Валерій Яремченко: «Чемпіонат може не закінчитись»

Динамо Київ 5 Листопада, 23:33 829
Валерій Яремченко: «Чемпіонат може не закінчитись»
Колишній радянський футболіст Валерій Яремченко у ексклюзивному інтерв'ю сайту 1927.kiev.ua розповів про нинішній чемпіонат України, а також зробив прогноз на матч плей-офф ЧС-2014 України з Францією:

Колишній радянський футболіст Валерій Яремченко у ексклюзивному інтерв'ю сайту 1927.kiev.ua розповів про нинішній чемпіонат України, а також зробив прогноз на матч плей-офф ЧС-2014 України з Францією:

- Прем'єр-ліга практично досягла екватора. Яку оцінку можете дати чемпіонату в цьому році?

- Тривожну.

- З чим це пов'язано?

- Чемпіонат може не закінчитись. Я не уявляю, якщо в чемпіонаті Англії, або ж Франції чи Німеччині гравці команд, які грають у вищому дивізіоні чемпіонату з футболу не отримували по 5-6 місяців зарплату, такого там немає. Зараз у наших футболістів немає мотивації. Мотивація має бути не тільки матеріальною, а й моральною. Зараз, щоб зайняти останні місця в нашому чемпіонаті, команди повинні знайти гроші і заплатити, при цьому не граючи. Вже є кілька команд, які на шляху до вильоту, наприклад, «Арсенал», «Волинь», багато команд намічається. Так що цей чемпіонат не дуже серйозний.

- Спочатку з чемпіонату був знятий «Кривбас», на межі зняття «Арсенал», до чого призведе ця тенденція?

- Криворізька команда вилетіла через фінансові проблеми, слідом за нею підуть «Арсенал», «Волинь». Якщо країна не може фінансувати чемпіонат, то правильно Луческу сказав, що потрібно об'єднатися з іншою країною, яка утримуватиме чемпіонат. Але який в цьому сенс? Чемпіонат країни, а не країн. Україна претендує на високі місця в європейських і світових чемпіонатах, кубках, але наша федерація футболу не може провести чемпіонат країни. Якщо команди так і будуть розформовуватися, то криза буде великою.

- Хто є головним претендентом на призові місця в українській Прем'єр-лізі в цьому році?

- На перше місце - «Шахтар», на друге - «Металіст», а на третє я навіть не знаю, «Дніпро» не пустять на третє місце. А щоб його пустили, потрібно знати одне секретне слово.

- І питання по збірній України: Україна повинна боятися Францію в плей-офф чи Франція Україну?

- Це вже більш серйозне питання, тут вже національні теми розвиваються. Франція команда більш високого рівня та рейтинг набагато вищий, ніж у збірної України. Те, що Україна легко обіграє Францію, я не скажу, але у нашої збірної є потенціал. У нас присутня нестабільність, десь можемо гірше зіграти, десь краще, але ми граємо. Якщо виходити і грати, то ми можемо виграти французів, вийти з великою мотивацією ми вправі.