітан "Марселя", який став першим французьким клубом, що виграв Лігу чемпіонів у 1993 році, не проти повторення історії 15-річної давнини. У 1998 році Дешам тримав Кубок світу над головою як гравець. Тепер він хоче поборотись за нього як тренер.

- Чи у збірної Франції справді є перевага, якщо її вважають фаворитом протистояння і вона проводить другий матч вдома?

- Це воля жеребу. Що вдієш? Зрозуміло, що нам було б важче грати з Португалією, Хорватією чи Грецією, у яких більший досвід виступів та гравці світового класу. Натомість Україна розраховує насамперед на свою міць як команда. Грати матч-відповідь вдома - непоганий варіант. У нас всі передумови бути впевненими у своїх силах, проте нам не слід легковажно ставитися до суперника. Ми не можемо дозолити собі думати, що протистояння з українцями - лише формальність. Нам слід боротись, аби потрапити на чемпіонат світу.

- Яка різниця між стиковими матчами та іграми групового етапу?

- Для стикових ігор потрібен характер. Або пан, або пропав: дві гри, інтревал між якими незначний, і все. Перед нами довга поїздка. В Україні буде прохолодно, а можливо і холодно. Нам слід бути добре підготованими та організованими, щоб встигнути відновитись до повторної гри. З мого боку я намагаюсь роздобути якнайбільше інформації про суперника. Не варто забувати, що збірна України була сіяна, у  неї вищий рейтинг і суперник перебуває у дуже хорошій формі після ЄВРО-2012. Отож нам необхідно поважати українців та бути з ними обережними.  

- Збірна Франції відновила ходу, здобувши три поспіль перемоги над білорусами (4:2), австралійцями (6:0) та фінами (3:0). Знайли якийсь стимул?

- Ні. Просто є певні фази, коли у команди є більше самовпевненості. Певна річ, у такі періоди команда грає краще. Останнім часом декілька гравців були просто у відмінній формі. Крім того, у нашому розпорядженні футболісти, які відбули дискваліфікацію та відновились від травм. Сподіваюсь, що нічого непередбачуваного не трапиться, перед тим, як я назву склад, і до цих двох матчів, адже нам потрібен максимальний потенціал. Нам необхдідно бути згуртованими, оскільки кожен француз зацікавлений у тому, аби "сині" потрапили у Бразилію.

- У Вас репутація переможця ще з часів футболіста, особливо з Вашого італійського періоду. Цей дух передаєте своїм підопічним у  роздягальні?

- Тренер національної збірної повинен доносити гравцям важливу інформацію та ділитись досвідом. У цьому аспекті мені поталанило, оскільки я можу розраховувати на справжніх борців, які звикли до цього у своїх командах, перед якими стоять серйозні завдання. У стикових матчах досвід надзвичайно важливий. Нам необхідно забути про емоції, зосередитись на діях на полі і ні про що більше не думати.  

- Ви були капітаном збірної Франції, яка стала чемпіоном світу у 1998 році. Ділитесь з гравцями враженнями від тих подій?

- Я не люблю багато говорити про минуле. Це частина мого життя, коли були інші часи та інші гравці. Тепер нам варто разом писати сучасну історію, а щоб вона була хорошою нам потрібно потрапити у Бразилію. Ми припускали, що нам доведеться грати стикові матчі. Тепер, знаючи суперника, ми повинні зосередитись лише на ньому.

- Світова першість відбудеться у футбольному краї, яким є Бразилія. Цей факт не є для Вас додатковим стимулом?

- Нема нічого кращого для гравця-професіонала, ніж грати у фінальній частині чемпіонату світу. Навіть якщо гравець виступає за великий клуб і бере участь у клубних турнірах найвищого рівня для нього нема кращого відчуття за те, яке було б на чемпіонаті світу. Зараз я є тренером і мій обов'язок - вивести "синіх" на мундіаль у Бразилії. Ми всі працюємо над досягненням цієї мети.

- Припустимо, Франція потрапила на мундіаль. Що очікувати від неї на цьому турнірі?

- Ми ще туди не потрапили. Спочатку слід пройти Україну. Потім й поговоримо. Якщо я говоритиму відтепер про перспективи для Франції на чемпіонаті світу, то я певним чином зневажатиму українців. На все свій час. Зосередьмося на стикових матчах.

- Як французам слід підійти до двох ігор з укранцями, щоб їх здолати?

- Ми повинні проявити завзяття і спробувати нав'язати свою гру. Мені відомо, що збірна України добре організована у захисті. Все ж ми будь-якою ціною повинні контролювати гру та створювати проблеми біля воріт суперника, однак не слід забувати і про свої ворота. Успіх кваліфікації залежить від нас.