Олексій Бєлік: «Кравцю потрібно насамперед вивчити німецьку»

Динамо Київ 30 Грудня, 15:09 771
Олексій Бєлік: «Кравцю потрібно насамперед вивчити німецьку»
Екс-форвард збірної України та німецького «Бохума» дав кілька порад нападнику київського «Динамо» Артемові Кравцю, якого орендує «Штутгарт».

- Як вважаєте, чи правильне рішення прийняв Артем Кравець, вирішивши за півроку до Eвро-2016 змінити клуб?

- Мені здається, якщо Кравець пішов на такий крок, то він знає, що робить. Це в будь-якому разі його рішення. В принципі, він міг би залишитися і в «Динамо», де би боровся за місце в складі з Жуніором Мораєсом і Лукашем Теодорчиком. Тим паче що кияни навесні гратимуть в плей-офф Ліги чемпіонів. Але він прийняв рішення спробувати свої сили в клубі Бундесліги. Не виключаю, що у нього була розмова з головним тренером «Штутгарта», який запевнив його в тому, що ігровою практикою він обділений не буде. Можливо, це вплинуло на вибір Артема. Він розумів, що в «Динамо» він на даний момент не основний форвард, а маючи ігрову практику в «Штутгарті», він напевно потрапить в заявку збірної України на чемпіонат Європи.

- Але є й певні ризики, погодьтеся?

- Безумовно. Міняти чемпіонат перед Євро - це ризиковано. Але мені здається, Кравець все зважив, вірить у свої сили і знає, що робить. Думаю, в «Штутгарті» його запевнили, що він буде грати в складі.

- «Динамо» навесні буде грати в плей-офф Ліги чемпіонів, а «Штутгарт» бореться за виживання в Бундеслізі. Не вважаєте, що Кравець зробив крок назад?

- Ні. Потрібно розуміти, що рівень Бундесліги на порядок вищий за рівень нашого чемпіонату. Особливо, якщо враховувати всі нинішні його труднощі. Так, Ліга чемпіонів - це добре, але в Бундеслізі Кравець зіграє набагато більше матчів високого рівня, ніж в Україні.

- У «Штутгарті» раніше виступав ваш екс-партнер по «Шахтарю» Чіпріан Маріка, потім - Павло Погребняк. Можна сказати, що стиль гри Кравця підходить під модель «швабів»?

- Мені складно судити, оскільки останнім часом я не дивився матчі «Штутгарта». Але, думаю, якщо його запрошують, то бачать у ньому гравця, який підходить під модель гри і може допомогти команді. Поки «Штутгарт» знаходиться внизу турнірної таблиці, але Бундесліга - такий турнір, де кожен, крім «Баварії», може як вилетіти, так і зайняти високе місце.

- У «Динамо» залишаються Жуніор Мораєс і Лукаш Теодорчик. На ваш погляд, бразилець і поляк сильніші за Кравця?

- Я так не вважаю. Артем - форвард хорошого рівня. Але він вже давно виступає в «Динамо». Мало кому вдається десять років поспіль грати в складі. Він іде в оренду на півроку, як будуть розвиватися події після її закінчення, ніхто не знає. Може, Кравець проявить себе і повернеться більш сильним гравцем - і тоді «Динамо» продасть Мораєса або Теодорчика. А, може, «Штутгарт» захоче викупити контракт Артема. У будь-якому разі, мені здається, ця оренда піде Кравцю на користь.

- Що б ви в першу чергу порадили Артему Кравцю?

- Найголовніше - вчити німецьку мову. Якщо він планує там залишатися, то володіти мовою потрібно обов'язково. Я вчив мову знехотя, хоча через чотири місяці все одно якісь футбольні терміни вже розумів. Коли я приїхав в «Бохум», в клубі зробили групу для тих, хто повинен вчити німецьку. Але викладач говорив тільки англійською та німецькою. А я і англійську знав не дуже добре, тому через кілька днів в голові все змішалося. Я сказав: так я німецьку точно не вивчу (посміхається).

- Як спілкувалися з партнерами по команді?

- Найбільше спілкувався з Яном Лаштувкою. Він знав німецьку і допомагав мені. Сподіваюся, Артему теж допомагатимуть на перших порах. І якщо у нього буде довіра з боку головного тренера - у нього все буде добре в «Штутгарті»,- цитує Бєліка Sport.ua.