Артем Франков - про «експертів із українського футболу»

Футбол України 4 Січня, 20:41 682
Артем Франков - про «експертів із українського футболу»
Головний редактор журналу «Футбол» висміяв розповсюджені набори фраз, які постійно звучать із вуст вітчизняних футбольних експертів.

«Дуже ціную людей, які самі себе називають «експерт із українського футболу». Їх багато, хоча, на щастя, специфіка області все ж не дозволяє їм існувати в такій же кількості, як «громадським активістам».

На жаль, «Золоте теля» давно вже не в моді, але все ж варто пригадати класиків і інструкцію, яку Остап Бендер намалював для журналіста Ухудшанського, фахівця з написання статей на кшталт «Про поліпшення роботи крамничних комісій». У турецькопідданного було про Молох, Ваал, сталевий скок і спітнілий вал натхнення (останній - в усній формі), у нас - настільки черговий набір фраз:

- Про вмирання українського футболу, яке припиниться, коли див. наступний пункт;

- Відсутність стратегії розвитку. На запитання «а ви як думаєте?» слідує геніальне побажання наслідувати приклад Польщі, Швеції, Чехії, Сербії, Хорватії, Англії та Іспанії - залежно від кон'юнктури моменту. При цьому експерт не уточнює - чи існує стратегія розвитку футболу у вищевказаних країнах, ким вона розроблена і втілюється, а також у чому полягає; також йому невтямки або не хочеться міркувати, чому два роки тому стратегії не було, а про вмирання чомусь хором не кричали;

- Негативну роль ФФУ - без уточнення мотивації, тому що просто вороги і тупі; грубо кажучи, засіли і паскудять;

- Відсутність боротьби з договірними матчами і «смішний закон» - здається, хтось навіть дійшов до шкідливості цього закону («президент країни не мав підписувати його, він нашкодив футболу!»), тому що насправді боротися з договорняками потрібно було підвищенням мотивації і знову-таки розробкою стратегії;

- І підступи Суркіса (якого-небудь). Ця тема рясна й мобільна, заразна і різноманітна, в її рамках прийнятний будь найдикіший пірует уяви, проблема лише в одному - відсутність найменшої конкретики. Впливає! Чи то в інтересах «Динамо», чи то з волі світової футбольної бюрократії, яка мріє прибрати до рук абсолютно особливий український футбол;

- Втім, також може бути зроблений акцент на Ахметова, Коломойського, «Говерлу» і їх потужні взаємовідносини, які раптово підірвали роль Прем'єр-ліги у світовому футболі.

Вкрай бажано оновити версію про те, що ФФУ в особі когось усередині просуває в маси ідею чемпіонату на 16 команд, «а у нас їх немає». Інтенсивне обговорення схеми «12 і 6+6» як би виноситься за дужки (не кажучи вже про те, що скоротити число клубів поза регламентом не можна) - ФФУ не може без антинародних і антифутбольних інтриг, а тому точно щось капосне задумала.

Легкі навички жонглювання дозволять вам без особливого напрягу задовольнити будь-які не надто найвибагливіші запити.

Думаю, ви без зусиль допишете сюди ще кілька пунктів. Оренду, яку не можна обмежувати в інтересах збірної і тому що все одно обійдуть, але яку потрібно обмежувати, тому що «Говерла», «Зоря» і «Волинь», клуби, які, ах, зникають - ось те саме вмирання, але яких потрібно нетремтячою рукою різати знову-таки на користь футболу та вболівальників...

Ах так, мало не забув. Ось розробимо стратегію, трохи помаркетингуємо за допомогою «ефективних менеджерів», і вболівальники знову потягнуться на стадіони... Чорт візьми, а в якій сусідній або досить близькій до нас географічно країні (я не про Німеччину) досягнута хороша заповнюваність стадіонів? У Туреччині, чи що?! Я не експерт, так що звертаюся до аудиторії», - написав Артем Франков у своїй конференції на MatchDay.