ФФУ пропонує вiдновити чемпiонат України з 16-ма командами

Футбол України 3 Січня, 16:32 282
ФФУ пропонує вiдновити чемпiонат України з 16-ма командами
У резонанснiй епопеї довкола формату майбутнього чемпiонату України вiдбувся несподiваний поворот. Федерацiя футболу України запропонувала варiант, за яким у наступнiй першостi виступить не 14 i навiть не 12 команд, а... 16.
«Наша позицiя така, що ми б хотiли представити якомога бiльше регiонiв, – заявив виконавчий директор ФФУ Володимир Генiнсон. – У нас найбiльша в Європi країна, ми не можемо грати тiльки представниками центру. Будемо наполягати i просити розширити Прем’єр-лiгу до 16 команд».

ФФУ має намiр залучити до елiтного ешелону п’ять клубiв Першої лiги: «Зiрка», черкаський «Днiпро», харкiвський «Гелiос», марiупольський «Iллiчiвець» та київський «Оболонь-Бровар». Цей крок обурив багатьох клубiв, а також Прем'єр-лiгу, якi активно вiдстоюють формат iз дванадцятьма клубами-учасниками та iз запровадженнями матчiв плей-оф.

Михайло Соколовський, легендарний в минулому футболiст «Шахтаря»:

«Iнiатива ФФУ наразi виглядає нелогiчна. Чому? Ми ж бачимо, як клуби розсипаються на очах. Запорiзький «Металург» знявся, харкiвський «Металiст» за крок до зникнення, фiнансовi проблеми мають й iншi команди. У такiй ситуацiї треба зберегти чемпiонат i зробити його цiкавiшим. Лише система плей-оф зробить нашу першiсть видовищнiшою.

Нам пропонують вiдновлення чемпiонату iз 16-ти клубiв. Ми розумiємо чому, адже першолiговi клуби збагнули, що витрати в елiтному ешелонi зменшилися, тому рвуться в Прем’єр-лiгу. Якщо їм це дозволити, то ми отримаємо чемпiонат нерiвних можливостей. На полi гратиме один футболiст, який заробляє 50 тисяч доларiв, iнший – одну тисячу. Як би не старався молодик, але вiн не обiграє суперника, який заробляє у 50 разiв бiльше, бо рiвень готовностi нижчий. I таких поєдинкiв буде багато. Це неправильно. Такi матчi будуть нецiкавi i глядачi на них не пiдуть. Цим форматом ми точно не повернемо уболiвальникiв на стадiони. I в цьому найбiльший ризик».

Сергiй Макаров, президент Професiйної футбольної лiги:

«Ми зараз чуємо багато нарiкань, що з Першої лiги прийдуть слабкi команди. Я так не думаю. Пропоную глянути у турнiрну таблицю Прем»єр-лiги на позицiї «Олександрiї» та днiпродзержинської «Сталi», якi також в минулому сезонi виступали в Першiй лiзi. Певен, що п’ять команд Першої лiги так само складуть конкуренцiю елiтним суперникам.

Усi п’ять клубiв мають фiнасову стабiльнiсть. Прем’єр-лiзi не треба буде зменшувати вимог до учасникiв, бо п’ять першолiгових клубiв витримують планку елiтного дивiзiону. Нинi ми чуємо про бюджет у розмiрi п’яти мiльйонiв доларiв. На мiй погляд, нинi можна виступати в Прем’єр-лiзi маючи не п’ять, а три з половиною мiльйона доларiв.

Хтось скаже, що буде порушення спортивних принципiв, адже не всi клуби, що рвуться в елiту, займають лiдерськi позицiї у Першiй лiзi. Це не проблема. Якщо зникнуть команди Прем’єр-лiги, то виникне форс-мажор. А вiн дає пiдстави змiнити регламент».

Мирон Маркевич, головний тренер «Днiпра»:

«На тлi спаду рiвня чемпiонату України я був не проти, щоб змiнили формат i запровадили систему плей-оф. Таку позицiю займав, коли бачив як клуби розвалюються на очах. Зараз ми отримали можливiсть вiдновити чемпiонат iз 16-ти клубiв. I я пiдтримую таку iнiцiативу. Головне, щоб з Першої лiги прийшли конкурентнi команди, а не хлопчики для биття. Також потрiбно домогтися вiд усiх фiнансової гарантiї, щоб команди не знялися у розпал турнiрних перегонiв. Утiм, треба добре все обдумати, адже ми ризикуємо отримати нецiкавий чемпiонат з поєдинками при порожнiх трибунах. При всiй повазi до «Гелiоса», можу впевнено казати, що в Харковi люблять «Металiст». Це не факт, що глядачi будуть ходити на поєдинки iншої команди. Так само не певен, що буде людно на домашнiх iграх марiупольського «Iллiчiвця». Тому треба добре все обмiркувати, щоб ухвалити таке важливе i навiть доленосне рішення».