Олександр Головко: «Зінченко був заграний за збірну України на моє прохання»

Збірна України 6 Січня, 13:59 752
Олександр Головко: «Зінченко був заграний за збірну України на моє прохання»
Головний тренер молодіжної збірної України розповів, як він ініціював запрошення у національну збірну України молодого півзахисника Олександра Зінченка з російської «Уфи».

«Говорити про те, як ми дістали Саню, і звідки ми його дістали, я не буду. Це було дуже складно! Але, сподіваюся, ми правильно вчинили, що на якомусь етапі не втратили цього футболіста і різними методами все-таки переконали його приїхати в Україну. Це сталося під час активної фази війни на сході нашої країни. І відразу після того, як він не зовсім правильно пішов з «Шахтаря». Не буду розповідати про всі ці нюанси, але Зінченко довелося дуже непросто в період, коли у нього закінчувався контракт, а нову угоду він з «гірниками» підписувати відмовлявся. Такі ситуації трапляються, і це свого роду випробування для молодого футболіста. У цих ситуаціях я як тренер збірної кажу тільки одне: «Терпіть! Ви - мужики. Або ви поборете, або вас здолають».

І ось Саня Зінченко виявився одним із тих, хто в цій ситуації залишився мужиком. Він зробив крок, після якого більше року змушений був лише тренуватися. Можете собі це уявити? А мова йде про одного з ключових футболістів і юнацької збірної U-17, і юнацької збірної U-19. На цей період часу він просто пропав. Адже людина зовсім без ігрової практики. Але зв'язок із ним був.

І ось перед еліт-раундом останнього юнацького чемпіонату Європи ми Зінченка знайшли. Спочатку я годину розмовляв із ним самим. Потім ще годину - з його агентом. Тоді він уже був у «Уфі». Паралельно з цим почалися всі ці моменти про те, що він не патріот, що він за Росію і так далі. Але в підсумку, спільна мова з усіма була знайдена. Єдиний нюанс був пов'язаний із тим, що в тій ситуації Зінченко реально боявся приїжджати в Україну. На що я йому відповів: «Саня, я тобі нічого гарантувати не можу. Я не прикордонники і не генерал. Ми зробимо так: ти відразу приїжджаєш до місця проведення еліт-раунду і там приєднуєшся до нашої команди».

У підсумку, Зінченко і Швед, по суті, витягають еліт-раунд! Це були два таких точкових попадання, які спрацювали на 150%! Адже тоді Бєсєдін, Коваленко і Лучкевич у складі збірної України, очолюваної Петраковим, виїхали на чемпіонат світу в Нову Зеландію.

Після цього все стало на свої місця. Ми із Зінченком відтоді постійно підтримували стосунки. І вже зараз я можу сказати, що в якийсь момент пролунало прохання з мого боку про те, щоб цей футболіст був найближчим часом заграний за національну збірну України. Мова йде не тільки про ключових гравців для юнацької збірної, а й про ключових гравців для молодіжної збірної України. Станом на поточний момент. Сподіваюся, що Зінченко продовжить прогресувати тими ж темпами. Кажу так, бо знаю рівень інтелекту цього виконавця, рівень його бажання і рівень його розуміння футболу.

Прямої розмови з Михайлом Івановичем щодо загравання Зінченка за національну збірну України у мене не було, але я все зробив для того, щоб мій посил на цей рахунок дійшов до головного тренера.

Повторюся, ідея заграти Зінченка була моєю. Кажу це зараз з тієї причини, що за останній час начитався всякого на цю тему. Всякі інтерв'ю, висловлювання про якийсь зацікавленості в Зінченку якихось клубів... Коли я читав всі ці коментарі, мені в буквальному сенсі було смішно! Давайте просто говорити, як воно є. І все. Хлопця можуть просто заграти за іншу країну, і будемо кусати лікті. Що тут такого?» - сказав Головко в коментарі Dynamo.kiev.ua.