10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 10-6-е місця.

Футбол України 5 Січня, 11:22 1996
10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 10-6-е місця.  | 19-27
До вашої уваги десятка найкращих молодих українських футболістів (дата народження не раніше 01.01.1995 року) за версією сайту 1927.kiev.ua

Роман Сиволап

Завершився 2015 рік. Для українського футболу рік виявився багатим на досягнення. Національна збірна нарешті пробилися до фінальної частини чемпіонату Європи, дніпропетровський «Дніпро» грав у фіналі Ліги Європи, київське «Динамо» вперше за останні 17 років пробилося до плей-офф Ліги чемпіонів. Є успіхи в юних футболістів: збірна U-20 прийняла участь у фінальній стадії чемпіонату Світу, у Юнацькій лізі УЄФА донецький «Шахтар» вийшов до фіналу турніру минулого сезону, а динамівці до плей-офф поточного. Взагалі протягом року в великому футболі про себе заявило багато талановитих українських гравців. При цьому більшість цих юнаків належить до гравців, що вміють творити на полі.

Пропоную вашій увазі десятку кращих українських гравців віком до 21 року (дата народження не раніше 01.01.1995 року) за версією нашого сайту. Зауважу, що до уваги бралися лише виступи за головну команду клубу та національну збірну України в 2015 році.

10-є місце. Олексій Гуцуляк. Дата народження: 25.12.1997 року. Форвард. Зріст: 184 см. Вага: 74 кг. Клуб: «Карпати».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 16 матчів (1 гол + 1 результативна передача).


Львівський клуб в останні роки проводить політику довіру випускникам власної академії. Така стратегія викликана не тільки забороною проводити трансфери, але бажанням забезпечити беззбиткову діяльність клубу. Трансфер Мар’яна Шведа до «Севільї» перший гучний успіх системи підготовки резерву львівського клубу.

Ровесник Шведа Олексій Гуцуляк є вихованцем Львівського училища фізичної культури. Ще під час участі в змаганнях Дитячо-юнацької футбольної ліги на юного футболіста звернули увагу скаути грандів українського футболу - «Шахтаря» та «Динамо». Але Олексій вирішив, що в системі «Карпат» в нього буде більше шансів проявити себе на найвищому рівні. Час показав, що таке рішення було вірним. Гуцуляк, практично минаючи дублюючий склад, опинився в головній команді Галичини.

Не можна сказати, що Олексій з першого матчу увірвався в світ великого футболу. Гуцуляк сім разів з’являвся на полі у другому колі чемпіонату 2014/15 років. У цих зустрічах було помітно, що сімнадцятирічному новачку важко боротися з досвідченими суперниками. Але Ігор Йовічевич продовжував вірити в талант Олексія. Тренер «Карпат» виділяв юному нападнику не багато часу на полі, але ці хвилини дозволяли Гуцуляку змужніти.

З початком сезону 2015/16 років ситуація з ігровим часом для Олексія ще погіршилася. До матчу зі «Сталлю» Гуцуляк більше 12 хвилин за матч на полі не проводив. Матч у Дніпродзержинську став переломним для юного форварда «Карпат». Олексій тільки но повернувся в розташування клубу після матчів юнацької збірної, де три м’ячі форварда «Карпат» дозволили кваліфікуватися українцям в еліт-раунд Євро-2016. Після першого тайму господарі вели 1:0. Головний тренер «левів» Ігор Йовічевич вирішив таки випустити на поле хоча б одного номінального форварда. Олексій довіру тренера виправдав – забив м’яч у ворота «Сталі», який приніс «Карпатам» нічию.

Після цього голу Гуцуляк у заключних матчах першої частини сезону виходив на поле з перших хвилин та зумів відзначитися результативним пасом у матчі з «Олімпіком».

Головний козир юного нападника «Карпат» - фізичні дані. При високому зрості Олексій є рухливим гравцем, здатним вдало діяти, як на другому поверсі, так і внизу. При цьому Гуцуляк продовжує рости в прямому значені цього слова. І хоча в юнацьких командах «Карпат» Олексій більше грав, як вінгер, на мій погляд, саме місце центрфорварда є для Гуцуляка оптимальним.

