Заховайло: З «гидкого каченяти» Рибалка перетворився на «прекрасного лебедя»

Динамо Київ 5 Січня, 17:45 594
Заховайло: З «гидкого каченяти» Рибалка перетворився на «прекрасного лебедя»
Відомий футбольний менеджер В'ячеслав Заховайло, який представляє інтереси Сергія Рибалки, в ексклюзивному інтерв'ю для «Футбол 24» поділився своєю думкою щодо кар'єри півзахисника «Динамо» і збірної України Сергія Рибалки.

- Сергій, окрім успіхів на сімейному фронті, може похвалитися і успіхами футбольного плану. Ви вірили в цього футболіста з самого початку. Що можете сказати про його кар'єру зараз?

- Потрібно розуміти, хто «режисер» у футбольному клубі. У кожного тренера своє бачення футболу, амплуа кожного футболіста і моделі цих амплуа. Так вийшло, що при інших тренерах Рибалку не бачили в складі, тому, що, за своїми ігровими параметрами він не підходив під конкретну модель гри «Динамо». Але робота з тренерським штабом, в тому числі і моя участь у кар'єрі цього гравця, його виступ в чеському чемпіонаті дали можливість зрозуміти, що Сергій може грати так званого «deep-lying playmaker», як Пірло, наприклад. Це амплуа досить популярне в Європі, і всі клуби, які швидко перебудовуються з оборони в атаку, мають таких футболістів.

У київському «Динамо» було по-іншому. Там в опорній зоні грав чистий руйнівник, можна сказати, 5-й захисник. Були проблеми з швидким переходом в атаку. А для швидкої флангової гри просто необхідний футболіст, який вміє прочитати гру і швидко перемістити акцент атаки, «розігнати фланги». Такими властивостями Рибалка володів, їх потрібно було розвивати. Ребров спробував, не все спочатку було гладко, але на сьогоднішній момент Рибалка став системоутворюючим гравцем у складі «Динамо». Сергій дуже сильно додав у відборі м'яча. Це думаючий футболіст, його тактичні переміщення на полі близькі до ідеалу. Я думаю, що у цього футболіста велике майбутнє, якщо він не зменшить до себе вимоги.

- Рибалка прагнув закріпитися в основі «Динамо», ця мета на даному етапі виконана...

- Спочатку у Сергія було бажання стати основним гравцем київського «Динамо». Була виконана величезна робота, дуже багато залежало від самого гравця. І зараз ми бачимо, як з «гидкого каченяти» він перетворився на «прекрасного лебедя». Це приклад для наслідування всім молодим футболістам, що наполеглива робота приводить до успіху.

- Чи є зараз нова мета у Рибалки, можливо, спробувати сили в топових європейських чемпіонатах?

- Є таке прислів'я: «Поганий той солдат, який не мріє стати генералом». Зрозуміло, що є високі цілі, топ-клуби, топ-чемпіонати. Але моя думка така, що всьому свій час. Для того, щоб Сергій претендував на топ-клуб, йому потрібно просто певний час, щоб затвердитися психологічно на тому рівні, на якому він знаходиться зараз. А бігати з клубу в клуб я вважаю неправильним. Звичайно, Рибалка зараз гравець основного складу, гравець збірної, учасник Ліги чемпіонів, він на увазі, багато клубів проявляють інтерес. Але я не хотів би, щоб приймалися поспішні рішення. Не в кожному клубі Сергій зможе грати. Клуб, який проявляє інтерес, повинен відповідати ігровому стилю Рибалки, його амбіціям, і всі повинні бути впевнені, що в цьому клубі у нього є майбутнє.

- Яким ви бачите подальший розвиток Сергія як гравця?

- У київському «Динамо» він ще не показав все, на що здатний, він знаходиться в процесі. На сьогоднішній момент він розкрився приблизно на 60-65%. На це є об'єктивні причини: по-перше, це ігрове амплуа. Кожен тренер бачить гру по-своєму. Іноді в тактичному плані гравця ставлять у певні рамки, щоб футболіст грав на команду. Рибалка - командний гравець і роль у нього така. Але у нього є великий потенціал саме індивідуальної майстерності, хоча Сергій виконує всі настанови тренера і це приносить результат. Та мені здається, що якби діапазон дій Рибалки на полі був трохи ширшим, він би приносив би більше користі. Це суто моя особиста думка. Головному тренеру, звичайно, видніше.

З психологією у Рибалки все нормально. У нього є бажання досягти результату з «Динамо» в єврокубках. Також йому хочеться бути в основному складі нашої національної збірної. На сьогоднішній день - це його пріоритети. Якісь варіанти з переходами навіть не обговорюються. Інтерес до Рибалки присутній, але до конкретики справа не доходила і я вважаю, що рано про це говорити, Сергій повинен розкритися в київському «Динамо».