Олександр Шевелюхін: «Серед гравців збірної України поляки більше згадують Ярмоленка і Коноплянку»

Збірна України 28 Грудня, 20:22 782
Олександр Шевелюхін: «Серед гравців збірної України поляки більше згадують Ярмоленка і Коноплянку» | 19-27
Український захисник польського «Гурніка» з Забже поділився враженнями про екс-тренера і екс-партнера, які на даний момент є наставником і основним гравцем збірної Польщі. Мова про Адама Навалку і 21-літнього Аркадіуша Міліка.

- Збірна Польщі і України потрапили в одну групу на Євро-2016. Як сприйняли це в Польщі? Що говорять про нашу збірну?

- Наприклад, під час нашого останнього виїзду, ми снідали саме, то по польському спортивному каналі йшла передача, де розбирали саме гру збірної України. Потроху починають говорити, вивчати, говорять про окремих виконавців, на кому базується наша збірна. Перевагою нашої команди називають те, що майже всі збірники виступають в УПЛ, а це не слабка ліга. Поляки придивляються до нас, починають аналізувати нашу гру. Голослівних настроїв і шапкозакидувань нема. Жартуємо в команді щодо шансів збірних. До речі, я ще до жеребкування сказав, що Польща і Україна будуть в одній групі. Коли воно відбулося, то кажу партнерам, що нам в групу замість Півночної Ірландії б Росію, то це була б «вогняна» група. Тут би і Другу Світову згадали і сьогоднішню війну.

- У «Гурнік» Вас запрошував Адам Навалка, під його керівництвом грали довгий час. Зараз він очолює збірну Польщі. Розкажіть про цього спеціаліста.
- Він ніколи не зупиняється в професійному розвитку. Теперішню збірну він створив майже з нуля. ЇЇ критикували, були песимістичні настрої, ніхто не вірив у вихід на Євро, казали, що крім Левандовського, гравців високого класу більше нема. Навалка ж довів протилежне. Його збірна навіть зуміла обіграти Німеччину. Видно його підхід у всьому. Для нього не існує дрібниць. Маючи такий підбір гравців, Навалка може здійснити великий крок вперед. Він завжди вимагає максимум віддачі, професіоналізму, сам дуже добре вміє мотивувати і працює над психологією команди. Гравці збірної йому повністю довіряють. Тактичні його уподобання, не є ні від кого прихованими, їх треба нам вивчати і працювати над цим. Від нас ще у «Гурніку» вимагав битися один за одного на полі, кожен мав не боятися і стелитися в підкатах, боротися за кожний м’яч. Приблизно така ж ситуація і в нашій збірній. Фоменку вдалося створити дружній колектив. Вважаю, що збірні Польщі і України подібні між собою. У нас лідери Коноплянка і Ярмоленко - у них Роберт Левандовські.

- Кого з нашої збірної, крім Коноплянки і Ярмоленка, виділяють поляки?
- Вони знають гравців «Дніпра» Селезньова, Ротаня, Зозулю пригадують. Та й гравців «Шахтаря» не забувають. Кожний вболівальник і журналіст по своєму цікавиться українським футболом, але найчастіше згадують саме Ярмоленка і Коноплянку.

- Основним форвардом на сто відсотків є Левандовські, але за його спиною розташувався Ваш колишній партнер, а тепер форвард «Аякса» Аркадіуш Мілік. Що скажете про нього?
- Не скажу за спиною. Навалка використовує їх одночасно на полі, тільки Мілік грає під центрфорвардом. Виглядали вони разом досить цікаво. Мілік ще молодий і свій талант тільки розвиває, Левандовські знаходиться на піку своєї слави. Проте гра Аркадіуша уже досить зріла, він добре володіє лівою ногою, має хороший поставлений удар, добре грає головою і в підігріванні. Завжди багато пересувається, хоч і є лівоногим гравцем, але дуже різносторонній. В «Гурніку» він грав і на фланзі, і під нападником, і центрфорварда. Дуже цікавий гравець, а коли вони разом з Левандовські, то в чомусь доповнюють один одного.

- Вважаєте його форвардом європейського класу?
- Його талант по новому розкривається в «Аяксі», а там завжди вміли працювати з молоддю. До того ж досвіду надає виступ за збірну Польщі, Навалка намагається й надалі передавати Міліку свої знання і навички, щоб він професійно зростав Тренер з самого початку бачив великий талант у ньому. Напевно, Міліку ще далеко до когорти форвардів першої величини, але в Європі його вже знають, а в Польщі люблять ще й за високу результативність.