Динаміка трансферної вартості Олексія Гоцуляка згідно оцінки www.transfermarkt


Для Олексія Гуцуляка зараз головне мати довіру тренера та стабільну ігрову практику. Ситуація в «Карпатах» зараз для зростання кар’єри нападника є оптимальною. Чи зуміє скористатися Олексій своїм шансом - покаже час.

9-є місце. Артем Бєсєдін. Дата народження: 31.03.1996 року. Форвард. Зріст: 186 см. Вага: 75 кг. Клуб: «Металіст» - оренда, контракт з «Динамо».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 19 матчів (1 гол + 1 результативна передача), Кубок України – 1(0).


Артем Бєсєдін 2015 рік провів у рідному Харкові, де на правах оренди виступав за «Металіст». Не можна сказати, що своєю грою за «Металіст» Бєсєдін заявив про претензії на потрапляння до основного складу «Динамо». Талановитий форвард добре проявив себе на юнацькій першості Світу, але в «дорослому» футболі Артем не був таким переконливим.

Бєсєдін непогано виглядав у матчах другого кола чемпіонату 2014/15 років. Артем був активним у кожному матчі, створював моменти біля воріт суперника. Щоправда, нервозність та велике бажання відзначитися заважали використати моменти. Бєсєдін забив лише один м’яч в матчі з «Волинню».

Перше коло чемпіонату 2015/16 років форвард вже не був таким переконливим. На це вплинуло декілька факторів: втома від виступів на чемпіонаті Світу за юнацьку збірну, психологічний клімат у команді через проблеми клубу. Незважаючи на це з’явилася інформація, що Бєсєдін їде на перші збори з основним складом «Динамо». Київський клуб останнім часом дає шанси молодим футболістам проявити себе, але Артем повинен розглядати цей факт, як аванс і розуміти, що багато шансів у команді учасника плей-офф Ліги чемпіонів не дають. Тому необхідно скористатися першим.

Динаміка трансферної вартості Артема Бєсєдіна згідно оцінки www.transfermarkt


8-є місце. Дмитро Кльоц. Дата народження: 15.04.1996 року. Півзахисник. Зріст: 174 см. Вага: 69 кг. Клуб: «Карпати».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 22 матчі (1 гол).


Уродженцю Рівного Дмитру Кльоцу пощастило опинитися в «Карпатах» часів Ігоря Йовічевича. Саме хорватський тренер сміливо довірив юному півзахиснику місце в основному складі «Карпат». У другому колі сезону 2014/15 років юний півзахисник 10 разів виходив на поле з перших хвилин за головну команду Львова. Виступи «Карпат» у минулій першості не стали тріумфальними, але юні гравці: Швед, Кльоц, Гуцуляк, Чачуа набралися досвіду і вже в новій першості команда зі Львову виглядала значно впевненіше.

Динаміка трансферної вартості Дмитра Кльоца згідно оцінки www.transfermarkt


Помітний прогрес і в грі Дмитра Кльоца. У матчі з «Олімпіком» Дмитру вдалося відкрити лік забитим м’ячам на найвищому рівні.

Як зізнався сам півзахисник «Карпати», приклад Мар’яна Шведа надихає продовжувати працювати над вдосконаленням своєї майстерності. Враховуючи реалії сучасного українського футболу, в Дмитра Кльоца є гарні шанси стати ключовим гравцем «Карпат» на найближчі роки.

7-є місце. Микита Бурда. Дата народження: 24.03.1995 року. Центральний захисник. Зріст: 187 см. Вага: 80 кг. Клуб: «Динамо».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 2 матчі (1 гол), Кубок України – 3(0).


