Хто і з чого робить «Золотий м'яч»

Світовий футбол 11 Січня, 22:59 1628
Хто і з чого робить «Золотий м'яч»
​Сьогодні найкращому футболісту планети 2015 вручили найпочесніший індивідуальний трофей. Чи знаєте ви, де і як він народжується?

Мало хто знає, що кожен рік над трофеєм найкращому футболісту планети в Парижі працюють шестеро фахівців сім'ї Меллер, однієї з найдавніших ювелірних династій.

undefined

undefined

undefined

Сам трофей являє собою позолочену кулю з латуні, підставкою якій служить мінерал пірит.

«Ми горді стати частиною того, що називається «Золотим м'ячем», - говорить Франсуа Меллер, який разом з братом Олів'є є 14-м поколінням родини ювелірів.

Варто відзначити, що в знаменитому ювелірному ательє на Рю де ла Пе в центрі Парижа працюють лише 12 осіб, шість з яких трудилися над черговим «Золотим м'ячем».

undefined

undefined

Працюючи над призом, майстри своєї справи зварюють дві латунні половинки майбутнього «м'яча», а потім вручну ретельно обробляють шви.

Після цього на трофей наноситься фірмове лого і він занурюється в золото. На заключному етапі куля у вигляді м'яча кріпиться до основи, яка є унікальною частиною дизайну.

«У природі не буває двох однакових зразків породи. Ви ніколи не зустрінете двох ідентичних смарагдів або рубінів», - говорить ювелір.

До слова, раніше майстри дізнавалися ім'я переможця заздалегідь. Зараз це не так, тому готові три таблички з вигравіруваними іменами претендентів, одна з яких кріпиться до трофею в останній момент, пише »footclub.com.ua».

undefined

undefined