Екс-президент «Металурга»: «Без серйозного інвестора, всі розмови про «порятунок» клубу залишаться тільки розмовами»

Футбол України 1 Січня, 12:06 731
Екс-президент «Металурга»: «Без серйозного інвестора, всі розмови про «порятунок» клубу залишаться тільки розмовами»
Екс-президент запорізького клубу Андрій Шевчук прокоментував стан справ у «Металурзі» на сьогоднішній день і його перспективи.

- Коли було прийнято рішення про припинення діяльності клубу і чому?

- У зв'язку з неможливістю подальшого фінансування, 10 вересня 2015 року власниками клубу було прийнято рішення і публічно озвучена в ЗМІ заява про припинення фінансування клубу з 1 жовтня поточного року, - цитує Шевчука fcmetalurg.com.

- Чи був «план порятунку» клубу, і як шукали вихід із ситуації?

- З моменту офіційної заяви про припинення фінансування клубу, з боку власників та адміністрації клубу йшов активний пошук нових можливих інвесторів. Ми заявили, що всі заборгованості по фінансуванню клубу будуть погашені до 1 жовтня 2015 року, і тому передача клубу буде здійснена без боргів. Нами велися напружені і активні переговори. Нам надійшло кілька пропозицій, в тому числі і від іноземців. На жаль, далі слів і благих намірів, справа так і не дійшла.

Нагадую, що одним з основних умов угоди при передачі клубу, які ми висували – було те, щоб майбутній інвестор показав свою фінансову спроможність і можливість утримувати клуб на відповідному його статусу рівні. Ключовою вимогою, яку ми висували – це гарантії розвивати клуб, як мінімум, протягом 2-3 років. В іншому випадку, ймовірний новий власник, не маючи можливостей утримувати клуб, зможе просто легко розпродати наявну інфраструктуру, власне розвалити клуб і тільки на цьому збагатитися. Зрозуміло, що такий підхід не прийнятний ні для клубу, ні для запоріжців.

- Як Ви вважаєте, у ситуації з «Металургом», можна говорити про перманенту кризу не лише в футболі, а й в українському спорті в цілому?

- Футбол – один з найбільш витратних видів спорту не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. З 2008 року ми змушені спостерігати стійку ситуацію, коли клуби закриваються, зникає інвестиційний інтерес у власників, фінансовий стан клубів залишає бажати кращого. Аналогічна ситуація відбувається і з іншими футбольних клубів в Україні. Що буде з українським футболом у непрості для країни часи — сьогодні не беруться прогнозувати ні спортивні функціонери, ні фінансові аналітики. Як на мене, футбольним клубам потрібне серйозне перезавантаження і новий шлях розвитку.

- Які у вас особисто прогнози про долю клубу?

- Ми все-таки сподіваємося, що з'явиться серйозний і відповідальний інвестор, який покаже свою фінансову спроможність, буде зацікавлений не тільки в реалізації особистих амбіцій, але й у збереженні та розвитку традицій легендарного запорізького футбольного клубу. Без серйозного інвестора, всі розмови про «порятунок» клубу залишаться тільки розмовами.