Початок дорослої кар’єри захисника «Динамо» Микити Бурди в 2014 році був приголомшуючий. Головний тренер «Динамо» Сергій Ребров довірив юному захиснику провести всі шість матчів групового турніру Ліги Європи, в яких кияни здобули п’ять перемог. Обставини так склалися, що Бурда зіграв в ключовому матчі чемпіонату сезону 2014/15 років проти «Шахтаря», причому опонентом у нього був капітан гірників Даріо Срна. Практично в усіх матчах того року Бурда грав на незвичній для себе позиції лівого захисника і діяв дуже впевнено.

Але в 2015 році виступи Бурди не були такими блискучими. Бажаючи зростати динамівці придбали на місце лівого оборонця португальського збірника Віторіно Антунеша. Микита з’являвся на полі лише епізодично – переважно в кубкових матчах. До того ж, запалення апендициту в Бурди не тільки не дозволило йому дебютувати в національній збірній, хвороба підкараулила Микиту в стані збірної України, але й вибила захисника з ігрового тонусу на початку квітня.

Влітку конкуренція за рідну для Бурди позицію центрального захисника підвищилася після придбання Радослава Петровича. Восени Микита Бурда з’являвся на полі лише в кубкових матчах. Навіщо тоді, спитаєте ви, помістили захисника «Динамо» в рейтинг кращих молодих гравців України, якщо в умовах конкурсу вказано, що оцінюються не потенційні, а реальні здобутки.

Пояснення дуже просте – жоден з юних гравців не забив м’яч ціною в чемпіонський титул, а Микиті Бурді це вдалося.

На мою думку, саме та перемога над «Олімпіком» стала однією з вирішальних для «Динамо» в боротьбі за золото минулого чемпіонату. Тому гол Бурди за важливістю можна прирівняти до м’яча забитого Домагоєм Відою в ворота донецького «Шахтаря».

Динаміка трансферної вартості Микити Бурди згідно оцінки www.transfermarkt


Зараз Микита Бурда має гарні шанси дочекатися свого часу в «Динамо». Конкуренти на позицію центрального оборонця – Александар Драгович та Домагой Віда мають пропозиції від іноземних клубів та можуть покинути «Динамо» в найближчий термін. Якщо Бурда продовжить підвищувати виконавську майстерність, буде намагатися позбутися вад у своїй грі, то у нього є прекрасні шанси стати основним виконавцем київського клубу на довгі роки.

6-є місце. Євген Чумак. Дата народження: 25.08.1995 року. Опорний /центральний півзахисник. Зріст: 181 см. Вага: 73 кг. Клуб: «Говерла» - оренда, контракт з «Динамо».

Статистика в 2015 році: Чемпіонат України – 13 матчів (1 гол), Кубок України – 2(0), Ліга Європи – 3(0).


Початок 2015 року перетворився на справжню казку для Євгена Чумака. Півзахисник U-21 несподівано опинився в заявці «Динамо» на матч відповідь Ліги Європи проти «Генгаму». Дальше більше: Євген з’явився на полі в тій грі на останні сімнадцять хвилин, а через кілька днів відзначився в матчі чемпіонату України.

Для юнака, який з семирічного віку перебуває в системі «Динамо», такі події стали втіленням в реальність всіх мрій. Потім були ще два виходи на поле в матчах Ліги Європи та трьох матчах внутрішніх змагань. Чумак за відведений час не продемонстрував чогось фантастичного, але «каші не зіпсував».

Але перед початком нового сезону тренерський штаб вирішив відправити Євгена в оренду в «Говерлу». В «Динамо» прийшов гравець збірної Сербії Радослав Петрович, який «перекрив» шлях до основного складу киян не тільки Чумаку, але й Микиті Бурді. В дев’яти матчах, у яких Петрович прийняв участь його дії не вразили. Хоча Сергій Ребров і сказав, що його влаштували дії всіх футболістів, які прийшли в команду влітку, Петрович поки виглядає явно, як чужорідний компонент у команді. Зараз Євгену Чумаку необхідно переконати тренерський штаб «Динамо», що він гідний грати в основному складі клубу. Можливо для цього знадобиться не один рік виступів у оренді, як це було в випадку з Сергієм Рибалкою.

Динаміка трансферної вартості Євгена Чумака згідно оцінки www.transfermarkt


Продовження буде